Wielki reset czyli jak uchronić kapitał w otoczeniu zerowych stóp procentowych? Trader 21

Opublikowany 7 lis 2020
Wystąpienie Tradera 21 podczas konferencji XTB Trading Masterclass 2020. Jak uchronić kapitał w otoczeniu zerowych stóp procentowych ? Zerowe lub nawet negatywne stopy procentowe, eksplozja deficytów, nielimitowany dodruk oraz interwencje banków centralnych na masową skalę to tylko kilka narzędzi zmierzających do realizacji polityki określanej przez globalistów jako Agenda 2030.
80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Przedstawione w niniejszym opracowaniu treści posiadają wyłącznie charakter informacyjny oraz edukacyjny. Wszelkie opinie, analizy, wyceny oraz prezentowane materiały nie stanowią usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji ogólnej w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. X-Trade Brokers DM S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podjęte na ich podstawie, ani za potencjalnie poniesione szkody lub zyski, które mogą wynikać z bezpośredniego, czy też pośredniego wykorzystania powyższych informacji.
Należy pamiętać, że informacje i badania oparte o historyczne dane lub wyniki nie gwarantują zysków w przyszłości.

Komentarze

 • Aby dalej ciagnac temat "CELOWEGO" resetu swiatowego, musimy wpierw odpowiedziec na poniższe zagadnienia, dlaczego nie stalo sie to co mialo sie stac w sposób oczywisty? (1) Od roku 2018 klonowanie ludzi miało być zjawiskiem powszechnym (przykład owca Dolly). (2) 21.12.1012 Apokalipsa końca Świata, ale teraz to już na pewno!!!!!!!! ;) (3) W roku 2017 zabłąkana planeta Nibiru miała uderzyć w Ziemie obracając ja w pył. Jak mówią astronomowie taka planeta nie istnieje ;) Wymyślą następne opowiesci... Finet Deux

 • Skoro wszyscy i wszystkie panstwa sie zadluzaja to gdzie i skad sa te pieniadz i czemu jeszcze maja wartosc?

 • ale to jest fajnie na świecie urządzone. proste rzeczy zawinięte w tony goowna. Wiadomo jest że jeżeli czegoś jest ograniczona ilość to im więcej osób/rzeczy tego potrzebuje tym większą ma to wartość. Z papierowym czy elektronicznym pieniądzem rządzonym przez chciwy chłam tego świata jest tak, że można go zrobić ile się chce. A to powoduje. że ile by tego czegoś nie było zawsze będzie mało. Wszystkie te giełdy i sztuczny ruch pieniądza są goowno warte jak złotówki w naszych portfelach. A najlepsze jest to, że przedstawiciele naszej władzy których jesteśmy pracodawcami rąbią nas jak tylko chcą i nie mamay możliwości ich zwolnienia. Od kilkudziesięciu lat a może i od zawsze mamią nas tym że wiedzą co jest dla nas dobre, bo wiedzą, że 99% społeczeństwa nie wie co ze sobą zrobić na świecie, że Ci ludzie chcą być niewolnikami, że ich mózgi są tak tępe, że trzeba im mówić jak często mają oddychać. I ten 0,1% rządzi tymi 99,9% ludzi mając ich za zwykłe bydło do robienia majątków. A te 0,9% jest sfrustrowane sytuacją i za nic w świecie nigdy nie będzie w stanie czegoś z tym zrobić. taaaaaak, Demokracja rządzi

 • Za wszystkie te kryzysy i niepowodzenia odpowiedzialni są Ci najwięksi złodzieje świata, którzy sami nie nie produkują tylko klikają w te monitory i przewalają te choinki (wykresy). Są w tym lobbyści, banki centralne, finansjera, a największym Szatanem jest słowo AKCJA! Dla mnie najważniejsza z tego jest informacja, że kiedy zbierzesz wszystkie te choinki, które przedstawił ten miły Pan, zrobisz z tego jeden wykres i podasz dane na przestrzeni 30 lat do dzisiaj to wyjdzie Wam taka bardzo dłuuuuuuga spadkowa kreska z lewej wysoka i idąca coraz niżej z każdym rokiem, taki szlaczek Małysza. Reasumując marność marność i tylko marność... logika podpowiada, że trzeba być niespełna rozumu, aby w jakikolwiek sposób chcieć wchodzić w to ze swoim kapitałem? Po co aby się tylko martwić co dwa miesiące? Przecież jak tam wejdziesz to i tak nie wyjmiesz już żadnych pieniędzy? Nawet to złoto - wykrez pokazał, że przez te 10-15 lat było + 30 potem - 30 i znów + 30 czyli w zasadzie ZERO ha ha ha ha każdy z tych innych wykresów pokazywał to samo + coś tam potem - coś tam a na koniec coś tam ZERO. Jak kupisz w mennicy złoto po 1000$ uncja i sprzedaż po 1850$ uncja bo złoto będzie po 2000$ to zarobiłeś 850$ na czysto po odliczeniu prowizji 150$ kupującego (just example). Jak kupisz AKCJE to na monitorze masz wirtualny zarobek ale nie masz tych pieniędzy bo nikt nie kupi od Ciebie tych cyferek kiedy jest wysoko bo czekają aż będzie nisko czyli nie masz nic, a potem uciekasz w co innego i tak ciągle. Teraz te wszystkie globalne nieroby tak się już wydoiły i zadłużyły tymi choinkami, że planując CBDC i globalne waluty cyfrowe tylko po to ab do tego chorego świata na siłę wciągnąć WSZYSKICH .... puścić w skarpetkach i dalej mielić te swoje choinki?

 • kto drukuje pieniadz"|pytam tzw analizatorzy ,pytam?

 • Terroryzm (z gr. τρέω, treo, „drżeć, bać się” oraz łac. terror, -oris „strach, trwoga, przerażenie”) - różnie umotywowane, najczęściej ideologicznie, planowane i zorganizowane działania przestępcze pojedynczych osób lub grup rządzących, w celu wymuszeniana na społeczeństwie określonych zachowań i świadczeń, często naruszające dobra suwerenów lub społeczeństwa działania te są realizowane z całą bezwzględnością, za pomocą różnych środków (nacisk psychiczny, przemoc fizyczna, użycie broni lub środki masowego przekazu jak telewizja i radio ), w warunkach specjalnie nadanego im rozgłosu i celowo wytworzonego w społeczeństwie SRACHU Terroryzm polega na użyciu siły fizycznej lub nacisku psyhicznego przeciwko osobom lub SPOŁECZEŃSTWIE pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. Działania terrorystyczne mogą dotyczyć całej populacji, jednak najczęściej są one uderzeniem w jej niewielką część, aby pozostałych obywateli zmusić do odpowiednich zachowań. Terroryzm skutkuje zwiększaniem podziałów i zaognianiem konfliktów między grupami co prowadzi do pogarszania nastrojów w społeczeństwie i wzrostu poparcia liderów politycznych . Wraz z tym, zwiększeniu ulega motywacja radykalistów, napędzana wrogością do danego społeczeństwa

 • Ja generalnie nie mogę zrozumieć pewnych rzeczy. Otóż Trader mówi że bank centralny chce wprowadzić swoją elektroniczną waluta w pełni kontrolowana . Ok . Niszcząc bank zwykłe ale banki zwykle też mają ogromne wpływy i czy nie powiedzą nie -stać ich by wprowadzić też swoj chaos . Druga Trader zakłada że będzie jedną waluta i przez to banki będą kontrolować ludzi ale ludzie mogą się np. Wymieniać czymś by pomijać transakcji pieniężne. Nie tak dawno chyba w Bośni waluta był alkohol taka między ludźmi. No i czy w ogóle nie może dojść do jakiegoś konfliktu - coś na zasadzie wojny domowej.

 • Już wiele lat temu opracowano plany rozprzestrzenienia wirusa - broni biologicznej, dzięki której będzie można zastraszyć cały świat i rzucić go na kolana. Fundacja Rokefelera w roku 2010 opracowała dokument „Scenariusze przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego” tzw. plan LOKSEPS, który przewidywał następujący scenariusz: 1. Światowa pandemia 2. Wzmocnienie władzy wykonawczej 3. Regularne szczepienia 4. Całkowitą kontrolę społeczeństw przez państwo 5. Maksymalną redukcję własności prywatnej 6. Przejście na pracę zdalną i nie wychodzenie z domów 7. Dochód gwarantowany w zamian za umorzenie długów (po upadku firm) 8.Całkowity upadek branży turystycznej i ostatni punkt bardzo ciekawy w tym scenariuszu a mianowicie JESZCZE WIĘKSZY UCISK ze strony rządów po zakończeniu pandemii. Pod fałszywą ideologią „Nowego Porządku Swiatowego” zaplanowano narzucenie społeczeństwom przymusu szczepień a kto się nie zaszczepi będzie będzie wrogiem społecznym, będzie stygmatyzowany i zmarginalizowany. I nikt niezaszczepiony nigdzie nie poleci samolotem i nie pojedzie nawet komunikacją publiczną ani nie kupi w markecie jak na bramkach zaświeci się czerwony kolor oznaczający „trędowatego” czyli niezaszczepionego. Ten nowy światowy porządek to będzie nowy światowy apartheid, gdzie ludzie będą prześladowani nie za kolor skóry, a za to że przeciwstawili się bandyckiej idei tzw. zdrowia publicznego a w zasadzie Nowemu Światowemu Porządkowi. Czy komunizm przyniósł społeczeństwom dobrobyt i pomyślność. Nie, przyniósł biedę i zniewolenie. Teraz też tak będzie bo cel jest zawsze ten sam z tym że kiedyś ci co się nie podporządkowali byli wrogami klasowymi przestepczej idei jaką był komunizm a obecnie będą wrogami publicznymi przestępczej idei jaką jest Nowy Światowy Porządek.

 • To było świetne!

 • Ile zarobiłeś w życiu na swojej wiedzy? Masz już przynajmniej milion? Tak? To super. Nie? To znaczy że jesteś tylko jutubowym czytaczem z promptera który liczy na jakieś drobne z wyświetleń. Yooooo Wesołych Świąt 🌬️❄️🌨️☃️🎅🎄🎁💉☢️

 • cyt: Biden nie cofnie się przed zniszczeniem USA ;-) LOL, może to agent ?? a o węglu to już dowaliłeś do pieca na maxa... moja cierpliwość się skończyla na 42 min. (o 40 za dlugo)

 • Kto inwestuje , w co, gdzie...chyba dilerzy narkotykowi ? Wiekszość Polaków ma DŁUG , bo chciała mieszkać w szeregówce i jeździć BMW X5 + wczasy w Thailandii co kwartał. Miliony niewolników na kolejne 30 lat spłaty.

 • ogromna wiedza z którą jednak nic nie możemy zrobić, oczywiście za wyjątkiem pogadania przy piwie.

 • W jakis sposob najlepiej zarzadzac swoimi skladkami na prywatna emeryture (odkladana po polowie przeze mnie i pracodawce)? Mam do wyboru inwestowanie w A) "Ostrozne fundusze", B) "Umiarkowanego wzrostu", C) "Wysokiego wzrostu".

 • Witaj. Niestety nie mogłem posłuchać wykładu na słuchawkach bo jest bardzo cichy. Pozdrawiam

 • Byt Kształtuje świadomość

 • Ruch jednostajnie przyspieszony po równi pochyłej w dół w stronę zaplanowanej katastrofy.

 • Jedyny sposob przetrwania tego globalistycznego RESETU to jego zaniechanie i pojscie droga Trumpa, bo to on bedzie ogloszony US Prezydentem na nastepne 4 lata. Plan Trumpa to likwidacja banku centralnego, FED'u i uzaleznienia gospodarki, finansow od tegoz polityki. Trump przywroci parytet dollar - zloto w powiazaniu z blockchain technology. Bank centralny to sztuczny twor, pasozyt swoimi decyzjami zaklocajacy normalne funkcjonowanie procesow naturalnie oddzialujacych na funkcjonowanie gospodarki i finansow. Efekt dzialan banku centralnego to deprecjacja kazdej waluty az do poziomu ZERO jej WARTOSCI. Natomiast tzw. SOUND MONEY to utrzymanie wartosci pieniadza, a nawet wzrost jego sily z uplywem czasu co mialo miejsce w USA do 1913 roku bo dollar byl upegowiony do zlota (do 1971) i zaden bank nic tu recznie nie regulowal. W 1913 powstal FED - prywatny "urzad rezerw federalnych" (postepna, zwodnicza nazwa) i od tego czasu dollar stracil ponad 98% swojej wartosci. Spanikowany European Central Bank wystartowal ten w zamysle ratunkowy RESET teraz bo sadzi, ze to Biden bedzie w tym uczestniczyl. Ewenualnie to tylko prywatnie pod warunkiem, ze nie bedzie aresztowany i osadzony.

 • Trader 21 zakłada, że świat za 5 czy 7 lat zmieni się, ale jego oparcie na złocie nadal pozostanie. Skąd takie przekonanie? ? Dlaczego nie bierze pod uwagę, że może nastąpić całkowity koniec światowej dystrybucji takich produktów jak na przykład dyski HDD, SSD, płyty DVD, Blu Ray czy nagrywarki. A to dlatego, że przyszła władza, jak każda, nienawidzi informacji udostępnianej tzw ludowi, a tej o sobie i w jaki sposób ją zdobyła to już szczególnie. Jest taki wspaniały film Ghost in the Shell. A jak pokazuje czas, większość filmowych "ciekawostek" albo już jest, albo jak w przypadku filmowego 'zaćmienia' i totalnej anihilacji w.s.z.e.l.k.i.e.j informacji, filmów, zbiorów filmowych bibliotek, może być tuż tuż. --Co wtedy stanie się bezcenne? ? ? ? ? ?

 • Zabierz mnie Na Bali o opowiadaj mi tam dniami i nocami o inwestycjach w domku na drzewie 😁 Mogłabym Cię słuchać godzinami z jedną orzerwą na posiłek 😝

 • Polecam pozdrawiam serdecznie udostępniam

 • Opowiedz historię z książki Książęta Yena o tym jak na zlecenie USA bank Japonii wywołał przegrzanie kredytowe w kraju a potem bohatersko przebijali własną bańkę... w efekcie zyskali ogromną władzę nad polityką i ekonomią.

 • Za to co zrobili powinni trafić pod sąd drukowali sobie pieniądze i kupowali aktywa po to aby nas bardziej zniewolic masakra jakaś a wszyscy sie na to godzą. Teraz wszyscy powinni drukować i mieć w dupie cały fed.

 • Chyba najlepsza scena z filmu. :)

 • Cześć! A co z obligacjami dającymi np. +1.5%, indeksowane względem inflacji? Czy takie mają nadal sens jeśli chodzi o "zamrożenie" kasy? Dzięki!

 • Kup se mikrofon

 • nagrywaj glosniej pls

 • Świetny materiał

 • cicho

 • Najlepsza inwestycja to duża trumna za złota 🤣. Inwestujecie szybko, bo po kowidzie będzie można tylko w złote urny 🤣👹

 • Złoto kupować prawdziwe nic więcej nima manipulacis jak altah

 • Wartościowy materiał. Wielka szkoda tylko, że większości rekomendowanych pod koniec wykładu ETFów w praktyce nie da się kupić (w każdym razie bez wielkiego kombinowania), bo nie mają one tzw. KID, posiadanie którego od pewnego czasu jest wymogiem prawa unijnego (bodajże rozporządzenie PRIIPs).

 • Tak mnie tylko zastanawia jakim prawem Banki Centralne, same drukują sobie pieniądze i za te wydrukowane środki finansowe, nabywają jakieś aktywa? Ja nie wiem co ludzie zrobią z różnego rodzaju finansistami, kiedy na ziemi zrobi się gorąco i zabraknie jedzenia. To co nadchodzi, to jest wasza wina pajace.

 • Dzekuje

 • Bardzo ciekawy punkt widzenia. Przeniesc kapital do spolek liczacych podatek dla gigantow eCommerce.

 • fakty sa faktami i sa tu one swietne przedstawione przez Trader21 ...

 • Każdego tygodnia w Chinach jest otwierana nowa elektrownia węglowa o mocy kilku giga watów. KAŻDEGO TYGODNIA!

 • Wszystko fajnie, z głównej tematyki - finansów, świetnie przygotowane, ale kiedy autor porusza się w dziedzinach, gdzie nie jest ekspertem - zdrowie, ekologia, zalatuje Edytą Górniak. Ja wiem, że to ostre porównanie, ale negowanie Covid jest nieodpowiedzialne, kiedy kończą się łóżka w szpitalach, śmiertelność rok do roku w porównaniu do lat bez Covid - i to też twarde dane, wzrosła o kilkanaście procent, a nie mamy nawet końca roku. Ocena strategii rządu na walkę z Covid, to osobny temat, ale mówienie "domniemany" w kontekście pandemii jest - powtórzę - nieodpowiedzialne. Poza tym faktycznie bardzo dobrze przygotowany materiał, fachowo, jasno, konkretnie.

 • Dziękuję za film. Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję podgłośnić wypowiedź pana Cezarego. Intro i outro są ok, a na czas wykładu musiałem podgłośnić maksymalnie telefon nawet mając słuchawki. Pozdrawiam

 • Nie rozumiem , chceta rządy sądy i pieniądze to mata . Wszystko jest w najlepszym porządku . Jak to się mówi ; Jak sobie poscielesz tak się wyśpisz . Świat jest odbiciem lustrzanym ludzkich myśli i czynów .To co nas spotyka to nagroda za nasze życie . Zmienić można tylko samego siebie.

 • Klasa

 • Powiem coś co wam się nie spodoba. Niskie stopy procentowe to niskie zyski banków i posiadaczy kapitału. Dla zwykłych zjadaczy kartofli i cebuli to niższe raty za mieszkanie i łatwiejszy dostęp do kredytu dla tych, którzy chcą inwestować. Dodruk pieniądza przez banki centralne byłby pozytywny, gdyby nie ratowano bankrutów. BTW Gdyby zabrać możliwość kreacji pieniądza bankowego bankom komercyjnym, dodruk pieniądza przez państwo mógłby być całkowicie niezauważalny. Powiem więcej, dodruk pieniądza przez bank centralny (banknoty i monety) przy jednoczesnym zabraniu możliwości kreacji pieniądza bankowe mógłby zastąpić pobór większości podatków pobieranych przez państwo. Co jest gorsze masowa kreacja pieniądza bankowego przez banki komercyjne czy dodruk gotówki przez banki centralne? Dla ludzi wychowanych dogmacie systemu rezerwy cząstkowej to herezja, ale co by było gdyby na prawdę zabrać banksterce możliwość kreacji pieniądza?

 • 🌻

 • A każdy kto się ze mną nie zgadza niech teraz otworzy xStation 5 i spróbuje przełożyć jego fantastyczne porady o niczym na realny zysk.

 • Wiem, że jest wybrylowany na YT i wstawia swoją gębę na wszystkie możliwe kanały ażeby wypromować i sprzedawać swoją książeczkę ale proszę nie zapraszajcie go. Jego najważniejsza porada to "nie znam nikogo, kto by zarobił na tradingu". Odpuśćie sobie tego "pisarza", to nie jest coś czego szukają prawdziwi traderzy.

 • rowniez dziekuje i prosze o wiecej. Swietny material.

 • Co do wyborów w USA to moim zdaniem jednak Trump nie wygra.

 • Dzieki za twoja wiedze I madrosc Czarek! Pozdrawiam z TN, Leszek!

 • A gdzie sam. elektryczne potrzebują więcej miedzi? Gdzie to ta większa ilość miedzi ma zostać upchana w elektrykach? Ignorant.

 • Za cicho.

 • uchronić kapitał? to nigdy nie był mój problem ,bardziej tych co maja lepkie rączki

 • YYYYYyyyy. To brać kredycik czy nie?

  • Nie czas na takie ryzyko.

  • Raczej nie,bo o pracę trudno i komornik może zapukać!!! I znów zabierze ciągnik sąsiada😉

 • You control the debt, you control everything - patrz dla przykladu aktualna plandemia, poliklakierzy robia dokladnie to co wierzyciele rozkaza. Oczywiscie efektem koncowym jest min jeszcze wiekszy dlug i jeszcze wiekszakontrola :((( bo$$ko. Kolejny swietny material Trader21, dziekujemy i tak trzymac !!!!

 • Dlatego polecam inwestycje w Bitcoina jako jeden z najlepszych srodkow do przechowywania pieniedzy.

 • Myślę że chcesz dobrze ale co mi normalnemu człowiekowi po tym wszystkim... obligacje, akcje, złoto... to wielkie G. ja myślę że jak ktoś ma jakieś pieniądze to powinien inwestować w sprzęt, maszyny swoje otoczenie.. kupić ziemię i mieć wszystko swoje do życia... hektar czy dwa ziemi, bezpieczny dom, zapasy żywności i zbiorniki z ropą i benzyną, maszyny jak koparka.. własna studnia z wodą i panele żeby mieć swój prąd.. mieć na swoje potrzeby uprawy żywności.. i co mnie wtedy obchodzi jakiś kryzys i co by tam się nie wydarzyło..

 • cena złota +10% rocznie minus spreed

 • Dziękuję za uświadomienie. Pozdrawiam.

 • Trader21 żyj 100lat, a pamę w końcu daj di fryzjera :*

 • Wszyscy bawimy się w tą grę, pytanie kto z nas powie sprawdzam?, i co jeśli ktoś ma 5 asów

 • o jej jaki głos i sposób mówienia słyszę ogromny smutek? Czy mi się wydaje? Mam jeszcze inne pytanie? Jakiego brokera wybrać żeby były te wszystkie akcje i surowce? oraz żeby był uczciwy? Lub gdzie można w nie zainwestować przez Internet?

 • Bardzo lubię pana ale jakość dzwieku slaba. Moj telefon nie ogarnia.

 • Trejder mówi prawie szeptem... jakby przekazywał jakieś tajne prawdy, które są powszechnie znane, choć z umysłów wypierane ;-)

  • @Ryszard Lubicz Tak myślałem - niczym się od tego społeczeństwa, znawco, nie różnisz.

  • @Mo In Dwa razy ;)

  • @Ryszard Lubicz policzyłeś, że mówisz o 99% ?

  • Powszechnie znane? 99% społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z zależności ekonomiczno-gospodarczych, więc niestety nie mogę się zgodzić ;)

 • A mi sie wydaje ze to banki centralne sa glupie i naiwne. Kto dzisiaj splaca dlugi i niby boi sie windykacji??? Kazdy rzad wie ze to frajerzy od ktorych pozycza sie siano na wieczne nigdy nieoddanie.

 • Trochę za cicho !! A to ważne przecież !! Dziękuję za podzielenie się :)

 • Jak kupić akcje z giełdy amerykańskiej lub niemieckiej w Polsce? Tak żeby mieć uregulowane sprawy podatkowe? Ktoś może coś podrzucić?

 • Widzę że coraz bardziej usiłuje się słuckość ludzi między sobą :/ Jestem ateistą, ale jak słyszę w radio kalanie symbolu i mówienie że Jan Paweł 2 był pedofilem i chronił innych pedofili to nawet nie trzeba być inteligentem by zrozumieć że to celowe działanie. Ja bym wytargał tych wszystkich skorumpowanych starych dziadów z tego warszawskiego cyrku i powiesił przed gmachem na ich gustownych krawatach i zastąpił młodymi ambitnymi absolwentami wyższych szkół którzy patriotycznie za nawet najniższą krajową by naprawili Polskę! A te stare dziady bardziej są skupieni na sobie i gierkami wewnątrz a Polskę i polaków tak naprawdę mają w dupie!!!

 • Tak, tak, potwierdzam, Czarek ma rację 😉

 • Bardzo merytoryczna wypowiedź, łapka w górę. Doradzam jednak mówienie trochę głośniej i żywiej, na pewno więcej użytkowników obejrzy Twój materiał do końca.

 • Wielki reset oznacza, że nie będziesz miał kapitału. Koniec tematu.

 • Po pierwsze odciąć ich od pieniędzy @

 • Bardzo kiepska słyszalność

 • Co tam mamroczesz pod nosem?

 • Jaki "reset", przeciez jeszcze niedawno mówił, że nic wielkiego nie będzie, żaden wielki kryzys, nasapi szybki powrót do okresu sprzed świrusa, a każdy kto wieszczy wielką depresję to panikarz/

 • Co ma wspólnego Bitcoin z pismem do kardynała Gulbinowicza 09-04 -2009 rok oraz Federacją X ;)

  • Nawet jeśli content to lot na księżyc , zawsze w komentarzach znajdzie się jeden "Taplarski" który wszystko będzie zawdzięczał "Panu Jezowi"

 • czemu ani słowa o krypto?

 • No ok, ale dodruk pieniędzy, które trafiają do najbogatszych oznacza, że najbogatsi mają coraz więcej pustych pieniędzy. Biedni nie obawiają się zerowych stóp procentowych, a biednych jest coraz więcej

  • 1. najbogatsi nie trzymają pieniędzy tylko aktywa. 2. Nie wszyscy biedni są zadłużeni, z niskich stóp cieszą się zadłużeni i ci co zamierzają się zadłużyć.

 • Świetny wyklad!

 • Thank you !!!

 • Cały wykład to cytaty wzięte z książek Warrena Buffeta: surowce, metale wysokie dywidendy znanych spółek produkcyjnych.

 • za cicho nagrane

 • ale cicho... co jest z tym dzwiekiem?

 • Nie zgadzam się. Dodruk służy zwykłym ludziom. Chodzi wyłącznie o nich i o to, żeby miliony miały prace i miały co jeść. Miliarderzy zarabiają "przyokazji". Na świecie rzadzi lewica i ona wierzy w magiczny dodruk. Oczywiście to i tak walnie, ale żaden polityk nie chce, żeby stało się to wtedy, kiedy on jest przy władzy.

 • Trudne to. Panie a co z bitcoinem?

 • strasznie cicho

 • Najlepiej zostać wyznawcą żulizmu. Nic nie stracisz na kryzysie skoro nic nie będziesz miał.

  • Albo dojść do wszystkiego samemu. Jak kupie za swoje zarobione pieniądze dom to nikt mi go nie zabierze .

 • Urzad finasowy tylko czeka na zyski z akcji.Obloza wysokim podatkiem.Nazywaja to podatek od spekulacji.

 • Odejście od parytetu zlota, wyprowadzenie przemysłu wysokich technologii do krajów o niskich kosztach pracy oraz co ważne i może najważniejsze to obniżenie jakości produktów i usług co generuje olbrzymie koszty recyklingu to jest główna przyczyna tego co się dzieje w zachodnich gospdarkach. Np zamyka się fabrykę sprzętu rtv, zwalnia się ludzi, którzy zmuszeni są do szukania pracy stają się natychmiast obciążeniem dla budżetu państwa ponieważ ucieka z rynku produkt jako wartość dodana. Teraz można pomnożyć to przez kolejne fabryki i zaklady, które unieruchomiono na przestrzeni (np w Polsce) 30 lat. Na początku tej patologii można było funkcjonować na majątku wykreowanym w latach poprzedzających lawinę likwidacyjną. Aby rynki finansowe mogły utrzymać tzw płynność muszą się opierać na bazie pracy wytwórczej bo tylko ona generuje rzeczywistą wartość dodaną w myśl starej zasady bez pracy itd. Kreowanie pustego pieniądza z jakim mamy do czynienia musi się skończyć katastrofą to tak jak powolne wybieranie wody z wiadra jeżeli nikt nie doleje stanie się puste i to będzie koniec cywilizacji zachodu. Ucieczka do przodu przez szukanie alterantyw w postaci eko szwindli i z pomocą fantastycznych opowieści o zrównoważonym rozwoju tylko przyśpieszy ten proces.

 • Mam pożyczyć nagłośnienie od Rolling Stonesów,żeby usłyszeć co tu sie mówi?

 • Im większy trader, tym większy intelektualny patogen. to za pana Karonia.

 • cześć co myślisz o sytuacji na akcjach krynicy vitamin fundusz który sprzedał na wiosne akcje po 5 zł złożył pozew przeciw krynicy o dopłate 30 zł do akcji bo akcje zdrożały co wywołało mocny krach na akcjach

 • Skąd wzięła się lichwa?

  • W książce Jałowy pieniądz jest opisane początki i losy lichwy do krachu 2008 roku.

 • Trajdeer dalej shortujesz tesle ?

 • RESET SI,Ę NIE UDAŁ. ZOSTAŁ POWSTRZYMANY PRZEZ KIM GOGUEN. TYM SAMYM PRÓBW WPROWADZENIA NWO SIĘ NIE UDAŁA. NIEDŁUGO DOWIECIE SIĘ JAKI BYŁ UDZIAŁ POLSKIEGO RZĄDU.

 • Bardzo cicho

 • Jak mają się zabezpieczyć normalni ludzie którzy mają oszczędności na pół roku życia?

  • Bepieczne aktywa raczej, obligacje indeksowane, lokaty.

 • Cały ten świat i jego historia pokazuje jacy my wszyscy jesteśmy naiwni. Władcy, rządzący, święci i każda inna osoba mająca jakąkolwiek władzę nad innym człowiekiem to są ludzie którzy się "wybili" z tłumu. Nie oszukujmy się. Co trzeba zrobić, żeby wybić się z tłumu. Trzeba iść po trupach i gwarantuje wam, każda taka osoba, która się "wybiła" ma mnóstwo trupów za sobą. Ile razy ustępowaliście jakiemuś głupkowi, bo nie chcieliście mieć problemów, a ten cwaniak i tak wyszedł na ulubieńca tłumu? Gwarantuje wam, większość tych autorytetów i osób wysoko postawionych w telewizji, radiu, prasie, internecie, rządzie, sejmie, kościele itd. jest zgniła, mająca bardzo dużo za kołnierzem. Niestety musimy się z tym pogodzić, że świat taki jest. I wiem, że to jest trudne kiedy całe życie wierzyliśmy w osoby, które dla nas były wzorem, a ostatecznie okazują się kanaliami. Musimy być bardziej krytyczni. Nie wierzmy bezkrytycznie w każde słowo innego człowieka. Niezależnie od tego kim on jest, kim jest w naszej głowie czy też kim on jest w opinii publicznej.

 • Każdy kto ma Treider21 za znawce rynków jeszcze dużo musi się nauczyć. To jest tylko doskonaky mowca i jeszcze lepszy marketingiwiec ..

 • Dobrze że jesteś.Serdecznie pozdrawiam

 • Ja mam tylko 1 pytanie DLACZEGO słychać Cię tak słabo -robisz to specialnie czy coś jest nie tak!!!!! poza tym jesteś Debeściak

 • No i będą chcieli nas wyszczepić zabrać nam wszystko i podporządkować no i będzie kryzys ,upadek waluty i wojna 2 przyczyny wojny murowane kobiety i pieniędze