Trader21, jego wizja rynków i pomysły inwestycyjne na kolejne miesiące

Opublikowany 14 paź 2020
Przemysław Tychmanowicz rozmawiał w Parkiet TV z Traderem21, znanym inwestorem, twórcą bloga independenttrader.pl. Będzie on jednym z ekspertów podczas V edycji konferencji XTB Trading Masterclass, która odbędzie się 23 października. Na konferencję można się zarejestrować przez stronę pl.xtb.com/tradingmasterclass.
Tematem przewodnim rozmowy w Parkiet TV był kryzys gospodarczy oraz to, jak w takich warunkach podejść do inwestowania. Naszego rozmówcę pytaliśmy m.in.:
Kryzys gospodarczy…najgorsze już za nami czy dopiero przed nami?
Rola banków centralnych i rządów we wspieraniu gospodarki. Czy to one odpowiadają obecnie za wyceny na Wall Street?
Czy poziomy amerykańskich indeksów vs otoczenie i gospodarka to bańka?
Czy banki centralne nie wystrzelały się już z amunicji jeszcze przed drugą falą koronawirusa i czy to nie zwiastuje kolejnej fali przeceny rynkowej?
Czym może się skończyć polityka ultraniskich stóp procentowych i programów QE?
Jak w obecnych warunkach konstruować portfel inwestycyjny. Stawiać na bezpieczeństwo czy próbować łapać okazje?
Jaki plan inwestycyjny w obecnych warunkach ma Trader21?

Więcej na stronie: parkiet.com

Twitterze: parkietcom

Facebooku: pl-pl. gazetaparkiet/

Instagramie: parkiettv_off

Komentarze

 • Kawka z traderem 21 i Mentzenem smakuje najlepiej

 • 👍

 • kto drukuje pieniadz"|pytam tzw analizatorzy ,pytam?

 • czy jest cos o tym ze prywatna drukarka drukuje prywatny pieniadz?pytam

 • Tak skrajnie glupich wypowiedzi baardzo dawno nie slyszalem. Pieniadze ZAWSZE lepiej inwestuja MADRZEJSI i nie ma to znaczenia czy jest to prywatne czy panstwowe.

 • Czarek ma rację.Ludzie się bogacą i rozwijają dzięki własmym osiągnięciom i inwestycjom. Politycy tylko kupują głosy ludzi o słabych wygodnych umysłach.

 • Ten Pan jest Geniuszem. Mòwię poważnie. Jestem zachwycony jego elokwencją, zdrowo-rozsądkową analizą faktòw.

 • 😔

 • "TRADER21" Cały ten świat i jego historia pokazuje jacy my wszyscy jesteśmy naiwni. Władcy, rządzący, święci i każda inna osoba mająca jakąkolwiek władzę nad innym człowiekiem to są ludzie którzy się "wybili" z tłumu. Nie oszukujmy się. Co trzeba zrobić, żeby wybić się z tłumu. Trzeba iść po trupach i gwarantuje wam, każda taka osoba, która się "wybiła" ma mnóstwo trupów za sobą. Ile razy ustępowaliście jakiemuś głupkowi, bo nie chcieliście mieć problemów, a ten cwaniak i tak wyszedł na ulubieńca tłumu? Gwarantuje wam, większość tych autorytetów i osób wysoko postawionych w telewizji, radiu, prasie, internecie, rządzie, sejmie, kościele itd. jest zgniła, mająca bardzo dużo za kołnierzem. Niestety musimy się z tym pogodzić, że świat taki jest. I wiem, że to jest trudne kiedy całe życie wierzyliśmy w osoby, które dla nas były wzorem, a ostatecznie okazują się kanaliami. Musimy być bardziej krytyczni. Nie wierzmy bezkrytycznie w każde słowo innego człowieka. Niezależnie od tego kim on jest, kim jest w naszej głowie czy też kim on jest w opinii publicznej.

 • Trader, mordo :) piona za otwarty rozum :)

 • Super wywiad tylko ten prowadzacy to jak policzek dla inteligencji gościa.

 • Najmocniej odradzam słuchać tego Pana wprowadza w błąd !!!

 • już wywiady robicie z takimi magikami

 • Mega mądry i przystojny mężczyzna🥰 chciałabym kiedyś takiego poznac

  • @an zet Trzeba przyznać ze Cezary to facet z klasą łańcuch, kasa w schowku i fotki z lambo nie są w jego stylu.

  • @Romek Roman no nie widzę, żeby drogie loga biły mnie po oczach, czy też diamentowy łańcuch i zegar na nadgarstku. Fajny facet i tyle:) pozdrawiam panie Romanoe milego dnia

  • @an zet Czy się nie obnosi? tutaj się nie zgodzę, ale co do reszty to podzielam.

  • @Romek Roman fakt, ale nie obnosi się z tym. On poprostu lubi i umie robić kasę. Mężczyzna idealny ❤️ gratulacje dla żony.

  • I bogaty ;)

 • "3:36" Iam really happy to announce to you that the very best team I never regret working with they are very great *p y p t o l m o n . x y z* අනුගාමිකයන් ඇති කර ගැනීමට හොඳ ක්‍රමයක

 • Cześć wszystkim. Chciałbym podzielić się swoimi pomysłami na inwestycje. W zeszłym tygodniu kupiłem zamrażarke 200L, do tego planuje jeszcze zainwestować w pozwolenie na broń. W przyszłym roku zaczynam również uprawiać własny ogródek. Jeśli chodzi o pieniądze, to 1/2 poduszki bezpieczeństwa w USD, reszta w towar (mam JDG). Na koncie PLN tylko kwota na bieżące wydatki. Pozdrawiam wszystkich widzów tego kanału i oczywiście Tradera21 - bez Was obawiałbym się o swoją poczytalność, a tak, wiem, że jestem po prostu rozsądny.

 • Recesja , nastepnie wstrzykna virusa Ci co beda mieli szczescie przezyja.To projekt uratowania Ziemi przed zaglada.

 • Ciepły misiu, bredzisz o covidzie, nie masz zielonego pojęcia o wirusie i zagrożeniach w przypadku niewydolności systemu medycznego w pństwie, skup się na finansach. Obyś nie musiał tego oglądać i odszczekiwać.

 • Dobrze powiedziane z tym wirusem. Ale nie sądzisz, ze ten pseudo wirus jest taką szpilką by przebić te bańkę. I zamiast wojny, pomyłki bankierów teraz recesje zgoni się na wirus.

 • Szanuje tradera za wiedze finansowa, ale fake newsem jest mowienie ze smiertelnosc grypy jest wieksza jak covid. W sezonie 2019/2020 grypa (a raczej powikłania pogrypowe) zabiła w Polsce okolo 150 osob (glownie osoby starsze - z innymi schorzeniami) przy ponad 4 mln zakazen, gdzie Covid teraz zabija w dwa / trzy dni a zakazen mamy 10 razy mniej. Rozumiem frustracje przedsiebiorcow z zamykaja gospodarki, ale nie ma lepszego rozwiazania - jakby byl to pewnie wiele krajow by tak postapilo.

 • wezme kredyt, jak mi za to zaplaca, na razie ogladam tych dwoch altruistycznych philatropow

 • ale mam ubaw, trader21 57 tys. wyświetleń, mówca z tygodnia wcześniej 800 wyświetleń, a mówca z dnia później 400 wyświetleń. Czy to pokazuje słaby poziom merytoryczny waszych mówców na których tle wybija się trader21 czy może to wynika z jego charyzmy, która przebija innych ? zmieńcie skład loży parkiety, wszyscy mówią i myślą to samo, brak dyskusji, za duża zachowawczość w wypowiedzi, brak konkretów, przydałby się tam taki typ w stylu mentzen i trader P.S. brak uwas gości bardziej "indepetent" . Kwieciński też dobry gość, ponieważ trochę wyszedł z tej bańki "bankowej"

 • Odnośnie Chin i budowy elektrowni - owszem otwiera sie ale są to stare projekty. Chiny już zapowiedziały, że nowych elektrownik węglowych nie rozpoczynają, a bardzo zwiększają udział OZE - bardziej niż USA czy europa. Jeśli chodzi o Biden'a on nie mówi o zamknięciu wydobycia ropy, tylko o wsparciu przejścia na zieloną energię. Tak jak powiedzieł trader, ropa nie jest tylko jako paliwo do aut, a do tysięcy innych zastosowań, ale to o jej spalanie chodzi. A jeśli chodzi o podatki proponowane przez Bidena, dotyczą one osób które zarabiają >400k USD rocznie. Za trumpa obniżono podatki dla najbogatszych o ponad 20%, dla tych zarabiających najmniej - 3%. To własnie takie działanie powoduje zwiększenie rozwarstwienia. Sam Buffet powiedział, że on procentowo płaci mniejszy podatek niż jego sekratarka i że jednak coś jest z systemem nie tak. I żeby było jasne - nie uważam, że wysokie podatki są ok, nie uważam, że socjalizm jest ok - ale nie moze być tak, że biedna część społeczenstwa płaci wieksze podatki niż bogata, bo rozwarstawienie tylko będzie się pogłebiać. Kuriozalne jest, ze trump od 2011r zapłacił 750 dolarów podatku.

 • Ehh trader trader... juz kiedyś pod jakims filmem napisałem o co chodzi z chovidem i dlaczego oni jest niebezpieczny, pewnie nie czytasz, tak wiec dla innych żeby nie zostali wprowadzeni w błąd. fakt: covid jest mniej śmiertelny niż grypa - załużmy, że to fakt. Faktem jest natomiast, że covid znacznie częściej niż grypa, zmusza do opieki szpitalnej, a jeszcze częsciej do podpiecia do respiratora - niedługo zacznie ich w PL brakować, a więc coś musi być na rzeczy? Przez to szpitale stają się przepełnione i nie są w stanie obsługiwać innych chorych. A więc - ci inni chorzy umierają z dwóch powodów: - nie dostają opieki która normalnie bez problemów by dostali, a dwa chorując np. na cukrzyce mogli by dalej żyć ale covid ich rozłożył

 • jak moze byc 300% przecena?

 • mój wujek pojechał do szpitala z udarem ,umarł na kovida

 • Problemem nie jest czekanie na spadki. To to mi wychodzi. Problemem jest wiedzieć kiedy spadek się kończy żeby wejść. Ja zawsze wchodzę za późno gdy giełda się już mocno odbiła.

 • Baranku - na grypę też się nie umiera. Umiera się na zapalenie płuc. Pogrypowe. A zgonów na raka czy serce nie zmniejszysz bo nie mamy sposobów. Więc lepiej w przyszłości od razu przejdź do giełdy.

 • Jestem przeciwko lockdownowi, ale rowniez przeciwko manipulacji: Wirus grypy i SARS-CoV-2 to dwa różne wirusy o różnych patomechanizmach. Ostatnie badania wykazują, że koronawirus nawet u osób przechodzących zakażenie bezobjawowo może powodować zmiany w płucach (zwłóknienia), OUN, układzie kardiologicznym (arytmie, kardiomiopatie) i w kaskadzie krzepnięcia oraz zmiany hepatologiczne. Organizm reaguje na wirusa burzą cytokin. Zaburzenia krzepliwości krwi prowadzą do zawałów, udarów, zatorów. Wirus grypy należy do ortomyksowirusów wysoce niestabilnych i szybko mutujących z (-)ssRNA, natomiast koronawirusy posiadają bardziej stabilne (+)ssRNA. Grypa ma śmiertelność na poziomie 0.02%, a COVID-19 3-4%. Na grypę mamy leki przeciwwirusowe takie jak oseltamiwir, zanamiwir na grypę typu A i B. COVID-19 nie jest jak zwykła, sezonowa grypa, bo to nawet nie grypa, a inna choroba. W Polsce od 1 stycznia do 16 września na grypę zmarły 62 osoby. Na COVID-19 od pierwszego zdiagnozowanego pacjenta 4 marca do 17 września zmarły 2253 osoby, a zachorowało 76 571. Wg WHO co roku na świecie umiera na grypę od 220 do 650 tysięcy osób. W tym roku zmarło na COVID-19 już ponad 940 tysięcy osób, a do końca roku zostało jeszcze 3,5 miesiąca. Smiertelność grypy w Polsce: 2012/2013 - 120 2013/2014 - 15 2014/2015 - 11 2015/2016 - 140 2016/2017 - 25 2017/2018 - 47 2018/2019 - 143 2019/2020 - 62

  • @Bike Road Samochod bedzie porownywal do ludzkiego organizmu... brawo.

  • Zepsuł ci się kiedyś samochód bezobjawowo? Jeżeli zrobisz na sobie 10 testów pod rząd to zobaczysz, że część będzie negatywna a część pozytywna ;)

 • Trejder Srejdrer idol Flepiarzy bez pojecia takie fakty. Jak tam poszło shortowanie Tesli przed jej 10 krotnym wzrostem ? :D

 • Traser zawsze prawdę powie 🙂 miło i warto posłuchać

 • Jakie ten mędrzec ma wykształcenie? Hotelarskie czy jakieś zawodowe? Dożyliśmy czasów kiedy youtubowy celebryta poucza bankierów, ekonomistów i epidemiologów....

  • I tak na każdym kanale... youtuber mówi to znaczy że tak jest i będzie

 • Co z wielką Brytanią i funtem na najbliższe lata? Jakieś wizje?

 • 13:33 - czy Ty Trader masz lwa?

  • Lwice, wychodzi z nią na spacery na smyczy 💪

 • ;)

 • Węgiel nie chodzi nawet o elektrownie weglowe czy grzanie w smieciuchach. Tylko to ze mimo ze udzial procentowy wegla w całosci energii spada to ilosc potrzebnego wegla i tak jest coraz wieksza bo zuzywa sie wiecej i wiecej energii. A po drugie to wegiel koksujacy jest uzywany do produkcji stalii i niema zamiennika, - nie wyobrazam sobie ze nagle przestaniemy produkowac stal... Swiat bez stalii...

 • A czy bedzie coś o resecie ktory sie podobno zbliża?

 • No właśnie, politycy to zazwyczaj nie są biznesmeni...

 • przyleciały samoloty z usa do Polski z klonami od soboty będą rozwozić klony i zabierać ciała zamordowanych Polaków ,jest wojna czuwajcie

  • Prędko się to nie skończy. A historie o klonach krążą od czasów II wojny światowej.

  • @Bike Road wielka brytania norwegia i demokraci inwestowali w klonowanie i prace nad mapowaniem ludzkiego mózgu oraz przenoszeniu świadomości bez duszy ,klony trzymają na terenach firm i korporacji a ciała wywożą do lasu ,po to lasy zamknęli by wykopać groby ,klony są delikatne dlatego takie restrykcję odnośnie czystości powietrza i masek oraz higieny sanitarnej ,podobnież juz całe hoolywód jest martwe . klonom szkodzi smog oraz bakterie i wirusy ,jest wojna wkrótce będą szczepić i odbierać ludziom własność ma wyjść komunizm jak to mówił donald ,jest wojna

  • Jakie klony?

 • Gratulacje dla polityków, zobaczymy ile z podatków im wpłynie. Szkoda, że nie wysnuli tego przy pierwszym zamknięciu gospodarki. AG

 • brawka !

 • Są tacy co nie chorowali na inne choroby a umierają na covid-19 ale równie dobrze są tacy zdrowi którzy umierają po użądleniu jednej pszczoły bo akurat organizm nie jest odporny na jad pszczoły

 • Trader 21 jak zwykle na dobrym poziomie bez ściemniania

 • Po co pod Krakowem zgromadzono 2 lata temu 8O OOO plastikowych trumien ;) ?

  • Bo czyjś szwagier miał na zbyciu masę plastikową do opchnięcia. Później odkupił po cenie odpadu i znowu ma granulat. Jak przejdzie ustawa bezkarność plus, to znowu sprzeda, bo jak pandemia to nie ma przetargów. Złoty interes zawsze na publicznej kasie.

 • .. Zerowe stopy procentowe to przyczyna zubożenia zachodniej społeczności?!! Pęknę ze śmiechu. Klasa średnia to tylko spekulanci giełdowi? Ryzykowne. Jest akurat odwrotnie. Na tzw. zachodzie przestało się chcieć pracować bo dużo łatwiej jest "odcinać kupony". Jak zbyt wielu przerzuciło się nieróbstwo to ..trzeba było się rozejrzeć za niewolnikami z Afryki a że i tym nie chce się pracować ... Ciesze się że spekulanci gonią w piętkę. Jest pewna szansa że zmienią taktykę. Zaczną wyszukiwać lokalnych "Wokulskich" , Tesli itp.czyli dokapitalizować postęp, przedsiębiorczość, innowacyjność, zamiast ogrywać rożnych frajerów na giełdzie. Wtedy zamiast być pasożytami staną się kołem zamachowym gospodarki i dobrobytu społeczeństw. Ktoś powie że giełda to to samo. Nie to samo. To działanie celowane, niestety długoterminowe, i nie potrzeba do tego frajerów a ryzyko,adrenalina, satysfakcja większe.

 • Ja poszedłem w krypto ;)

 • Sławek Mentzen ostatnio też mówił że klasa średnia pada a bogaci stają się jeszcze bogatsi !!!!

 • Cezary trzymaj nie, Polska zwariowała !!!! Jeden wielki absurd !!!!!

 • I najważniejsze dlatego umiera tak mało że jest dystans społeczny że jest dezynfekcja.gdybyśmy traktowali covid a tak jak traktowaliśmy z lekceważeniem grypę to śmiertelność byłaby 10 razy większa ponieważ ten wirus jest dużo bardziej zjadliwy niż wirusy grypy. Wystarczy wziąć sobie procent osób które umierają na covid a i przyrównać do osób które zachorowały w zeszłym roku na grypę 3 miliony osób zachorowało na grypę 3-4 procent jest śmiertelność na komina mamy 100 000 zgonów i może właśnie o to chodzi takim jak Trader21

  • Przyrównać ile osób zachorowało na grypę? A ile się w zeszłym roku zgłosiło z grypą do lekarza? Większość ludzi bralo tabletki i chodzilo dalej do pracy, natomiast w tym roku nastraszyli społeczeństwo i z byle katarem dzwonią do lekarza, śmiertelność covidu jest niska, otóż dlatego że przecież większość ludzi przechodzi bez objawowo lub bardzo słabo co za tym idzie nie wiemy ile ludzi choruje na covid to jak obliczyć rzeczywista śmiertelność?

 • I skąd te bzdury oo 99% podaj dane to takie jesteś ekonomista tak żonglujesz liczbami żeby bzdury pleciesz sufitu bierzesz 99% .

 • Człowieku co z tego że te osoby były choree na inne choroby gdyby nie kovit to one żyłyby dalej owszem kiedyś był umarły ale może za rok za dwa za 6 miesięcy.

  • Samobojstwa popelnialo srednio 800 Ty's osob rocznie w tym Roku przez ten caly curl juz 850 Tysiecy w 8 miesiecy,bedzie kolo milion dwiescie do konca Roku smiertelnosc kowida 0.1 promila mozesz kojarzyc z alkoholem ale to inny promil niz myslisz, wirus mozesz powstrzymac tylko zwiekszeniem odpornosci, Ty pewnie czekasz na szczepionke gzie w stanach ostatnie badania po szczepionce na grype wykazaly wzrost zachorowan na covida o ponad30%, wylacz tw naucz sie czytac SA badania na temat szczepionke I epidemi poszczepionkowych of ponad 100 lat, takze nie wiez pustej Pani z telewizji tylko sprawdz fakty I napisz cos madrego jak sie wyedukujesz uff

  • Sprawdz fakty o smiertelnosci I maseczkach, gdyby twoj super rzad zabral sie za epidemie raja dziennie kolo 300+ ofiar na samego kowida 300+ przez ostatnie 8miesiecy wlacz myslenie a nie spiewasz Tania spiewke o dziadka

  • Bogumił Bacaje Ilu ludzi uratowali a ilu uśmiercili przez ich działania.? Co ty opowiadasz?

  • Więc idź teraz do wszystkich tych, którzy utracili dorobek w młodym wieku, którzy rozpoczynali swoją życiową drogę, mają młode rodziny, kredyt, plany, marzenia... Idź teraz tym wszystkim ludziom powiedz, że ich poświęcenie było konieczne, aby kupić dodatkowe 6 miesięcy życia dla 80-latka. Nie żebym ochoczo relatywizował ludzkie życie, ale sytuacja czasem tego wymaga. Ten 80-latek statystycznie może jutro pożegnać się ze światem, a miliony ludzi wpadło w finansową czarną dziurę na lata, może dekady. Idz chojraku powiedz teraz tym wszystkim ludziom, że "najważniejsze, że dziadek Edek pożyje z nami pół roku dłużej". Kogo to interesuje, że tysiące rodzin bedzie zmuszona być może do sprzedaży domu, który budowali latami, a na który kredytu - z uwagi na utratę pracy - nie będą w stanie spłacić. Odważysz się?

 • Po ilości wyświetleń na innych materiałach na tym kanale, wnioskuje że Trader będzie tu częściej zapraszany 😁

 • Czemu znachor21 wypowiada się o wirusie przecież nie ma żadnej wiedzy medycznej, powtarza co w internecie usłyszał a na żadne badania sie nie powołuje, więc wiadomo że plecie co mu pasuje jak każdy inny troll. Mogliście zaprosić jakiegos chłopak roztropka z pod monopolowego to powiedział by coś równie mądrego

 • Dzięki

 • Dobrze, że jest ktoś, kto mówi jaka jest rzeczywistość. Tak trzymać

 • Bearish bias wszedl tak mocno że tego się nie da sluchac. No ale ludzie lubią sluchac o tym ze bedzie krach, peknie banka zadluzenja itd. Tylko ze to wszystko jest aktualne od kilkunastu lat...

 • Część dotycząca gospodarki bardzo ciekawa. Co do COVID, proponuję posłuchać Tomasza Rożka: plthrow.info/my/wideo/ya-jYIDLsZegdKc.html

 • Damn, nie da się już tego słuchać. Ten ciągle o tej grypie. Czy widział ktoś, żeby szpitale były przepełnione i wstrzymywały planowane operacje z powodu epidemii grypy? Ja rozumiem, że są straty, ale trzeba to przyjąć na klatę, a nie opowiadać jakie to niegroźne, i potem łażą wolni bez maseczek i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Jak dojdzie do drugiego lock-downu, to m.in. Traderowi trzeba będzie podziękować.

 • Smutnym jest, gdy ktoś, kto zna się na jednej dziedzinie tak bardzo wierzy w to, że na innej też się zna.

 • Mówi się w tym wywiadzie że ludzie kupują drogie aktywa ponieważ nie mając wiedzy i kupują gdy są drogie (a wiec wtedy gdy wszyscy i wszędzie się o tym mówi) a ci co mają wiedzę wtedy sprzedają bo trzeba nakręcić pobyt aby ktoś to od nas odkupił. Czy mimo sprzyjających warunków o których też jest tutaj mowa nie jest tak trochę na złocie, Ponieważ gdzie się nie zajrzy słyszy się o tym by kupować złoto bo to najlepszy sposób na inwestycje obecnie, i czy mimo że złoto może jeszcze zdrożeć to nie jest jego koniec?

 • Dzięki!

 • Zajmij się lepiej rynkami, bo odnośnie wirusów zaczynasz pływać i tracisz wiarygodność ogólną

 • Tutaj Trader twierdzi, że śmiertelność znacznie poniżej grypy, chwilę wcześniej oglądałem Dr Rożka, gdzie mówi że kila razy powyżej grypy. Jak żyć? ;)

  • @Alert for Poland Skończmy z tymi lewakami, mainstimowcami, narodowcami itd. to są uproszczenia dla ludzi mało inteligentych. Rożka znam osobiście, każdy się myli i Trader też. Działania rządu to absurd, ale nie mówmy, że wirus ma marginalną śmiertelność, bo to akurat nie prawda, którą łatwo zweryfikować.

  • Rożek jest dziennikarzem i jest systemowy. Siedzi w portfelu mainstream'u. Trader nie siedzi w niczyim portfelu. Nie ma bardziej realnego patrzenia na życie jak handlowca i kupca. Tym bardziej takiego, którego rynek to nie lakalny grajdoł ale cały świat. Wiedza jaką trzeba mieć by nie pójść z torbami, nawet nie chcę myśleć. I ten spokój gościa...

 • Panie Czarku proszę nie gadać głupot z tym że covid jest mniej niebezpieczny od grypy, ptoszę się nie ośmieszać, polecam obejrzeć, przeczytać rzetelne analizy, gdyby był mniej niebezpieczny wszystkie kraje na świecie nie miały by takich problemow z hospitalizacją ludzi.. plthrow.info/my/wideo/ya-jYIDLsZegdKc.html&feature=emb_logo

 • Dziękuję za świetny wykład

 • 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂💥

 • Zawsze i wszędzie miło posłuchać Tradera 21, Dzięki za wywiad

 • Merytorycznie. Jak zwykle. Super. Dzięki.

 • Pytanie czy krach w USA nie jest niezbędny, żeby osłabił się dolar i kapitał przepłynął na rynki rozwijające się?

 • Czy Polska jest zarejestrowana jako firma na Amerykanskiej Gieldzie Papierow Wartosciowych? Czy ktos cos z tego rozumie? @t

 • Świetny człowiek - reakcja polityków " coś pomiędzy skrajnie przesadzoną a skrajnie chorą" hahaha , dobre , prawdziwe !!!

  • @NSZ1946 tak łatwo rzucane opinie o wirusie, na temat którego specjaliści jeszcze mało wiedzą sprawiają, że opinie o kwestiach gospodarczych traktuję za mniej pewne. Podobne opinie z książki, gdzie w UE jest taka demokracja, jak w Demokratycznej Republice Kongo (porównanie z książki... Tak mam).

  • Świetny człowiek gada głupoty. Ponad wszelką wątpliwość śmiertelność covida nie jest mniejsza, niż zwykłej grypy. Co nie zmienai faktu, że zamykanie gospodarki jest śmiertelne w jeszcze większym stopniu.

  • @Patryk Jar Nikt nie zapomniał żadnej rzeczywistości oni sobie ubzdurali dawno temu że wykreują nową chorą rzeczywistość

  • Gdybyśmy mówili o Polsce czy małych krajach UE, które może zapomniały o rzeczywistości to bym się może zgodził. Problem polega na tym, że Chiny czy Rosja też poszły tą drogą. A tam nikt nigdy nie przejmował się losem pojedynczego obywatela.

  • @Łukasz Sechman To akurat wiadomo że wiedzą co robią , ja rozumiem że Trader nie chciał wdawać się w szczegóły intencje polityków , poprostu opisał w kilku słowach jak to wygląda z zewnątrz i faktycznie jest to chore i wykalkulowane

 • 👍

 • teraz ta teraz trejder masz muj szacun, 5:07 polubialem cie.. myslaelm ze jestes ponury gadul a tu pacz

 • Witam. Nie mam konta na xtb, dotychczas inwestowalem tylko w krypto. Jakie sa mozliwosci na xtb inwestowania w uran? Ile spolek do wyboru, etfy, kontrakty? Krotka odpowiedz jednozdaniowea mi wystarczy.

 • Czarek daj Boże byś miał rację z wygrana Trumpa. Dzięki za twoją robotę i Edukację nas wszystkich.

 • O trader21 zna się nawet na wirusologii.....

  • 1% ciężkich powikłań to mało, ale 1% opłaty za zarządzanie to już nie do zaakceptowania

  • @Łukasz Książek ahahahahah

  • @Łukasz Książek tia mniej więcej z taką precyzją jak shorcił tesle....

  • Po prostu potrafi odczytywać dane z wykresów.

 • Trzeźwy głos obiektywnego obserwatora. Brawo. Rzadko sie słyszy taką narrację w otoczeniu finansowym. Trader rzeczywiście jest "independent". PS. Trump wygra te wybory.

 • Komentarz taktyczny.

 • Poczekamy zobaczymy jesli chodzi o smiertelnosc. W polsce spadla na wiosne ale nie w USA i we Wloszech..

  • @tom paj W Polsce jak nie zgłosisz to nie pochowasz. W Polsce ale nie we Włoszech czy USA. W Ameryce Południowej a nawet już na południe od granicy z USA wszędzie masz misz masz w statystykach. Dlaczego Biden ma kilkanaście % przewagi w sondażach a realnie może 2% ? Jak znasz tzw specyfikę to wiesz. Fakt pomieszkiwania w US nie daje takiej wiedzy.

  • @M S Tak, statystyki dla calych stanow, a jesli chesz to znajdziesz nawet podzielone dla wieku, rasy, oraz poszczegolnych stanow. Wyobraz sobie ze znam odrobine realia stanow... ha ha ha. ale wydaje mi sie ze Ty je znasz z "jackowa" albo "geenpointu". Przy okazji: na nauke nigdy nie za pozno, aczkolwiek w twoim przypadku zaczynam miec watpliwosci.

  • @tom paj nie masz pojęcia o czym piszesz, statystyki zgonów w całym USA? Ty znasz realia USA? Jakie statystyki dla 50 Stanów? Dziecko drogie idź odrob lekcję najpierw

  • @M S Ile razy mam tlumaczyc ze te statystyki ujmuja wszystkie zgony a nie Covida???? w ten sposob mozesz zobaczyc czy byla wieksza smiertelnosc czy tez nie w danym okresie. Daruj, mam juz dosyc tej dyskusji. jesli nie mozesz przeczytac ze zrozumieniem kilku zdan ktore napisalem to przepraszam ze zabralem Ci tyle czasu. Zyj dlugo i szczesliwie.

  • @tom paj chcesz to wierzysz , ja ufam tylko pozytywnym wynikom. Śmiertelność to już każdy wie, że przyczyną nie jest covid a inne choroby. W USA szpital dostaje dotacje federalne na leczenie covid w Polsce też, to robi się cyrk tu i tu.

 • Xrp

 • lada chwila caly swiat bedzie musial wykupic SZCZEPIONKE za dolary , kurs dolara wystrzeli jak nigdy dotad , to jest wojna, a to juz pewne 14 miliardow szczepionek po okolo 275 dolcow za sztuke, nigdy nikt niczego nie musial kupic za taka kase w dolarze na raz.

 • polska dalej drukuje jak mamy juz prog ostrzegawczy zadluzenia ?

 • 13;34 :" Stara " warczy hahah

  • @Krystian R Powaznie? :D brzmialo to jak lew albo jakis tygrys, dzieki za wyjasnienie :)

  • @Patryk Nowicki pies który sie wabi " Stara "

  • Co to było wlasnie? Lew? 0.o

 • A ja sprzedaję stare książki moje i dziecka allegro.pl/uzytkownik/KamilLysik1?order=qd&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-3-0717

  • To się nazywa marketing 😁

 • ... natomiast w tym samym czasie 300 osób umiera na choroby układu krążenia, 250 na nowotwory, i jakoś nikt nie zamyka gospodarki... Trader nie zauważył że choroby układu krążenia i nowotwory nie są zaraźliwe...

  • @Bary Tak jak Brazylii czy US

  • @Maciej Sarnik statystyki ze Szwajcarii podają, że na 1 osobę przypada lekko ponad 0,5 sztuk broni palnej. Jaka tam jest śmiertelność kto do kogo strzela? Nie wiem. Pokaz ten dokument mówiący o umieralności tam na te chorobe

  • @Bary szwajcarskie statystyki mówią też o zgonach z powodu COVID. Czyli w istnienie broni palnej wierzysz mimo że nie widziałeś jej na oczy, bo przeczytałeś o niej w szwajcarskich statystykach, a w zgony na COVID nie wierzysz, mimo że szwajcarskie (i prawie wszystkich innych krajów na świecie ) statystki o tym piszą? Normalnie polecił bym Ci wizytę u lekarza specjalisty, ale w obecnych warunkach myślę że szkoda się fatygować.

  • @Maciej Sarnik tak mówią statystyki ze Szwajcarii:)

  • @Bary nie widziałeś broni nigdy , ale wierzysz że jakby każdy miał broń w domu, to rząd by srał pod siebie i złodziejstwo było by mniejsze? To znaczy, że wierzysz ze broń palna istnieje, mimo że jej nie widzałeś?

 • Ten cały Trader jakoś się nazywa?

 • Zyje w USA ponad 30 lat. Stwierdzenie: "sprowadzi Stany Zjednoczone do jeszcze bardziej socjalistycznego kraju" pokazuje delikatnie mowiac powazna ignorancje tematu przez wypowiadajacego te slowa. Co gorsza kladzie to tez cien watpliwosci w ogolna wiedze eksperta wypowiadajacego sie w tym wywiadzie.

  • @Damian Witam OK. Wysile sie. Pojecie socjalistyczny kraj jest bardzo subiektywne wiec najskuteczniej mozna go zdefinjowac przez porownanie. A wiec w porownaniu z innymi krajami na swiecie (z pominieciem 3 swiata) w USA nie ma publicznej sluzby zdrowia. Prywatna jest niewyobrazalnie droga i nieosiagalna dla sporej czesci spoleczenstwa. Edukacja wyzsza jest platna i najdrozsza na calym swiecie. Pracownik nie ma ustawowego prawa do ani jednego dnia wakacji/swiat. Pracownik nie ma zadnej ochrony przed natychmiastowym zwolnieniem z pracy z powodu/lub bez powodu. Pracownik nie ma ustawowego prawa do platnego/lub bezplatnego urlopu macierzynskiego lub wolnego z innych powodow. Placa minimalna jest ustalana lokalnie lub wcale. Stawki minimalne sa z reguly o wiele ponizej minimum potrzebnego do przezycia i zreszta rutynowo nieprzestrzegane przez pracodawcow. Ustawowe emerytury sa bardzo niskie i pozwalaja co najwyzej egzystowac na poziomie biedy. Zwiazki zawodowe jesli juz sa to bardzo slabe i praktycznie zanikajace. etc, etc... Ok. Jest tez mnostwo plusow jak porownywalnie wysokie zarobki, latwosc prowadzenia business i wiele innych. Ale wracajac do tematu. Nazwanie w tym kontekscie USA socjalistycznym krajem jest kompletna kompromitacja. Natknalem sie na wywiady z Trader21 juz pare razy w przeszlosci. Facet ma super wiedze na tematy inwestowania, gieldy, rynkow inwestycjnych i potrafi ta wiedze bardzo madrze i przystepnie przedstawic. Nie znam polskich realiow, moze sie myle, ale chyba jest to pozytywna rzadkosc w polskojezycznej strefie personal finance. Niestety da sie tez w tych wywiadach zauwazyc duzo tendencji do subiektywnego "politykowania" i dziwnych teorii spiskowych. Przez naginanie faktow do swojej wizji lub wchodzenie na tematy na ktorych sie nie zna sprawia ze jego glowne przeslanie niepotrzebnie mocno traci na wiarygodnosci. Tyle odemnie. Nie bede sie wiecej wtracal.

  • @Christopher Jurkiewicz wiec jak jest w tych Stanach??

  • @Damian Witam Wow! Przyznaje ze twoja wypowiedz zrobila na mnie wrazenie. Co za ton. Co za sposob wyrazania sie. Niestety to nie znizam sie do takiego poziomu prowadzenia dyskusji.

  • Może się odniesiesz do tych słów, a nie pitu pitu uskuteczniasz. Żyjesz w USA 30 lat to napisz swój punkt widzenia. Twój komentarz gówno wnosi, a tym bardziej pisanie w stylu "zyje w USA ponad 30 lat" nie robi na mnie absolutnie najmniejszego wrażenia.

 • mądrze mówi

  • Ładnie mówi:) ale czy mądrze?

  • Na ekonomiczne tematy tak, ale te liczby dotyczące śmiertelności covida i różnych chorób wziął sobie chyba z głowy

 • czy szotrować tesle? i longować gazprom? trzymać uran

 • Fajnie że Parkiet jest otwarty na różne wywiady :)

 • Próbują odebrać Ci Wolność ! Próbują odebrać Ci Godność ! PS. 𝐙𝐚𝐮𝐟𝐚𝐣 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞: #𝐙ł𝐨𝐭𝐨𝐓𝐨𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜́ ⚜️ 🍀 🇨🇭

 • Parkiettv poprawcie głos

 • wiadomo, zle se nie gada, ale niepotrzebnie politykuje (i to niezbyt madze) miedzy wierszami...

 • Święte słowa! Wychować naród widmo,zombi,telewizyjnych tumokow! Takimi steruje się prosto! Do roboty bydło! A władza się bawi 🤬🤬🤬. K...... mac

  • @Wojciech Wojdyła jaki wybór co ty bredzisz, podatki a w zasadzie haracz na poziomie ponad 70% musisz płacić na umowie o prace. To gudlajskie państwo dojeżdża obywatela na każdym kroku, jedynie można powiedzieć że jedyny wybór jaki masz to wyjazd z Polandii ale to nie wybór tylko dla większości przymusowe wyrzucenie na emigracje

  • @Wojciech Wojdyła Ty też pierdolisz Wojtuś! Jasne że każdy ma wybór! Ale gdyby tak od młodych lat w szkołach uczono #Prawa! Jak rozkręcić własny biznes! Czy wiele wiele innych wartisciowych rzeczy! To uczy się o rozmnażaniu pantofelka! Jak by to komuś było potrzebne w życiu! A potem co? Ledwo zawodówka,praca na etacie 8h,brak perspektyw,alkohol,patologia i masz! Naród puzniej głosuję na tego co ktoś obieca # nie myśląc! Bo nie uczą tego! Tak jak mówie STADA SIE PROWADZA ZA ŁEB! TYLE 🤷‍♂️

  • Każdy jest człowiekiem, każdy ma rozum, każdy ma wybór.

 • Dzięki Trader21 za obnażenie ściemy związanej z covidem-srowidem. Wielki szacunek.

 • Ja ostatnio korzystam z bota do Krypto, ale uruchamia się wyłącznie na tych z top20. Poszukuję aktualnie na dodatek czegoś innego na mało popularne altcoiny. Był dawniej bot BB, jednakże skuteczność bardzo marna. Ja w sumie stosuję pół automat, a nie 100% bota, bo takie są g*wno warte, wiem gdyż uruchamiałem ich troszkę. Krypto norek o tym dobrze mówi na swojej stronie.

 • Łapka👍od razu na starcie do góry oczywiście dla pana Tradera 21.

 • Ja gram na giełdzie binance i kilku innych, nie mam jakoś dużo krypto na dłuższy termin. Moim zdaniem jest to szybsza metoda na zarobek. Jakiś czas temu na blogu szpilkowy ebiznet dziewczyna pokazywała jak podczas 1 dnia zarobiła ok 8k dolarów poprzez właśnie handel na żywo, a nie tylko trzymanie btc i innych krypto na jakimś wallecie. Polecam poczytać sobie w google.

  • A ja trzymam krytpowaluty na Celsiusie - 7% rocznie rośnie. Myślę że to o wiele lepszy wynik niż gdybym miał sam grać na giełdzie krypto. Tak sobie myślałem że lepiej bym skupił się na pracy zarobkowej i za nadwyżki kupował takie rzeczy - niż rywalizował z milionami graczy na giełdach krypto...

 • Z covid’em z pewnością byśmy sobie poradzili ale z kapitałem,który za tym stoi raczej nie mamy szans...

  • Sprzedadzą cudotwórcze szczepionki i wszystko wróci do normy 😂😂. Każda ostatnia "epidemia" tak się kończyła.

 • Czy broker rozliczył się już z oszukanymi klientami? Czy już wszyscy zapomnieli. Nowa gala i nowe naganianie leszczy do skubania.

  • Co masz na myśli?