Czy odbiorą nam WOLNOŚĆ? *Trader21 vs Mentzen debata*

Opublikowany 16 maj 2020
Książka tradera, którą bardzo polecam! www.inteligentnyinwestor.pl/ zaznacz - skąd się dowiedziałeś : "genetyk" i otrzymaj dostęp do wszelkich dodatków!
mój drugi kanał (fitness):
plthrow.info/clone/docaBqro48YxWY_ITTQfoA.html?view_as=subscriber
kontakt : tomek.grzymski1@gmail.com

Komentarze

 • Książka tradera, którą bardzo polecam! www.inteligentnyinwestor.pl/ zaznacz - skąd się dowiedziałeś : "genetyk" i otrzymaj dostęp do wszelkich dodatków! Za tydzień kolejna część rozmowy ! zapraszam w sobotę o 10:00! lista pytań : 1. Czy warto wyemigrować z Polski? Jeśli tak to gdzie? 2. Na ile realna są bankructwa europejskich banków ? czy może dojść do masowego wypłacania oszczędności i upadku systemu bankowego? Czy Polska jest na to przygotowana? 3. Jak według Was poradzi sobie Polska na tle innych krajów podczas kryzysu? 4. Jak zmieni się świat po tej pandemii? Jakie wolności obywatelskie zostaną nam bezpowrotnie odebrane? 5. Co może zrobić przeciętny Kowalski, żeby temu zapobiec?

  • Ja uważam że wirus Sars Cov-2 istnieje naprawdę i choroba Covid-19 naprawdę zabija często ludzi po 60-tym roku życia oraz tych młodych ludzi co mają przewlekłe choroby współistniejące. Natomiast zdecydowanie odrzucam pogląd że jest groźna dla młodych i zdrowych. Na tej panice sianej przez TVP i TVN i stacje TV w innych krajach zyskują rządy państw bo mają możliwość ograniczania swobód obywatelskich, wprowadzenia totalitaryzmu i inwigilacji społeczeństwa. Zyskują na tym wielkie korporacje, koncerny, wielkie banki i wielkie fabryki włącznie z firmami farmaceutycznymi-(drogie szczepionki na tego wirusa) ponieważ przez lockdown i zamrożenie gospodarki upadnie dla tych wielkich mega korporacji konkurencja w postaci małych i średnich przedsiębiorstw. Wiele mniejszych sklepów, restauracji, pubów zdechnie finansowo i ich majątki przejmą banki bo pobrane kredyty ,leasingi trzeba będzie spłacić i mniejsze firmy splajtują a konkurencja w postaci wielkich międzynarodowych korporacji zajmie ich miejsce. Małe i średnie przedsiębiorstwa znikną a co za tym idzie zniknie też całkowicie klasa średnia. Dziś rewolucje obyczajowe-(LGBT, aborcja, eutanazja i rozwiązłość seksualna) są kierowane przez korporacje telewizyjne i streamingowe typu Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video czy Disney Plus aby zdeprawować społeczeństwo bo głupim społeczeństwem łatwiej sterować.

  • @Krzysztof Kozłowski Racja ogólnie bredzą jak by mydlili oczy. Swoją drogą nie dziwi mnie to bo oni wszyscy chcą się poukładać w nowym gównie. Ten film w skrócie obrazuje aktualny temat plthrow.info/my/wideo/xqOPmWqa3JmbqnU.html . Taki Mentzen to tylko pionek jeden z wielu Bolków którzy mają być bezpiecznikiem i ściągać na siebie pewien elektorat, aby nie doszło do buntu, a jak dojdzie to tacy jak on mają być buforem.

  • Kiedy kolejna czesc?

  • Jeśli już poruszasz tematy, za które mogą skasować Ci kanał, to czy nie warto umieszczać kopii również na BitChute i Brighteon?

  • @Delysidus jaki pojedynek? To zwykła pogadanka dwóch panów którzy się poklepują po ramieniach. Nie rozumiesz czym jest debata i słowny pojedynek. Jeszcze tysiąclecia ... hahah :-)

 • niech się niesie...

 • Obawiam sie że jak żołnierze będą zaszczepieni, to nie będzie takich sytuacji jakie opisywał Traider21. Będą posłuszni i sterowani ☹️

 • Lubie wypowiedzi merytoryczne, a nie owijanie w bawełnę.

 • Bardzo fajny przekaz młodych inteligentnych osób - w Was nadzieja !!!

 • bardzo lubię wasz program o lekkim zabarwieniu ekonomiczno - humorystycznym

 • Co z tego, ze w Polsce podatki są sensowne, jak w każdej chwili każdy biznes można z miejsca zniszczyć fochem urzędnika.

 • Dobre, dziękuję

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • KDZ.

 • Super mega dyskurs. Panowie są prawdziwymi autorytetami dla wielu młodych zdolnych Polaków. 👍👍👍 Czekamy na drugą część...

 • "Nie powinno się przekazywać wiedzy za darmo". Ale to jest nawet niemożliwe, aby ktoś komuś przekazał wiedzę, i nieważne czy za darmo, czy odpłatnie. Błąd tkwi już w samym założeniu. Co to znaczy przekazywać wiedzę? Nikt nie jest w stanie wtłoczyć komuś do głowy wiedzy. Można przekazywać jedynie informacje - poprzez książki, nagrania, podcasty, lekcje, wykłady itp. Ale to nie jest przekazywanie wiedzy, jedynie informacji. A to czy osoba przyjmująca te informacje zamieni je w wiedzę, zależy już od tej osoby (i wykonanej przez nią pracy oraz tego, czy ma do dyspozycji wartościową informację). Z tego punktu widzenia nie ma żadnego sensu kupować książki "Inteligentny Inwestor" czy też zapisywać się na kursy prowadzone przez tegoż autora. To tylko hasła reklamowe i działania marketingowe, próbujące utwierdzić ludzi w przekonaniu, że jakakolwiek książka zawiera wiedzę, i że wystarczy jedynie tę książkę zakupić aby nabyć wiedzę - za równowartość ceny książki (i/lub kursu). Innymi słowy, wchodzisz do sklepu, bierzesz z półki pudełko z napisem "wiedza", płacisz i wychodzisz - i już jesteś w posiadaniu wiedzy. Niby sytuacja absurdalna, ale o dziwo, ludzie ciągle dają się na to nabierać. Kupują książkę lub kurs w przekonaniu, że właśnie zapłacili za wiedzę. Prawda jest taka, że wiedzę można (i trzeba) zdobywać na bazie różnych źródeł, obecnie jest ich mnóstwo i są one ogólnie dostępne (nieprzetworzona informacja jest darmowa), po cóż więc płacić za wątpliwej jakości źródła. Wystarczy, że ktoś zupełnie nieznany nagra kilka filmików, które wypełni powszechnie dostępnymi ogólnikami, aby ludzie uwierzyli, iż dysponuje on unikalną i niezwykle wartościową, wręcz tajemną wiedzą, swoistym złotym Graalem. Tym bardziej, że ludzie mają tendencję do poszukiwania prostych i łatwych rozwiązań, chcą otrzymać wszystko natychmiast, już gotowe, do ręki i bez wysiłku z ich strony. A przecież ta książka czy ten kurs nie przybliżą cię do wiedzy bardziej niż gdybyś samodzielnie zaczął tę wiedzę organizować i budować (pamiętaj, że informacja jest zawsze za darmo, jedynie jej przetworzenie kosztuje trochę wysiłku - ale to jest twój wysiłek i nikt cię w tym nie zastąpi, bo tu chodzi o twoją wiedzę, a nie autora książki).

 • Czekam na II część. Dzięki wielkie 🙏😍

 • Czemu Australijczycy wyjeżdżaja do UK?

 • Juz od pierwszego pytania Trader 21wybiega nie na temat.Dziekuje za dalsze ogladanie

 • Brawo Trader. Cieszę się że wspomniałeś o Russo (Alex Jones Interviews Aaron Russo). Dobrze jest też wspomnieć o grupie Bilderberg (inicjatywa Józefa Retingera który akurat nie przewidział jej rozwoju w tym kierunku) na której spotkania jeżdżą wysoko postawieni politycy (również z Polski) i tam sprzedają interesy swoich krajów w nadziei że będą należeć do tej "elity". Interesuję się tym od wielu lat i od tej grupy zacząłem poszukiwania, tak dotarłem lata temu do Russo. Zobaczcie te żydowskie nazwiska "przywódców" - to takie nawiązanie do tego kto w czasie II wojny był bardziej gorliwy od Niemców i kto tak naprawdę żydów mordował nie wspominając o innych nacjach. Wiecie że oni tworzyli FED w USA, który tak naprawdę jest ich prywatnym bankiem który uzależnia od siebie cały świat? A propos szczepionki warto sobie obejrzeć "głupi" film "In time" z Timberlakiem. Trzeba tylko chcieć wiedzy i popracować jak mówisz. To jest tylko micro-wstęp co napisałem, tego jest dużo więcej. Ostatnio znalazłem ciekawego gościa ze stanów - David Icke. Dla ciekawych - wpiszcie sobie w wyszukiwarkę an tifa com - bądź bystry - i zobaczcie co wam wyjdzie. Mi osobiście udaje się edukować ludzi jednak jest ich wciąż mało bo są zindoktrynowani i używają specjalnie wymyślonego dla tłumu terminu teoria spiskowa. Poszukajcie jak powstał. Itd, itp. Szukajcie.

 • Ach te ptaszki Tradera:)

 • Super materiał, udostępniam dalej 🙂

 • Mistrzowie!

 • Jeden na prezydenta drugi na premiera albo na odwrót, wszystko jedno

 • Dla zasięgu! I oby jak największego.

 • .

 • Generalnie wszystko się zgadza i jak najbardziej widać potwierdzenie w tym co się dzieje na świecie. Szanujemy za te wypowiedzi jednego i 2giego uczestnika debaty lecz mam taką jedną uwagę do Trader21 odnośnie wojska. Wrzucanie wszystkich do jednego wora nie jest odpowiednim posunięciem i przedstawia go w świetle strasznie zarozumiałego człowieka. Ja rozumiem takie ma zdanie i wg ale trzeba brać poprawkę że jest dużo świadomych ludzi w szeregach wojsk zawodowych jak i WOT-u. Są ludzie, którzy mp ze względów genetyki nie mogą się dostać do jednostek specjalnych albo lecąc dalej w szeregach WOT-u są ludzie, którym np życie się ułożyło tak a nie inaczej, że mają już pozakładane rodziny i nie mogą wstąpić do szeregów wojsk zawodowych, ale są patriotami i w jakimś stopniu chcą to pokazać w ten bądź inny sposób. Są również tacy co poszli "sobie dorobić" bo nie mają innej możliwości a tu takowe znajdują. Poza tym same szkolenia do lekkich nie należą. Nie mówię wszędzie znajdziemy bandę oszołomów na to niestety nic nie poradzimy, ale powtórzę...nie wrzucać wszystkich do jednego wora, gdyż to jest po prostu lekko mówiąc niekulturalne. Skoro tak bardzo w swoich wypowiedziach popieracie taki kraj jak Szwajcaria to zastanówmy się od kiedy u Nich coś pokroju WOT istnieje...? Odpowiedz i przemyślenia zostawiam czytającym jak również uczestnikom debaty. Pozdrawiam ;)

 • A jesli znajdzie sie tu ktos powazny to zapraszam na powazne rozmowy i dzialania. mypolacy.neon24.pl/post/159712,ujawnienie-wroga-wybory-wolnych-polakow

 • Ciekawe rozkminy dla mnie, laika o antysystemowych zapędach😉 Choć ciągle nie rozumiem kto to jest konkretnie, ta wspominana często, pociągająca za światowe sznurki ,,grupa interesów"?? A co do ,,Terytorialsów" i tudzież wszelakiej młodzieży decydującej się na pracę żołnierza, to pan Trader przesadził.. W dużej mierze to STUDENCI, którzy traktują ten epizod jako pomocny w pózniejszej ścieżce zawodowej. Część z nich odpadnie z czasem, część zechce podjąć służbę zawodowo, i tyle. To różnoraka młodzież, której nie można ujednolicić i przypisać jej jakiegoś jednego rodowodu. W czasie mojej izolacji Covidowej (przebiegającej poważnie i nie bez komplikacji, dodam), tylko od ,,Terytorialsów" doświadczyłam realnej bieżącej pomocy. Inne służby sprawdzały tylko obecność😁

 • potrzebne | mądre | ważne | SUB | 👍 | UDST

 • Wiadomo jak to finalnie będzie wyglądać ten cały nowy porządeczek. To jest jak syndrom gotowanej żaby. Cały czas trzymają garnek na ogniu stopniowo podnosząc temperaturę. Jesteśmy jak ta przysłowiowa żaba, która nie zdaje sobie sprawy z tego, że powinna z gara wyskoczyć, aż trwać to będzie do chwili, kiedy stanie się już to niewykonalne, (Zmiany zajdą za daleko). Korona dla nich (Monarchii....), a wirus dla nas, który jest katalizatorem NWO.

 • Dzięki za film

 • mądre chłopaki jesteście

 • Inteligentne nagabywanie i autoreklama - dla ślepych. Metody tradycyjne: straszenie złą perspektywą, kierowanie uwagi na indywidualne korzyści, umiejętne odwoływanie się do negatywnych przykładów w przeszłości, ale przy tym: uwaga! - namawianie do emigracji. Pytanie - dokąd, jeśli przedstawiono nam wcześniej globalną zmowę ... tendencyjne sposoby sprzedaży siebie i swoich produktów. Razi mnie wąskie nastawienie na własny zysk jako jedyną opcję w obliczu globalnego kryzysu. Śmierdzi. Otwórzcie oczy, zatkajcie nos.

 • Obu Panów wcześniej nie znałem, mega wartościową treść. Dziękuje, śledzę dalej nadrabiam zaległości i duży lajk!!!

 • Tylko USA

 • gdzie jest moja paczka drazy Korsarzy...? Jedynym sposobem na zmiane to madrze zaglosowac przy urnie wyborczej. Niestety polaczki sa na to zbyt glupi ;/.

 • Dzięki za dobry materiał! Trzymajmy się razem i budźmy ludzi otępianych przez TV i inne media.

 • Dzięki, dobra robota.

 • Bardzo dziękuje za materiał i zostawiam komentarz dla algorytmów. Aby tak dalej.

 • śpiewanie, dojenie, strzyżenie, Kolana i rzeźnik ;)

 • Super

 • Chłopaki dobrze to komentowali!! Super program!!

 • Dzięki chłopaki. Super robota. Prosimy o więcej 👍👍👍

 • Ja nie mogę filmik z maja , a te teorie spiskowe o których mówią coraz bardziej okazują się prawda 🤯

 • lapa w dol,,za tytul,wskazuje na zniewiescienie tego co bylo mocne, ..odbiora? jasne,bo to byla wolnosc zle wykorzystana,i teraz juz czuc ten smrod w niebie,,pornografia,sekty,zlodziejstwo..przemoc,, bluznienie imieniu Boga .i mozna wymieniacc..zabrane zostanie to,co dacie sobie zabrac,a dacie,juz tak sie stalo..za wszystko w koncu przychodzi rachunek..dla kazdego bez wyjatku..ratunek jest tylko w Bogu,w modlitwie i zalu za zle czyny.. "obudz sie ty ktory spisz,powstanze z martwych,a Chrystus cie oswieci" swoja droga ,przeciez to bylo zapowiedziane,wlasnie przez niewiare w podobne Boze "rady"

 • dla zasiegow

 • Oo, spotkanie moich dwóch ulubionych komentatorów. Super materiał! Dziękuję.

 • Świetny materiał!

 • Propsy panowie

 • Czyli (poprawcie mnie jeśli źle myślę), lockdowny w pewnym sensie trzymają inflację na wodzy. Jeśli wrócimy do jako takiej normalności, a sklepy, galerie, hotele, siłownie itp. zostaną otwarte, to ludzie zaczną pełną parą wydawać (oprócz płatności bezgotówkowych) pieniądz papierowy i mocno zwiększy się cyrkulacja..

 • plthrow.info/my/wideo/mnpme4ismpN6eGg.html Warte obejrzenia

 • Tak tak Panie Mentzen znajomości tutaj trzeba miec tylko znajomosci nic wiecej a za granica umiejetnosci i tam to doceniaja w przeciwnienstwie do naszego ukochanego kraju ktorego niszcza ludzie ktorzy za pieniadze sprzedali by swoja matke.

 • kto drukuje pieniadz"|pytam tzw analizatorzy ,pytam?

 • discord.gg/BgcrYH8J zapraszam na serwer poświęcony pomocy w przygotowaniu na wielki reset!

 • Odnoście wypowiedzi Czarka proponuję obejrzeć film SF .Człowiek demolka, i .Wygrać z czasem. Ale również Bonda jeden z starych filmów gdzie był magnat prasowy który kreował sam wydarzenia i pierwszy opisywał to w swoich mediach

 • :-)

 • komentarza dla algorytmu

 • Świetny materiał, tak trzymać ! Macie nowego suba ! Pozdrawiam 👍

 • - "CZEGO PŁACZESZ ŁYSY, CZTERY LATA NA KORYTARZU SIE PRZELATA, TO ŻADEN WYROK' - 'PŁACZĘ, BO ODEBRALI MI WOLNOŚĆ BICIA LUDZI MOIM UKOCHANYM BEJZBOLEM".

 • Jaką wolność? Nie mogą nam zabrać tego czego nie mamy!.... Ta "wolność" już dawno została odebrana..... A prawa człowieka? (hahaha) jakie prawa? Nie mamy żadnych praw! To są tylko tymczasowe przywileje, które nam rządy mogą bez problemu odebrać.... Mamy dobry przyklad w roku 2020.

 • Ograniczenie, kontrola, inwigilacja oczywiście, że będą próbowali to wprowadzić, tylko MY powinniśmy na to im nie pozwolić.

 • Panowie , Wiec do dzieła .

 • Dużo prawdziwych słów

 • wojdabejda.wordpress.com/2020/12/26/czy-zamkniecie-watykanu-likwidacja-jego-mafijnej-sieci-21-12-2020-r-otwiera-droge-ku-wolnosci-narodow-swiata/

 • O kurde pamietam Tomka jak pierwsze filmiki wstawial z tematow fitnes i treningow a teraz w swiecei finansow. Fajnie Cię tu widziec i szacunek dla Ciebie za szerzenie wiedzy i uswiadamianie ludzi ;)

 • Skora cierpienie..ale dokładnie tak...jeszcze parę lat temu jakby komuś powiedzieć ze ci zabronia przemieszczania się i spotykania z rodziną w święta to by się w głowę pukał ze to niemożliwe ...a jednak

 • Tą teorię spiskową opisano już prawie 2 tysiące lat temu. Nikt tam nie zapowiadał że będzie lekko i przyjemnie, ba, autor pisze że gdyby nie Bóg który przerwie to wszystko nikt ucisku by nie wytrzymał. Tylko czy my wytrzymamy?

 • w USA jest zbyt dużo ludzi z rozbujanym EGO....., na Majorce na pewno jeden

 • Jeśli na to pozwolimy.

 • Zostawię komentarz dla zasięgu. Fantastyczny materiał, chociaż mrożący krew w żyłach.

 • Pozostaje po tej debacie trudne pytanie...który z panów byłby lepszym ministrem finansów naszego upadłego kraju?

 • plthrow.info/my/wideo/yqCSnGfJlN-pfnk.html&feature=share&fbclid=IwAR0p2kytL2LasKJL1DMZp_apa6cfqVh5Oi2zms5mJD6WLN-K9Nn5KcBnyXg

 • O jak dobrze się tego słuchało, ja od TRADERA TU TRAFIŁEM, choć Pana Grzymskiego śledzę na innym kanale. Pozdrawiam przed świętami ;p

 • niech się niesie

 • Niedobrze

 • dowiedziałeś

 • Tak czy siak.....mamy przejebsne.

 • "tuż przed śmiercią opowiadał w filmie "- no właśnie dlatego teraz można mówić o nim w czasie przeszłym. Za dużo powiedział.

 • Trade z tymi żołnierzami to żeś błysnął heh

 • Gratulacje, świetny materiał

 • Masakra

 • Najbardziej żałosnym jest fakt że ci youtuberzy, politycy wiedzą doskonale do czego to zmierza i układają się czy to robiąc karierę elektroniczną czy zamydlając poniekąd temat o co tu chodzi tym samym akceptując tą jeszcze większą formę zniewolenia. Wygląda to tak jak by myśleli "tego już nie unikniesz trzeba się w nowym gównie poukładać".

 • Polecam wszystkim obejrzeć interesujący przekaz.!

 • a czy ja w ogole mielismy nie liczac wybrancow

 • III wojna światowa trwa między elitą rządzącą a ludem. Walka jest nie równa. Elita ma wszelkie środki tego świata by zachować władzę. Lud ma tylko topór Vikingów. Idzie o to by pozbawić nas i tego tpora.

 • Do pana Cezarego: to nieprawda, że w WOT-cie są imbecyle. Skąd Pan to wziął?

 • Najlepsze Kryptowalut mogą nas uratować finansowo 🙂

  • @Jadowity Magilson No problem jest z tymi mainstreamowymi mediami...to jest instrument wszelkiego zla/szil organizowanego naturalizmu,globalnej financiery/dzieki nim udalo sie kompletnie lud oszukac,nie tylko w przypadku plandemii. Caly nasz szwiat/hitoria,ekonomia,system demokracji,polityka,edukacja..../ jest kompletnie zaklamany. Interesuje sie tez polityka polski,chociaz nie Polak,z Czech.

  • @Robert Sotkowsky nie zna się ale gdy mainstreamowe media zaczną mówić o na biciu wszelkich rekordów cenowych BTC to wtedy znaczna część wejdzie, tak samo jak w 2017 roku a jesteśmy już bardzo blisko, hossa się zaczęła

  • @Jadowity Magilson no moze tak,zobaczimy...ale raczej to wszystko ruchnie,tylko zloto,srebro...bedzie szie liczyc,zadne "valuty,banknoty"akcie,rynek,to co ma faktyczna wartosc...99 procent ludzi sie nie zna na kryptowalucie.

  • @Robert Sotkowsky kumaci inwestorzy uciekną w kryptowaluty do których będzie napływał coraz większy kapitał, po wprowadzonych regulacjach, aby uchronić się przed tym co napisałeś. Po przebiciu 20k USD na btc zacznie się szum wokół rynku Kryptowalut i zacznie wchodzić w nie ulica - instytucje już wchodzą. Dla większości będzie już już za późno bo wtedy cena będzie bardzo wysoka a Bitcoin przewartościowany i zyski zaczną realizować instytucje sprzedając kryptowaluty ulicy, więc teraz ostatni dzwonek. Dziś jest ładna korekta akurat

  • Zadnych kryptowalut nie bedzie,to zaslona dymna,nie bedzie gotowki,ludzie beda handlowac towar za towar by przezyli,ziemiaki za buraki etc...cukier za sol..nielegalnie.(: Resta bedzie niewolnikami,wszystko do tego zmierza.(: I lud sie zawsze obudzi az jest zapuzno,tak bylo zawsze. Niemcy sie bardzo dziwili ze sie niechali tak zmanipulowac...i teraz jest indoktrynacja,propaganda jescie gorsza.I globalna.

 • 30 min - Jak jest w Chinach to można sobie obejrzeć na kanale "Raport z Państwa Środka" , WOLNOŚĆ !!!

 • warto zobaczyc film you tube szach mat dla ludzkosci

 • Niech wszyscy do Niemczech wyjadą heheh.Życie to nie tylko wyścig za kasą.

 • Dziekuje panom za prawdziwe wiadomosci i serdeczne Pozdrawiam

 • Po' szczepionce moga byc nieodwracslne szkody na zdrowiu ....

 • Dwóch skrajnych wolnorynkowych ekonomistów poklepało się po pleckach a motłoch zadowolony że prawdę usłyszał. Poglądowo to jakby Balcerowicz z Petru się spotkał i zrobił wywiad. Zrozumcie kapitalizm którego tego panowie są również wyznawcami jaki mamy teraz niszczy planetę, niszczy człowieka no nie licząc Bezosa i dzieci polskich oligarchów.