System Wzajemnej Kontroli u świadków Jehowy - Jak szukać przyjaciół cz3 #115

Opublikowany 20 paź 2020
Festiwal zażenowania trwa, bo dalej oglądamy niesamowite dzieło filmowe jakim jest ta produkcja z 1999 roku dedykowana młodym świadkom Jehowy!
Tym razem możemy podejrzeć i przypomnieć sobie jak spędzaliśmy sobotnie przedpołudnia. A jak? Oczywiście pukając do drzwi i stresując się wstępami. Tara to już niezła światuska zdemoralizowana przez koleżanki ze szkoły więc szybko próbuje się wymigać z głoszenia.
Nie z pionierką Stacy takie numery! Ona już wie, o co wypytać nastolatkę i jak subtelnie wywrzeć presję i wywołać w niej poczucie winy.
Jeśli uważasz, że Światusy są potrzebne społecznie, rozważ wspieranie nas na Patronite patronite.pl/swiatusy
Nasza codzienność:
Sara: sara_pisze oraz blog sarapisze.pl
Edwin: guru_reklamy
Nasza firma: premiumad.eu oraz planeryscienne.pl


************
Morning Routine by Ghostrifter Official | soundcloud.com/ghostrifter-official
Music promoted by www.free-stock-music.com
Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported
creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en_US
LICENCJE / UZNANIE AUTORSTWA
Film, który omawiamy pochodzi ze strony jw.org należącej do świadków Jehowy i jest również dostępny dla każdego na wspomnianej stronie oraz stanowi własność intelektualną Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania i został wykorzystany zgodnie z artykułem 29 "Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych"
Źródło: www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/jak-znaleźć-prawdziwych-przyjaciół/

Komentarze

 • Bardzo ładnie opowiadacie, macie super spostrzeżenia. Zapytam Was jednak w jakim procencie( tzn na ile sami siebie oceniacie ) jesteście jeszcze Świadkami chodzi mi o sposob myslenia? Słuchając Was musze powiedzieć, że w gronie nieszczęsnych Świadków nabawiliście się wielu dobrych cech, co jednak można by rzec jest taką piekną wisienką osadzoną na lekko stęchłym torcie (pod hasłem tort określiłbym nieszczęsną organizację która jest piekna z zewnątrz a w środku juz jakby mniej..)

  • @YASIEQ MOTO TV Uśmiałem się z tego by niechcący nie zrobić zboru.... To fakt dziesiątki lat tam powodują że trudno pozbyć się schematów myślenia, postępowania,...... I nawet,, niechcący,, można narobić zborów, albo co częściej się zdarza wejść do kolejnego i znów myśleć że się odkryło jedyną słuszną prawdę... Sport, hobby jest czymś dobrym ... Tysiące godzin przesiedzianych w bezruchu hipnotycznym na zebraniach ,.... warto zastąpić sportem 🤸🤸🤸🤸🤸🏃🏃🏃🏃 Ciało i duch tego potrzebują ..

  • @YASIEQ MOTO TV Na szybko powiem; Tak to bardzo dobry pomysł...🏃🤸🏃🤸🏃🤸🏃🤸

  • @Roch Siepski Wydaje mi się ,że po wyjściu z takiej organizacji nie da się zrobić żeby nie było pewnej pustki. Więc przemyśliwując sobie alternatywę mogę podsunąć pewien pomysł. Ja osobiście widząc różne trendy zwłaszcza róznice pomiędzy sposobem polskim a niemieckim na spędzanie wolnego czasu no i z własnego doświadczenia uważam, że fajnym sposobem na życie jest klub sportowy. Własciwie jakikolwiek, jesli nie ma to możecie zawsze założyć własny oczywiście chodzi mi o "klub sportowy" zajmujący się sportem treningami, hartem charakteru a nie teologią czy indoktrynacją. Ważne jest żeby nie zrobić z niego zboru nawet niechcący. Jest to też fajny sposób na zadbanie o kondycję fizyczną czy towarzyską może to być element który wciągnie dzieci w zdrową (mam nadzieję) rywalizację poprawi kondycję itd..

  • @Światusy mysle ze jest jeszcze bardzo wczesnie zeby wykurzyc z siebie wszystko co sie chce. Jestem z wami od na prawde dawna jeszcze zanim zaczales prowadzic insta i te filmy tu.. Jako obserwator dinozaur widze w was mega ogromna zmiane. Jestescie bardziej otwarci uśmiechnięci to przede wszystkim. Ja czesto zastanawiam sie jak to jest bo wydaje mi sie ze jako swiadkowie osoby sa jakby szkolone z manipulacji bo jesli chce sie kogos do czegoś namowic to trzeba umiec to robic a nie kazdy ma dar... Czy stosujecie to na codzien? W sensie, czy przekonujecie do swoich racji, czy czegokolwiek ludzi? Lapiecie sie na tym? Czy to tylko moje gdybanie i wymysly ze to tam tak wyglada na gloszeniach :D

  • Wiele osób po wejściu do organizacji ma tam podaną wizje czarno białego świata. Zbór ok.😇😇😇 Światusy - zło.🤪😜😝😛 I każdy prawie wykład zaczynał się od przyczerniania wizji świata jak to tam jest źle ... ,,Zepsuty tort,,🎂 A potem wizja ,,Wisienki ,, 🍒🍒🍒czyli wspaniałe rozwiązania zborowe ....a potem kolejna wisienka🍒 raj i doskonałość....😇😇😇 ...... Wychodząc ze zboru najtrudniej chyba pozbyć się tego schematu... Oczywiście tym razem Będzie to patrzenie na zbór jako ,,zepsuty tort ,, a my wyzwolone wisienki ...🍒 Tak raczej nie jest... Cały świat cierpi 😢😢😢przez tego typu postrzeganie... PiS - Po Wierzący - Niewierzący Katolicy - Świadkowie.. ...,.... Każdy siebie za wisienkę🍒 postrzega innych .... widzi na czarno....😠😠😠 ..... Dlatego taki problem jest z dialogiem ,😊 zrozumieniem.🥰 ..... Myślę że Światusy w dużej mierze osiągają sukces wśród kanałów ,,byłych,, .... Starając się być obiektywnymi w ocenie zjawiska ...jakim jest Organizacja. ...... Jej plusy są;😇 Jest trochę jak wojsko Uczy niekiedy dobrej organizacji życia, przy natłoku zajęć,.... - pokory - empatii..🥰😊😇 ( Oczywiście nie wobec wykluczonych) Bracia zachęcani są do przejawiania owoców ducha🍒❤️😇 Miłość ♥️ Radość, Pokój, Panowanie nad sobą, Dobroć, ....itd. To są dobre cechy... Czasopisma np. Przebudźcie się pisane w Ameryce wykorzystują całą wiedzę z książek współczesnych psychologów, kapłanów pozytywnego myślenia.. ..... Jak żyć.... Łączą to z wersetami....z biblii... ...... Gdyby złożyć iż istnieje sfera duchowa, Stwórca, ..... To osobiście rozważam taką możliwość....😇🥰😊 Że Bóg tak samo słucha Świadków, katolików, buddystów,..... ateistów... Itp.🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Bycie w tej grupie może kogoś w jakiejś mierze prowadzić do rozwoju duchowego,.... 😇Pozostanie na lata ...prowadzi często do stagnacji, .... zatrzymania się w rozwoju....🤪😜😝 Ponieważ istnieje wiele minusików,...🤐🤔🤫🧐🤨😑😐 które mi osobiście nie pozwalają być tam dalej...🏃🏃🏃🏃 Po czasie troszkę chcę by nie przekreślać pobytu tam, ....ale traktować jako ,,dopust Boży,, na ścieżce mojego,, rozwoju duchowego.....,😇😇😇😇😇😇😇😇😇 No może trochę to zbyt górnolotnie nazwałem ...

 • Czy ja dobrze usłyszałam ? "Dam Edwinowi kimchi "? 🍜

  • @Światusy coś się z nimi odświadkowało 🤪🤪 możesz zapisać jakiś link z ulubionym przepisem?

  • No, zrobilam kilka sloikow, ale tajemniczo zostaly oproznione

 • Postanowiłam pod wpływem tego filmu w Biblii sprawdzić historię Diny. Całkiem inaczej jest ona opisana w Starym Testamencie niż to co uważają świadkowie jehowy? Skąd oni biorą takie interpretacje?

  • Jak kiedyś do mnie wpadną i nie zapomnę to zapytam ich o to i przytoczę fragment z mojego pisma. Myślicie ze będą chcieli o tym rozmawiać (wg niego ona została porwana i zgwałcona) ?

  • Ponoć jehowa im zsyła ducha świetego .. ale rożni członkowie ciałą kierowniczego różnie odbieraja te wibracje, więc potem muszą głosować jak coś rozumieć ... i potem wszyscy w to muszą wierzyć

 • Zagubione małżeństwo sprawiające wrażenie obiektywnych, szczerych i szczęśliwych. Nie współczuję ludziom którzy świadomie wprowadzają innych w błąd. Szukacie poklasku.

 • 👌odcinek. Brawo za fajne opwiadanie

 • Ja mam przyjaciela który jest światkiem jehowy, znamy się już 17 lat i jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Ja jestem katolikiem i ani mu ani mi nie przeszkadza to że jedno z nas idzie np. do kościoła lub na zebranie, jeden drugiego doskonale rozumie i szanuję poglądy religijne😀

 • Jej kubek z niedźwiedziem 🐻🐻🐻 Mam taki sam 😁😉😛 A tak poza tym świetnie się was ogląda 😊✨

 • W T - mam dla was świadkowie dobrą nowinę ; jekwę już ubili i nie będzie was zwodził !!!

 • Mam, w moim zakładzie pracy osobę, która jest Świadkiem Jehowy. Nie wypełnia obowiązków służbowych, oszukuje, kłamie, ciągle kombinuje, nie przychodzi do pracy choć już nie ma urlopu i nic jej za to nie jest,generuje zaległości, spóźnia się do pracy, działa na szkodę instytucji i klientów firmy, inni za nią robią. Pracujemy w budżetówce, więc czy się pracuje czy się oszukuje to i tak wypłata spływa na konto. Otrzymuje nagrody dyrektorskie i podwyżki, na równi z innymi pracownikami, którzy uczciwie, ciężko pracują. Domyślam się, że zajmuje się w pracy jehostwem( teraz działają zdalnie, uczy się , działa przez internet). Zwróciłam jej uwagę to odpowiedziała mi, że czepiam się dlatego, że ma inny światopogląd. Dzisiaj są czasy, że wystarczy być gejem, lesbijką, świadkiem jehowy, mieć inny kolor skóry. Takim nie wolno zwrócić uwagi, bo będzie, że dyskryminacja, nietolerancja itp. My białoskórzy obywatele, katolicy mamy harować, bo inaczej nas zwolnią a oni święte krowy. Fałsz na jej twarzy, manipulacja, ingracjacja...Może Świadkowie Jehowy, którzy pracują fizycznie u prywaciarzy to i dobrze pracują, bo chcą pokazać jacy to oni święci i śpieszą się do swoich jehowskich obowiązków, ale w pracy biurowej, w budżetówce, gdy nikt ich nie rozlicza, bo dyrektor się boi zwrócić uwagę...Mają zupełnie inny świat wartości. U nas światusów, jeżeli ktoś kłamie, oszukuje, kradnie to jest nieuczciwe a nawet karalne. Oni jeżeli nawet tak źle robią, to przecież dla Jehowy, więc wg nich nie postępują źle. Wypaczony system wartości! Dobrze, że jesteście i uświadamiacie ludzi, że przełamujecie te stereotypy jacy to oni święci, pracowici, uczciwi itp. To są fanatycy. Oni są gotowi zrobić WSZYSTKO dla swojej sekty. Jeszcze tylko bomb nie podkładają

 • świetne

 • Świadek zrobi screenshota kiedy światus zacznie zachęcać na zebrania

 • rrrrrrrrr...... 🤣🤣🤣🤣😍

 • Faktycznie,wyjatkowo obrzydliwe te frytki.😃

 • Zdrajcy i odstępcy zajmijcie się swoimi sprawami Lepiej uwiążcie sobie kamień młyński u szyi i zakończcie swoje problemy bo straszna rzecz jest wpaść w ręce Boga Jahwe i doczekać gniewu Wszechmocnego Boga Jahwe w Armagedonie

 • I co powiecie jak wkrótce spłonął kościoły ..

  • a... to ten zapowiadany przez świadków koniec religii fałszywej który ma zacząć się w Polsce?

 • 10:57 minuta, OMG jakie to prawdziwe!! Zdecydowanie

 • Nie wiem czy tylko ja zwróciłam na to uwagę. W kontekście świadkowskiego stylu życia jak u Neety i Jadę :D - Nie zrobię nic głupiego, zaufaj mi A za chwilę "Pani hamburger." 😂

 • Super odcinek jak zwykle ach te okropne światusy

 • Waszym Ojcem jest Diabeł kłamca i ojciec kłamstwa Jana 8 rozdział a 44 werset Również w naszych czasach nie brakuje przywódców religijnych nazywa się ich Pastorami Księżmi czy Rabinami Tak jak ich poprzednicy z 1 go wieku Tłumią prawdę z Biblii i Prawdę Bożą zamienili Boga prawdziwego na fałszywego Prawdę Bożą zamienili na kłamstwo Rzymian 1 rozdział a 18 i 25 werset Upowszechniają fałszywe nauki na przykład O ogniu piekielnym Nieśmiertelności duszy ludzkiej czyśćcu Trójcy czy bożym ciele bożym narodzeniu i o reinkarnacji albo o tym że Bóg uznaje Homoseksualizm i małżeństwa osób tej samej płci Także politycy kłamią i zwodzą ludzi Jedno z największych kłamstw dopiero usłyszymy Stanie się to kiedy ludzie ogłoszą Pokój i bezpieczeństwo ale wtedy Natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada Nie dajmy się zwieść tej marnej próbie zamaskowania tego w jak niebezpiecznej sytuacji w rzeczywistości znajduje się cały świat Przecież bardzo dobrze wiemy że Dzień Jehowy nadchodzi dokładnie tak jak złodziej w nocy 1 Teasaloniczan 5 rozdział od 1 do 4 wersetu Owoce religii fałszywej świata Dzieje apostolskie 5 rozdział a 29 werset Popierają wojny są częścią świata w którym rządzi Szatan bóg tego systemu rzeczy.Konstantyn Wielki poganin Cesarz Rzymski położył podwaliny że kościół jest na równi z państwem i reprezentowali Pokój na ziemi Jana 18 rozdział a 6 werset Wojny miały podłoże religijne czyli wojny z przelewaniem krwi mordowali błogosławili broń Świat Islamu jest częścią swiata oddalający od Boga Izajasza 2 rozdział a 4 werset Świadkowie Jehowy naśladowcy Jezusa Chrystusa króla nie uczą się sztuki wojowania Objawienie 17 rozdział a 1 i 2 werset Wyrok Jehowy Boga jest wydany Czekamy na egzekucję od Boga Jahwe Religia ma wielki wpływ na polityków wszystko było i jest po myśli kościoła Cerkiew prawosławna wywiera wpływ na prześladowanie świadków Jehowy System tego świata jest skazany na zagładę Babilon Wielki czyli imperium religii fałszywej zostanie zniszczony Tam szerzyło się bałwochwalstwo jak obecnie w kościołach ręką ludzką uczynionych Problemów świata nie da się rozwiązać połączeniem religii z polityką Mateusza 6 rozdział a 33 werset Na pierwszym miejscu należy stawiać sprawy Królestwa Bożego rządu Szukać Bożej prawości Przestroga Objawienie 18 rozdział a 4 werset Nie warto inwestować w rozpadającą ruinę tego świata Psalm 37 a 34 werset Objawienie 22 rozdział a 15 werset Życzę owocnego studium Biblijnego

 • Pan Edwin oraz Pani Sara to tacy Adam i Ewa,mądrzejsi od Boga

 • Jaka wiara takie zachowanie

 • Dlaczego one nie jedzą tych sałatek i frytek??!! 🙈

 • Na planie jakiego filmu była Sara? Chcemy to zobaczyć.

 • Piotrków? Moje miasto!

 • Czy Sara nie śmiała się z zajmowania miejsc po uprzednim yyy...zajęciu

 • dzięki za film. łapka up.

 • Haha, ja też mam przyjaciółkę, która jest świadkiem. I kompletnie nie mogłam ogarnąć dlaczego ona chodzi ciągle na te spotkania, nawet jak jest chora, albo na drugi dzień miałyśmy ciężki egzamin itp. Ale jak twierdzi, że musi i nie ma zmiłuj, to idź. Teraz już wiem, że muszę zachęcać ją bardziej 😆

 • W serialu Szadź tvn (już 2 odcinki były) jest fajny wątek o świadkach.

 • Ta młoda z filmu (ale wyjątkowo nie chodzi o Sare :)) przypomina mi jakąś aktorkę, hmm

 • Chyba nie da rady rozwalic tego systemu bo Jehowi zawsze cos wymysla zeby wyszlo na ich. Mimo,ze Jehowi sami zmieniaja zdanie ,w zaleznosci od tego co ustala na Brooklinie.

 • *komentarz dla poprawy algorytmu, żebyście byli bogatsi*

 • Przypomina mi się gorzki czas dojrzewania i aranżowane przyjaźnie w zborze ;( Teksty od mamy w stylu: 'Kasia, może spotkasz się z siostrą Anią na lodyyy. Spędzicie miło czas, to taka wspaniała młoda siostra'

 • Wspaniały odcinek.

 • Witam was bardzo serdecznie...Jak widzę was uśmiechniętych wolnych to miło ogląda się wasze filmy....Super... A co do treści filmu podam pewien przyklad... Jezus Chrystus spotykał się z różnymi ludźmi i wchodził do różnych domów, co czasem wprawial w zdumienie i swoich uczniów jak i innych ludzi. Nawet czasem słyszał głosy czy nie wie kim oni są. Zajrzyj do czyjegoś serca a wówczas bedziesz wiedzieć kim ktoś jest.....A pochodzenie i skąd się wywodzi nie będzie miało żadnego... Izraelici byli tak zapatrzeni w swoje doktryny morale ,że nawet nie zauważyli że przyszedł Zbawiciel...... Serdecznie was pozdrawiam....Marcin

 • Wydaje mi się, że "autorytet" Stacy polega na tym, że jest ona starsza od Tary. Nastolatki poszukują wzorców, i nie są to bynajmniej ich rodzice. Bardzo często oprócz rówieśników, autorytetem nastolatka jest osoba starsza 10-15 lat, czyli realnie w wieku 25-30 lat. Taka fascynacja obiektem do naśladowania (najczęściej tej samej płci) jest wpisana w rozwój. Z reguły takie "przyjaźnie" nie potrafią przetrwać próby czasu, rozpadają się kiedy nastolatek osiąga dojrzałość i zaczyna patrzeć krytycznie na swojego wcześniejszego "mentora". Moje wrażenie co do Stacy... nadpobudliwa fanatyczka.

 • Już myślałam, że w 25 minucie powiesz że J...a będzie smutny 😔 przecież wiadomo, że do tego dopuścić n i e można 😛😛😛

 • Mam pytanie, czy może wiecie gdzie można znaleźć ten film?

  • ale nie spojleruj jak obejrzysz

  • w opisie masz link :)

 • Jak zawsze super. Nie przestawajcie nagrywać.

 • Tara i jej przygody sa bardzo wciagajace 😁 robcie te serie dopoki siw da 😁😁😁😁

 • Mam pyt. Czy sj. Może uczestniczyć podczas pogrzebu w kościele katolickim. Być w kościele i uczestniczyć we mszy

  • Jest caly odcinek o pogrzebach 😊 mamy nadzieję, ze wyjasni on szerzej temat

 • Sara, kocham Twoj sweter

 • Kciuk w górę za lifehack 😁

 • Odwalacie świetną robotę! Super się was słucha, fajnie razem wyglądacie. Jednak zastanowiłabym się nad robieniem przynajmniej od czasu do czasu krótszych filmików w stylu 5-10 minut. Myślę że wtedy będziecie mieć jeszcze większą grupę odbiorców w szczególności u młodych osób które najczęściej sięgają właśnie po takie krótsze filmy. Myślę że poruszacię bardzo ważne tematy więc dobrze by było jakby więcej osób mogło to zobaczyć bo jednak tak długie filmy mogą niektórych niezbyt zachęcać

  • Takie gaduły żeby gadały krócej? nie wiem czy to możliwe 😁😁😂😂 W przyszłości pewnie zmienimy formę odcinków, ale na razie jeszcze nie 🙄🙄

 • Światusy kochane - Jesteście Boscy❤️

 • Boże, kolejny creepy odcinek 😱 ja sobie nie wyobrażam jak bardzo spaczoną psychikę muszą mieć ludzie, którzy się wychowali w tej organizacji 😭😭😭

 • Ateizm wyklucza zasady moralne.

  • Zdanie opisujące nie istniejący związek przyczynowo skutkowy

 • a ja nie będę Was subskrybował bo może na najbliższym końcu świata, ktoś wyjdzie z listą subskrybujących i bramy nieba się dla mnie zamkną..... :))))) Fajna mata relaksująca z tyłu !!!

  • a to wystarczy ustawić niepubliczne subksrybowanie. .. i nikt nie bedzie widział, nawet święty piotr 😂

 • Jak ja was lubię oglądać i słuchać 😍. Jak ja sobie przypomnę jak chodziłam po chatach. Koszmar😬. I wmawiamili ci że to jest takie cudowne 🤮. Tyle w temacie.

  • Oj... 😋 Dobrze, że już nigdy nie bedziemy musieli tego robić :)

 • Miło Was widzieć 🙂

 • Jak zrobisz pochód Shame w Piotrkowie to zmarzniesz i jeszcze chory będziesz! Już lepiej zabierz Sarę do Dubrownika 😁

  • Na miejscu już byliśmy... ale sara zrezygnowała z rozebrania instagram.com/p/B0DTDFvonh7/

 • Ja nie wiem dlaczego Was ogladam. Ani nie mialam do czynienia ze swiadkami (poza kilku ich wizytami, ale nigdy nie mialam czasu z nimi gadac), ani nikt z moich znajomych nie jest swiadkiem,. Ale oglada sie Was jak dobry serial :D.

  • Ale fajnie żę nas oglądasz:) bardzo nam się buzia cieszy z tego powodu :)

 • Ale lama z tej Tary ;)

 • mina Sary po sucharze o ci-paleniu - BEZCENNA

 • Mam pytanie?

  • A my nie wiemy czy mamy odpowiedź :)

 • To dla mnie Wasz pierwszy odcinek którego nie mogę oglądać ! Taki ma dla mnie ładunek emocjonalny ta pozornie zwykła rozmowa w restauracji, ze od razu stają mi przed oczami moje służby jako 16 letniej dziewczyny z siostrami 60+ które prawdę poznały jako 40latki i ja z moja zmarnowana młodością na głoszenie. Najgorzej było jak głosiliśmy w piątki i soboty wieczorem, młodzi ludzie otwierali drzwi w imprezowych strojach czekając na gości i bawiąc się, a ja musiałam ukrywać ze im zazdroszczę bo mam 16 lat i byłam na klatce przepytywana przez siostrę z kim się zadaje i co będę robić po służbie. Masakra, nie mogę tego filmu dokończyć !

  • Rozumiemy. Niestety, te fragmenty mogą wywoływać bolesne wspomnienia. Ten film zresztą cały taki jest :(

 • Jak was kocham ,to jak zaczęła się ta rozmowa Dinie, zlał się na mnie deszcz obrzydzenia .....buziaki

 • Czyli ŚJ to zawodowi konfidenci?

  • Tak, zawodowi. Profesjonalni.

 • Odmawiam teraz rodzinną Nowenne Pompejanską. W tej naszej modlitewnej spolecznosci panuje radość, spokoj, miłość, a tutaj jakas chora masakra. Jejku jak przykro, ze Ci ludzie sa trzymani w takich kajdanach.

 • Dzięki Wam zaczęłam oglądać Szadź na tvn😁

  • @Światusy 😜😜😜

  • No a tvn nam nie zapłacił nawet grosza 🙆‍♂️😜

 • Piękny materiał

 • Hey Swiatusy, what is this move that you play called. I would love to watch it in full. I just love all the propaganda movies, not only religious but also Polska kronika filmowa from back in the day

  • @Światusy awesome! Tx. Sorry but because of spellcheck it’s just easier to type in English

  • Hi, check the description. You'll find the link at the end.

 • 25:00 Który werset regulaminu You Tube, lub innego źródła prawa, legalizuje oglądanie tylko w przypadku subskrybentów? Czy aby, jako światusy, nie wykorzystujecie tego faktu do samodzielnego stanowienia prawa? No i czy przewidujecie jakieś kary dla odstępców odeń, i czy są one zapisane na jakichś tablicach czy innych nośnikach ich treści? A może pochodzą one, bezpośrednio z samej góry i ktoś wcześniej już je znosił?

  • 🙆‍♂️🤦‍♂️🙈

 • Ja zawsze odpowiadałem, ale ja znam biblię lepiej niż świadkowie.

 • 20:39 Jezus powiedział, "Nie przysięgajcie" a obiecanka to...

 • 18:19 Czy przyjaciel głosiciela, który nie chce zostać świadkiem, dobrze o nim świadczy? I czy ze względu na to, jak o nim świadczy jest jego przyjacielem?

 • Czy w biblii były bary przydrożne ?

 • 16:20 Czy nie jest to przedstawienie oddawania czci, jako sposobu na pozyskanie benefitów?

 • Ciekawostka rozumowa: tak analizując wiarę świadków i katolików, dostrzegam wspólną płaszczyznę nauki o zbawieniu, i rozdźwięk wedle którego dla jednych zbawieniem jest wskrzeszenie, a dla tych drugich, wieczne życie.

 • 14:02 Zdaje się, że nie jest tak istotnem jakie są zasady moralne, lecz raczej istota ich jest z czego wynikają i na czym się wspierają.

 • Taka ciekawostka: w konkurencyjnym zborze religijnym, mającym na celu zwiedzenie katolików z dotychczasowej ścieżki religijnej, ekwiwalentem słownym dla "światusów", są "karmici".

 • 9:00 Edwin: Wiesz Saro, zapytałem pewną panią po drodze do domu, "Czy nie chciałaby..." i umówiłem się z nią.

 • 8:20 Dostrzegam podniesienie do rangi prawdy, swego subiektywnego sądu, na temat "bliźniego swego"..."Nie sądźcie...".

 • Pani Saro, dostrzegamy również, że Edwin, przykładowe powitanie skierował do odwiedzanej "Pani"...może warto by prześledzić ten temat, w ramach wspomnień?

 • 4:49 Człowiek uczy się całe życie. Nie wiedziałem, że można smażyć frytki do surowości.

 • 2:31 Ktoś kto dobrze poznał Biblię, i otwierając drzwi słyszy: "czy chciałaby pani lepiej poznać biblię?" najprawdopodobniej zapozna się, z przyczyną dla której ukuto powiedzenie, że: "Lepsze jest wrogiem dobrego".

 • Dlaczego koleżanka dobiegła ode mnie jak ja zapytałam o kaznodzieji 12:7 jestem śwatuem ,ale studiowałam 8 lat A koleżanka była z dzieckiem 14 letnim i przywitała mnie serdecznie potem uciekła, o ją zapytałam,myślę ż e nie chciała ż żeby dziecko nad tym zaczęło się interesować.

  • Kaznodziei 3:19 Bo los ludzi jest jak los zwierząt - wszystkich czeka ten sam koniec. Jak umiera zwierzę, tak umiera człowiek. We wszystkich jest ten sam duch. Tak więc człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzętami, bo wszystko jest marnością. Kaznodziei 9:10 Cokolwiek możesz zrobić, rób to z całą mocą, bo w grobie - w miejscu, do którego idziesz - nie wykonuje się pracy ani nie układa się planów, nie ma tam wiedzy ani mądrości. Kaznodziei 3:21 Któż wie, czy duch synów ludzkich wstępuje w górę, a duch zwierzęcia - czy zstępuje na dół, ku ziemi?

 • Powinniście mieć na sobie maseczki. Ustawa też wyraźnie mówi, że trzeba zachować dystans 2 metry od siebie. A między wami ile jest? 2 centymetry? Zachowajcie rozsądek. Koronawirus zamordował już kilkaset milionów ludzi. Dbajmy o innych i nie narażajmy siebie nawzajem

  • Misiek, bez nieprawdziwych informacji. Jakie setki milionów. Obecnie "tylko" 1.12 miliona. Gdybyśmy nagrywali w pracy to rozumiem, ale w domu nagrywamy te odcinki.

 • Aż się milutko robi w domu, gdy sie wasz oglada. Taką pozytywną energię rozsylacie.

 • Nie mogłam się doczekać kolejnego odcinka o Tarze 😍 będę czekać na następny.

 • Aż się oplułam ze śmiechu 😆😆😆 22:40 Sara: Ej widziałam Zośkę. Ona tam siedzi na murku i tamci palą, a ta niby nie pali, ale kto wie, co tam się będzie działo... Edwin: Ale brzydko mówisz Sara: Dlaczego? Edwin: Tam cipa lą... Sara: 🤨❔

 • Zabieram się za rozwalanie systemu ;) XD

  • Pamiętaj o zdaniu raportu 😜

 • Fajne macie poczucie humoru.

 • Co tam "Moda na sukces"... przygody Tary i spółki są niczym brazylijska telenowela i będę to powtarzać do znudzenia :)

 • Poczucie winy caly czas trzeba odczuwać

 • Komentarz dla statystyk. Niech się niesie po PLthrow

 • aaaaahahahaha...musicie wiecej wrzucac z serii "to sie wytnie" Sara zamiatala by w takich seriach :)

 • Ale fajnie się was słucha 👍

 • Ja was legalne oglądam już dość sporo czasu , bardzo Was polubiłam. , Robicie super robotę

 • to juz poszlo grubiej niz pszesladowania....sytuacja z zycia wzieta....moja mama totalnie nie ogarnia elektroniki...oni maja te zebrania na zoom...i jak mnie nie ma w domu...to wrecz ryczy, jak nie ogarnie polaczenia....no chore to jest...

 • ta brunetke w/g tego filmu nawet pali ze swiatowy kelner ja obsluguje ....widac jakie miny stroi....ale raczej nie ma co liczyc ze swiadek bedzie ja obslugiwal...bo nomenklatura jest taka....ze najlepiej w tej sekcie byc budowlancem....zeby wznosic zacne mury sal :)

 • Długo jestem z wami, ale odcinka co lubi jahowa nie zdzierżyłam....

  • To był trudny odcinek... 😰😢 Nadal po nim cierpimy

 • Przyjmę się was ogląda

 • *z kim się umówiłaś mendo?* Saro, nawet, jak się gotujesz z wqrwienia, robisz to uroczo🤪😋

 • Sałatka i frytki stygną, a one gadu gadu....

 • Troche nie rozumiem ludzi, którzy mówią, że oni by sie tak nie dali manipulować. Przecież u światusow jest to samo i jest to uznawane za normę. Kilka przykładów z życia mojego lub bliskich znajomych / rodziny 1. Tak się zachowuje? Dziecko nauczycielki? Powinnaś być lepsza od innych i dawać przykład, bo na ciebie patrzą. 2. Jako matka powinna uważać na to co mówi, bo jest matką. Nie przystoi. 3. Po 30 a nosi dwa kucyki. Się ubrała, jak 20latka 4. A pani czemu dziecko nosi w chuście? Nie wolno, krzywde pani dziecku robi! 5. Aaa rozumiem, przerwa od pracy po macierzyńskim... Maz pracuje (wzrok pelen dezaprobaty) 6. A chlopak u niej siedzial do 22 (sasiadka) Moge mnożyć takich przykładów. Oczywiście część osób powie wprost, część poza plecami. Ale niestety fakt jest taki ze wieeeeele osob w Polsce uznaje to za norme. A to tez jest swego rodzaju kontrolowanie zycia innych

 • Ja kiedyś byłqm na skraju zostania świadkiem.....torpedowanie mnie miłością było ich najgorszym pomysłem hhahahaha

 • Że są zdemoralizowani xP No nie, ale tak chamsko ucinac! Jest mi smutno :(

 • Ej no! To jest okrutne, że tak ucinacie wątek i trzeba czekać tydzień. Niech Wam będzie... już daję tę łapkę w górę 🤪

 • "Kontrola najwyższa formą zaufania" :')

 • Edwin, co bierzesz, żeś taki wesoły już na wstępie?