Co dalej ze światową gospodarką? DEBATA Trader 21, dr Jacek Bartosiak, dr Kwiecień i dr hab. Piech

Opublikowany 1 lis 2020
Dr Jacek Bartosiak, dr Przemysław Kwiecień, dr hab. Krzysztof Piech, Trader 21 podczas Debaty XTB Trading Masterclass 2020 podjęli próbe odpowiedzenia na pytania: Co dalej ze światową gospodarką? Czy dodruk pieniądza doprowadzi do wzrostu inflacji? Czy zbliża się największy kryzys gospodarczy od lat? Debata odbyła się 23 października 2020 roku.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Przedstawione w niniejszym opracowaniu treści posiadają wyłącznie charakter informacyjny oraz edukacyjny. Wszelkie opinie, analizy, wyceny oraz prezentowane materiały nie stanowią usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji ogólnej w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. X-Trade Brokers DM S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podjęte na ich podstawie, ani za potencjalnie poniesione szkody lub zyski, które mogą wynikać z bezpośredniego, czy też pośredniego wykorzystania powyższych informacji.
Należy pamiętać, że informacje i badania oparte o historyczne dane lub wyniki nie gwarantują zysków w przyszłości.

Komentarze

 • Co z gospodarką? Całkowity paraliż służy zrywaniem łańcuchów dostaw małym i średnim przedsiębiorcom. Wypowiada się im gwarancję dostępności i umowy zaopatrzwniowe pod pretekstem że nie odbierają odpowiednio dużo. Tymczasem korporacje podpisują umowy i wchodzą w celowo przygotowywane kontrakty gdzie gwarantują sobie dostępności. Produkcja jest ograniczona poprzez możliwości produkcyjne poszczególnych firm. Teraz ci mali i średni nigdzie nie dostaną konkurencyjnych cen bo korporacje wykupując 100% produkcji i to oni redystrybuja nadwyżki. Jakie to było sprytne posunięcie

 • Bye dems nie wygra,to ze cyrk poszedl juz tak daleko,ze dokonano zaprzysiezenia,to nie znaczy jeszcze,ze zostal prezydentem w pelnoprawnym tego znaczenia.Glowa panstwa tu w stanach to przede wszystkim posiadanie mocy nad armia,a pentagon sie na to nie zgodzil/dzisiaj jest juz 21 stycznia!!!!/,, czyli nie przekazal dowodstwa od poprzedniej administracji dla obecnej. Prosze to brac pod uwage i zasada ten sie cieszy kto ostatni znow sie potwierdzi.Dzialanie przeciwko interesom kraju i ludziom dodaje jedynie podstaw do podjecia odpowiedniej decyzji.Dajcie sytuacji czasu,Trump zawsze byl pare krokow do przodu,z tad dalej panika i strach obecnej ekipy dalej sie gotuje

 • Panowie .. czy Wy naprawdę nie możecie zadbać o dobry dźwięk? .. macie nas w nosie?

 • W TVP 2 był dokument pt " Śmierć na receptę " W roli głównej firma Pfaizer ! Oni już narobili tyle szkód i śmierci że powinni być sądzeni za zbrodnie na ludziach ! Ta sama firma płaci Wojskowemu Instytutowi Medycznemu , Simonowi , Sutkowskiemu itp ! Dlatego tak lobbują bezkrytycznie ich EKSPERYMENTY MEDYCZNE ! Politycy rządzący i gł media tez są skorumpowane ! Po tych tzw szczepieniach zmarło już setki osób . Tylko w samej Norwegii 25 !

 • Uwielbiam Trader21 Niesamowicie mądry Facet 💪

 • Najmniej CO2 oznacza najmniejszą ilość roślin. Nic poza tym 😁

 • Kompletnie nie zgadzam sie z panem Bartosiakiem, on bredzi

 • POLSKA po odbiciu się od ściany MOSKIEWSKIEGO ZAKONU dryfuje ku ŚCIANIE?!Promieniowanie AMERYKAŃSKIEGO ZŁA na SOJUSZNIKÓW?!?!Jaka to dziś CYWILIZACJA?! Doświadczamy CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM, tylko jeszcze bardziej GLOBALNIE jak to w swoim czasie oceniał Feliks Koneczny, autor opisu oryginalnego podziału na CYWILIZACJE. W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK, liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI. Trwa WOJNA O PIENIĄDZ, którą scharakteryzował Song Hongbing, z doskonaleniem sztuki wywoływania kryzysów, aby na nich zarabiać. Sprowadza się ona do pojedynku USA - Chiny i konfrontacji DOLARA z antyDOLAREM, który bazuje na powiększających się zasobach chińskiego złota. Jak w każdej wojnie , to i o pieniądz trzeba mieć strategię, a jaką ma i jaką powinna mieć Polska?! Tu nie można pominąć wpływu ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ, której narzędziem jest EKONOMIA ŻYDOWSKA, którą opisał w.w. polski badacz antyku i wystawionego dla Polski rachunku za MIENIE BEZSPADKOWE. Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA. Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.ANTYPOLONIZM na katolickim, katedralnym cmentarzu?! Mogiła, w której spoczywają również prochy mojego Ojca Marcelego przez IPN została wpisana do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski (nr 703).

 • Panie Dr Piech proszę mi wyjaśnij jakie to rzeczy rządowi się udały odnośnie gospodarki?

 • A Obama to ludzi nie antagonizowal?

 • Astrolog Honorata jest trafniejsza w tym co się wydarzy niż wszystkie te mądre głowy.

 • Panie Jacku..mówiac Europa to Europa tamto..."Nasza EU" to jest, jak Niemcy juz dawno to otwarcie mówia "Projekt Niemieckiej Europy". Wiec nie musimy tego od razu nazywac IV Rzesza..chociaz jest to wlasciwie "pokojowa" kontynuacja tej Trzeciej. A w niej..Niemcy i Francja a nad nimi Rosja (do którje nalezy cala "Jevropa" czyli od Wladywostoku do Madery, to sa glówni gracze. Bo Niemcy maja Knoff-Hoff i piwnice pelne zlota, Francja ma bron atomowa i dobra technologie a Rosja,,,wiadomo...niewyczerpane zasoby ...I ci trzej gracze zrobia wielkie zamieszanie na swiecie a potem sami sobie skocza do gardla, jak to zawsze bywalo. A polski naród co stoi im na drodze we wszystkim..bedzie musial byc zlikwidowany albo zwyciezy walczac ze wszystkimi..bo przecize nie staniemy sie ani Niemcami ani Rosjanami ani Zabojadami, a oni nie beda nas ulaskawiac oferujac dobre warunki, jedynie niewolnicze.

 • Pieniądz to smarowidło gospodarki które banksterzy usiłują zamienić w jej napęd. Rozmówcy mówią o szeklach, szekielkach, numerkach w bankowych komputerkach, nie o realnej gospodarce.

 • Oni chuj wiedza.

 • Dr Piech chyba bierze informacje wyłącznie z telewizora.

 • Po co tego Bartosiaka zaprosiliście?Przecież takie głupoty gada że się tego słuchać nie da!

 • DZIEKUJEMY 🌲🍷🍾

 • ja nie wiem co to jest iz tytul dr powoduje ze osoba jest ewidentnie uposledzona umyslowo

 • A ja myślę, że rolowanie wszystkiego może trwać jeszcze jakieś 25 lat, bo motłoch nic nie wie, a my napijmy się.

 • Dolar 3,68 stan na 22 grudnia 2020 r. I co panie dyzma 21, kolejna pana wrożba która się nie sprawdziła. Z pana taki analityk jak z koziej dupy... A ci durnie dalej Dyzmę zapraszają do programów jako eksperta. Wstyd!

 • Pana Jacka rozumiem i chyba w 85 % się z nim zgadzam .Człowiek wie o czym mówi .

 • Trader 21 - pelen szacunek. Pozdrawiam .

 • najglupszy , to piech

 • Szczerze? Moim zdaniem szkoda czasu na słuchanie p. Bartosiaka

 • Chalie dobra prognoza że dolar się umocni. Minęło 1,5 msc od debaty i USD/PLN spadł 30 gr. Ahhh Ci experci..

 • Kiepsko Panie Głuch ocenil Pan kurs dolara.

 • Bedzie sie wspaniale rozwijac jak tylko wszystkich zaszczepia

 • mysle ze jest wazniejszy problem niz konflikt chin i usa tzn globalne ocieplenie. Jesli temperatura wzrosnie o 4 stopnie miliardy ludzi nie beda mogli zyc tam gdzie zyja teraz.

 • oczywiscie to ze wiele krajow ma gdzies globalne ocieplenie nie znaczy ze ameryka powinna sie do tego przylaczyc zobaczcie sobie na mapke jak bedzie wygladac swiat cieplejszy o 4 stopnie i jak wiele krajow zamieni sie w pustynie, warto ignorowac nauke?

 • Jankesi sami ukręcili na siebie bacik. Zachciało im się zysków globalnych. (tak parę firm ma je ponad miarę, ale cała klasa średnia USA została okradziona z dochodów - i kto będzie napędzał jej gospodarkę. Na rynku amerykańskim sprzedają swoje towary robione przez chińczyków ale sprzedawane u siebie po cenie jakby były produkowane w USA). A tu bęc. Chińczycy pokazali palec Lichockiej . Dosyć tego. Pokazali, że bogactwo tworzy ciężka praca, gdzie do dobrobytu doprowadzili emigranci pracujący na wyścigi.

 • Biden zostanie w niedługim czasie odsunięty od władzy ze względu na jego kiepski stan zdrowia, a jego obowiązki przejmie wice-prezydent, czyli skrajna lewaczka, marksistka, neo-komunistka Kamala Harris. Myślę że to był taki plan działania od początku.

 • To według planów podatkowych Bidet to jest kandydat samobójstwa podatkowego USA !

 • Bo euro trzeba zbudować. Ale Polacy wolą dolara i pozycję dolara obronią własną piersią.

 • W USA nie wywłaszczają? A co banki zrobiły farmerom, kiedy nie mogli spłacić kredytów? Podstępnie i perfidnie.

 • zwykłe pierdollenie doktorzy, wystarczy przeczytać "agendę 2030 ONZ" i wszystko jasne bez wykształcenia, bez krawatów, bez mądrych doktorskich min jak u was...to całe glendzenie ma przedszkolak w małym paluszku a może więcej wie bo +depopulacja jak w 2030, idźta do prawdziwej roboty pasożyty w krawatach.

 • Łącze internetowe z Majorki vs łącze internetowe ze wsi z Warmii i Mazur vs łącze internetowe z Warszawy...

 • Czemu sluza analizy geopolityczne, przeciez i tak, to Bog zarzadza swiatem? Czy te analizy maja jakis wplyw na bieg historii? Dlaczego zyjemy w coraz wiekszym chosie, dlaczego rosnie rozlam, nienawisc, bezwglednosc? Jak slychac, narody sa szczute przeciw narodom. Wszystkie te dzialania i wypowiedzi maja prowadzic do chaosu, nienawisci, kolejnych wojen. Swiat duchowy, swiat ostot niewidzialnych kierowany przez Boga przeciwstawia ludzi ludziom zgodnie z zasada: "dziel i rzadz". Bylem przekonany, ze Bog dla ludzi chce dobra, troszczy sie o nich, kocha. Bylem w bledzie. Bog troszczy sie tylko o swoich, pozostali musza zginac. Ale ci nawet swoi gina. Swiat duchowy dziala w tzw. zlych i dobrych, przeciwstawia jedych drugim. Swiat ten w sposob niepozorny przesztalca lemiesze w miecze, jezyk milosci wzajemnej w jezyk ostrego miecza, ktory siecze i rani niewinnych ludzi. Ludzie stali sie nieswiadomymi narzedziami walki duchowej. Najpierw byl smolensk, kolejne plagi, zly zarzad Polski, ktory mial wzbudzac nienatkuralna nienawisc w Polakach, byly inne sytuacje, ktore rodzily nienawisc, obecnie jest covid, nieracjonalne podnoszenie podatkow. Celem tych wszystkich sytuacji jest wzbudzanie zlosci i innych negatywnych uczuc, zamykanie wewnetrzne ich i tworzenie nowych sytuacji. Rozumiejac to, zachecam do sprawdzenia, czy jestesmy przeciwstawic sie zlosliwym komentarzom, jaki jezyk w tan dominuje lagodny czy ostry. Ludzie przestancie ciac innych, pomagajcie sobie, bo ten ten obcy dla ludzi swiat doprowadzi do wojny. Na razie nie wiecie, kto wami sie posluguje i po co. Zdolnosc do pomagania, zyczenia dobra innym jest kryterium naszych dobrych intencji i czynow. Smolensk mial sklocic Polakow i Rosjan, inne dzialania maja sklocic zachod i Polske. Ciagle wojny. Wojny sa po to, zeby swiat duchow mogl usunac ludzi niewygodnych, inteligencje roznych narodow, tych ktorzy wiedza jak ten swiat funkcjonuje, zeby nie bylo osob, ktore podpowiadaja ludziom jak maja zyc, ludzi, ktorzy pracuja na rzecz ojczyzn, przemieniajac kazda rzeczywistosc w dobro. Jeden jest totalitaryzm, duchowy, inne totalitaryzmy maja w nim swoj poczatek. Wszystko dzieje sie po to, zeby tworzyc okreslona historie, niezaleznie od strat w ludziach. Wystarczy przeczytac Biblie, bedziemy wiedzieli, z jaka rzeczywistoscia mamy do czynienia. Teraz mamy do czynienia z kolejna plaga sprowadzona na swiat. Polega ona na blokowaniu ukladu odpornosciowego, opetywaniu pluc, co skutkuje tzw. niewydolnoscia, nastepnie smiercia. Zachecam do ostroznosci, uciekania przed zlem. Pomagajcie a nie komentujcie, szukajcie sposobow, zeby doradzac innym jak walczyc z wirusem. Wspomagajcie swoj uklad odpornosciowy poprzez witaminy, suplementy i inne.

 • Nie da się tego prowadzącego słuchać.....ciekawi goście ale pytania długie, rozciągnięte do granic absurdu. Przecież on gada dłużej niż trzech gości zaproszonych do rozmowy. Po prostu zamula cały program swoimi nudnymi wywodami.

 • znowu amerykanski zdrajca, spadochroniarz z waszyngtonskiej fundacji. precz

 • Wyłączyłem jak usłyszałem, że dwutlenk węgla powoduje globalne ocieplenie to ściema. Niech ten człowiek trochę się douczy i poczyta opracowania naukowe na ten temat, a nie skupia na omijaniu płacenia podatków.

 • oj ale treader zaoral doktorkow !!!!!

 • Trader, Bartosiak...ale skład! Brakuje mi trochę Leszka Sykulskiego w kontrze do pana Bartosiaka.

 • Kwiecień zgasił światło . Stripteasu nie budiet.

 • Dziękuję za materiał

 • Trader21 ogarnij mikrofon, tak żeby nie wiało

 • Pan Trader profesionalnie, realistycznie przekazuje sedno psychlogi gospodarki

 • Obiecani cacanki. Nie dal rozwinac mysli panu Bartosiakowi

 • Aż dziwne, że nie ma tu Kuby Midla ;) żarcik taki.

 • Nie da sie opisac tego kryzysu i snuc planow ewentualnego wyjscia lub recesji bez zrozumienia czym ta pandemia jest...

 • 🟩

 • to nie C0VlD tylko SARIlN ;) ©

 • Mądre głowy które łeb mają umoczony w mamonie i ekonomii, w dupie mają że ludzie umierają bo nie ma ich kto leczyć lub boją się iść do lekarza przez wirusa zmyślonego przez inne mądre głowy ekonomiczne, człowieczeństwo się skończyło, a tutaj zaczyna się dywagowanie na temat tej sfajdanej ekonomii którą wymyślili chciwi ludzie i ciągną to wszystko, aż im się g**na w portkach obijają, a jak powylatują to wszyscy będziemy mieli przefikane przez ich nie kończące się kombinacje, i nigdy nikogo do niczego to nie doprowadzi. Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.

 • Jeżeli chodzi o rajty to podciągam wysoko bo zima idzie

 • Nigdy wcześniej nie widziałem takich możliwości zysku na żadnym rynku, nawet gdy inni traderzy narzekają na straty. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem bitcoinów lub może handlujesz i tracisz, skontaktuj się z Panem Solberg Jonas e-mail (solbergjonas74@gmail.com), telegram: @Solberg_jonas. Z pewnością będzie Cię prowadził i pomagał

  • Wciąż dobrze pamiętam pierwszy zysk, który wypłaciłem, to było dla mnie jak film. Po prostu nie mogłem uwierzyć, że to się dzieje. Zawsze będę wdzięczny panu Solbergowi.

  • Strategia pana Solberga Jonasa jest najlepsza, handluje na moim koncie, korzystając z tej strategii, a ja otrzymałem dla niego tylko pochwały, zmienił moje konto o wartości 5000 $ na 35000 $ w zaledwie 2 miesiące

  • Wiem o Solberg Jonas absolutnie niewiarygodne umiejętności i techniki tradingu. Jestem wielkim beneficjentem jego strategii

  • To właściwa osoba do rozpoczęcia inwestycji btc; zna się na społeczności handlowej

  • Chcę tylko użyć tego medium, aby docenić pana Solberga za zapewnienie, że zarabiam tak dużo na inwestycjach w kryptowaluty

 • USA " Nie płacimy długu" Chiny " przejmujemy wasze fabryki ". A i już widzę jak zaćpane społeczeństwo USA bierze się do wojny z Chinami.

 • Pan Piech chyba tytuł profesora znalazł w piaskownicy ze swoim intelektem. Bezrefleksyjny piewca wstąpienia Polski do strefy euro, wyznawca wrażego wirusa i gorący orędownik socjalizmu wraz z nierządem PIS, który hołubi. Katastrofa. Po tak skandalicznych, nieprzemyślanych, wręcz głupich wypowiedziach powinien od jutra zostać wydalony z tejże wolnościowej uczelni.

 • Pan Piech i Pan Kwiecień - dzieci we mgle bez własnego rozumu, bez kreatywnego myślenia, ograniczeni intelektualnie do makroekonomicznej ekonomii Begga. Jakie uczelnie produkują takich antygeniuszy?

 • Dziękuję bardzo.

 • Trader, Bartosiak i Dawid Augustyn - dajcie takie trio. Z dala od gości którzy pierdzą w stołki na naszych żałosnych uniwerkach.

 • "TRADER21" Cały ten świat i jego historia pokazuje jacy my wszyscy jesteśmy naiwni. Władcy, rządzący, święci i każda inna osoba mająca jakąkolwiek władzę nad innym człowiekiem to są ludzie którzy się "wybili" z tłumu. Nie oszukujmy się. Co trzeba zrobić, żeby wybić się z tłumu. Trzeba iść po trupach i gwarantuje wam, każda taka osoba, która się "wybiła" ma mnóstwo trupów za sobą. Ile razy ustępowaliście jakiemuś głupkowi, bo nie chcieliście mieć problemów, a ten cwaniak i tak wyszedł na ulubieńca tłumu? Gwarantuje wam, większość tych autorytetów i osób wysoko postawionych w telewizji, radiu, prasie, internecie, rządzie, sejmie, kościele itd. jest zgniła, mająca bardzo dużo za kołnierzem. Niestety musimy się z tym pogodzić, że świat taki jest. I wiem, że to jest trudne kiedy całe życie wierzyliśmy w osoby, które dla nas były wzorem, a ostatecznie okazują się kanaliami. Musimy być bardziej krytyczni. Nie wierzmy bezkrytycznie w każde słowo innego człowieka. Niezależnie od tego kim on jest, kim jest w naszej głowie czy też kim on jest w opinii publicznej.

 • dwóch doktorów, profesor i Czarek.

 • P. Bartosiak niech lepiej powie jaki jest cel CPK ;) Chyba nie nie ten, że polacy masowo będą latać na wakację... szczególnie bo covid kryzysie..

 • Co ten Dr. Hab pieprzy o pandemii? O zgrozo!!! Boże widzisz i nie grzmisz!

 • Szanowni Panowie, polecam książkę autorki Marguerite A. PETERS: GLOBALIZACJA ZACHODNIEJ REWOLUCJI KULTUROWEJ • Kluczowe pojęcia, mechanizmy działania • Wydawnictwo Sióstr Loretanek Warszawa 2010

 • Genialna debata

 • ja chcialem jakies konkretne informacje a nie jakies teorie spiskowe

 • Pan Piech jest tu cudownym przykładem marszu przez instytucje marksizmu. Wygłaszając tezę o cudownym euro unaocznia swoją mierność jako eksperta oraz mierność systemu kształcenia, który zrobił z niego akademickiego profesora. Pan Bartosiak komentujący z pozycji geopolityki oraz Trader21 z pozycji praktyka rynków finansowych pozytywnie , chociaż rozmowa nie została poprowadzona tak, aby wyciągnąć cały potencjał ze spotkania tych dwóch specjalistów.

 • Dlaczego tak niewiele jest informacji o tym że po każdym szczepieniu zaszczepiony "sieje" wirusem nawet do 10 dni ? Czy stykający się z taką osobą jest bezpieczny skoro nawet nie wie o takim zagrożeniu, bo przecież zaszczepiony o tym nie wie to jest jakąś tajemnicą ? Kiedyś informował o tym J. Zięba, ale likwidowane są takie i podobne informacje, a co z rzetelnością zwłaszcza u lekarzy ? Weterynarze informują, że piesek zaszczepiony nie może się stykać z innymi przez tydzień. Są uczciwsi, bardziej etyczni od „lekarzy”, którzy mają procedury ! Cóż więcej mówić skoro b. wiele osób nie ma pojęcia co zawierają szczepionki, ile substancji chemicznych i biologicznych, nawet nie czytają ulotek załączonych do tych "leków". Dziwne, że niekiedy brak jest ulotki co specjalnie sprawdzałem pytając w aptekach. Jest znaczna grupa ludzi bezmyślnie słuchająca w jedynie słusznych mediach "prawd objawionych" i założyliby nawet wiadro na głowę gdyby rząd tak nakazał ! Po wojnie, aby móc studiować medycynę czy prawo trzeba było mieć odpowiednie pochodzenie i po czasy obecne są to “zamknięte” zawody, a więc co tu mówić o lekarzach, którym zależy na Polakach ? Co roku jesienią były spore zachorowania na grypę, odrę, ospę, a nagle wszystkie choroby znikły ! Codziennie media podają wiadomość o tysiącach wyleczonych z covid, więc dlaczego nie mówią jakim to cudownym lekiem są ci ludzie leczeni ?

 • Niech wreszcie odp....... się od seniorów, którzy niejednokrotnie harowali za marne wynagrodzenie ponad 40-45 lat, a teraz mając tak samo marne emerytury chcieliby odpocząć i resztę swego życia spędzić z rodzinami, nacieszyć się wnukami. A co ich spotyka ? By już się ich pozbyć i zabrać te resztki emerytur, które mogliby jeszcze pobierać, pod fałszywymi sloganami tzw. dbania o seniora - zakaz wychodzenia z domu, maski na usta, aby zbyt dużo tlenu nie pobierać z atmosfery podczas "ocieplenia", drogie leki, brak należnej opieki lekarskiej, na którą całe życie pobierano im duże składki, infekowanie wirusami w szczepionkach, bo najłatwiej zniszczyć organizm o obniżonej odporności. Do szpitali nie chcą przyjmować ludzi starszych, choć są chorzy, a lekarze „pierwszego konfliktu” choremu na zapalenie płuc przepisują telefonicznie paracetamol ! Obowiązywać zaczyna zasada, że jesteś potrzebny, dopóki pracujesz i płacisz podatki, a później jesteś zawadą i najlepiej zamknij się w domu, odizoluj, abyś w samotności jak najprędzej odszedł ! Dlatego więc w pierwszej kolejności chcą zaszczepić seniorów, którzy pamiętają ICH obietnice i kłamstwa ! Są ludzie naiwnie wierzący w to, że "pandemia" minie, ale byłoby to niezgodne z założeniami Agendy ! Czy wolontariusze są testowani przed pójściem z pomocą do seniorów ?

 • To wszystko co się obecnie dzieje zaczyna przypominać jakąś farsę, niedorzeczność, wręcz sen, gdyby nie było tak realne. Na przykład opinii o szkodliwości noszenia masek prof. dr hab. n. med. nie bierze się pod uwagę, bo nie jest zgodna z opinią rządu, który z medycyną nie ma nic wspólnego tak jak parlamentarzyści stanowiący ustawy dotyczące zdrowia, a doradcy dość często wygłaszają sprzeczne opinie. Tłumaczą np., że należy dezynfekować ręce, a po jakimś czasie inny doradca wyjaśnia, że wirusa nie ma na przedmiotach, pożywieniu tylko jest w powietrzu. Wiadomo powszechnie, że wirusy są szkodliwe dla naszych organizmów i trzeba się strzec przed zarażeniem, ale według “mędrców” po linii rządowej dostarczenie organizmowi zwłaszcza o obniżonej odporności kilku szczepów wirusów drogą iniekcji jest dobre nie wspominając już o innych substancjach chemicznych i biologicznych jakie znajdują się w szczepionkach /wystarczy przeczytać ulotkę/. W ulotce szczepionki p. grypie producent pisze: jeśli pacjent zażywa już kwas acetylosalicylowy (substancję obecną w wielu lekach stosowanych do uśmierzenia bólu i obniżenia gorączki). Przyczyną tego jest ryzyko wystąpienia bardzo rzadkiej, ale poważnej choroby (zespołu Reye'a), a kwas acetylosalicylowy zawiera aspiryna, polopiryna, acard, polocard, które to zażywa bardzo wielu chorych z zaleceń lekarzy. Bardzo się starają unikać prawdy o grypie “hiszpance”, która była spowodowana właśnie poprzez zaszczepienie żołnierzy amerykańskich skierowanych do Hiszpanii, a których tak wielu zginęło z powodu czyjejś głupoty i chęci zysku.

 • W Kanadzie osoba mająca dostęp do informacji poufnych z rządzącej Partii Liberalnej ujawniła szczegóły plandemii. Link do artykułu: Oto główne założenia, wytyczne i cele, które zostały określone przez liderów komisji i biura (PMO): 1. Faza dodatkowych ograniczeń „lockdown” będzie odbywać się w sposób ciągły, zaczynając od głównych miast, obszarów metropolitalnych i na zewnątrz. Przewidywany termin: listopad 2020 r. 2. Rozpoczęcie przejęcia i budowy obiektów/obozów izolacyjnych - w każdej prowincji Kanady, szczególnie w stanach i na terenach mniej zaludnionych. Termin - do grudnia 2020 r. 3. Codzienna ilość nowych przypadków COVID-19, musi przekroczyć możliwości testowania - wskazany jest też, ciągły wzrost liczby zgonów związanych z COVID. Termin koniec 2020 r. 4. Całkowita i kolejna blokada kraju (bardziej surowa niż ograniczenia pierwszej i drugiej fali). Przewidywany termin realizacji: koniec grudnia 2020 - początek stycznia 2021. 5. Reforma i rozszerzenie programu dla bezrobotnych (docelowo wszystkich obywateli) - w celu przejścia do Programu Powszechnego Dochodu Podstawowego (PPDP). Przewidywany termin - I kwartał 2021 r. 5a. Plan przejścia większości ludzi do Powszechnego Programu Dochodu Podstawowego. (PPDP) Większość ludzi - bezrobotni na PPDP. Planowany termin połowa drugiego kwartału 2021 r 6. Przewidywana mutacja COVID-19 (określanym jako COVID-21); koinfekcja wtórnym wirusem prowadząca do trzeciej fali, o znacznie wyższej śmiertelności i dużo wyższym wskaźniku zakażeń. Przewidywany termin - do lutego 2021 r. 7. Codzienny wzrost nowych przypadków hospitalizacji z powodu C-19/C-21 i zgonów związanych z tymi wirusami przekroczą możliwości placówek medycznych. Przewidywany I/II kwartał 2021 r. 8. Zastosowanie nowych, rozszerzonych ograniczeń/blokowania (określane jako trzecia blokada). Nałożone zostaną pełne ograniczenia w podróżowaniu (w tym między prowincjami i miastami). Przewidywany termin - II kwartał 2021 r. 9. Zaplanowanie różnych awarii łańcucha dostaw towarów na rynek spożywczy, np. niedobory zapasów, duża niestabilność gospodarcza. Przewidywany koniec drugiego kwartału 2021 r. 10. Rozmieszczenie służb wojskowych, w głównych obszarach metropolitalnych oraz na wszystkich głównych drogach - w celu ustanowienia punktów kontroli podróży. Ograniczy to podróż i ruch. Organizacja koniecznego wsparcia logistycznego w całym państwie. Termin - III kwartał 2021 r. Oto główne 10 założeń i celów planu. Członkowie Komitetu Planowania Strategicznego zostali też poproszeni o zaprojektowanie skutecznego sposobu przemiany mentalności Kanadyjczyków, tak - aby sprostać tym wyzwaniom oraz bezprecedensowym przedsięwzięciom gospodarczym. Propozycja/Projekt - taki, który zmieni oblicze Kanady i na zawsze zmieni życie Kanadyjczyków. Inne Podstawowe - Ogólnie Główne założenia to: Eliminacja obecnego upadku gospodarczego kraju - poprzez eliminację zadłużenia obywateli - jak i państwa (rozmaitymi sposobami) oraz jednocześnie - eliminacja właśności prywatnej. Poinformowano nas więc, że aby zrównoważyć ekonomię kraju i to, co było w istocie rezultatem załamania gospodarczego w skali międzynarodowej, Rząd Federalny Kanady zamierza zaoferować wszystkim obywatelom - Kanadyjczykom całkowite umorzenie - wszystkich długów. (Ma to działać w następujący sposób: Rząd Federalny zaproponuje wyeliminowanie wszystkich osobistych długów (kredytów hipotecznych, pożyczek, kart kredytowych itp.) - które zostaną przekazane Kanadzie - przez MFW - w ramach programu znanego jako World Debt Reset - czyli „resetowanie” - umorzenie długów światowych (wszystkich) - podpisem prezesa i zarządu MFW. Np. dla wszystkich Kanadyjczyków, planuje się w najbliższym czasie, program umorzenia długów. Głównym podstawowym warunkiem jest wyrażenie zgody na szczepionkę przeciwko wirusowi Covid-19. Każdy będzie musiał wziąć taką szczepionkę - co rok. Będzie ona darmowa. Osoby, które odmówią współpracy (w zakresie umorzenia długów oraz szczepionek), zostaną uznane za „zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego” i natychmiast przeniesieni do izolatek. (W Kanadzie rozpoczęto budowę takich tzw. obozów izolacyjnych -czyli „koncentracyjnych”.) Osoby, które znajdą się w tych placówkach, otrzymają w dniu przyjęcia - dwie alternatywne „propozycje nie do odrzucenia” - do wyboru: - zgadzają się na szczepionkę, uczestniczą w programie umorzenia długów i zostają zwolnieni lub - będą przebywać na czas nieokreślony w obozie izolacyjnym; sklasyfikowani jako poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. W międzyczasie rząd skonfiskuje cały ich majątek. Wszystko zgodnie z prawem - dla dobra publicznego. Plany te nie dotyczą tylko Kanady, w rzeczywistości większość narodów będzie miała podobne "mapy drogowe i programy na przyszłość". Wszystko pod kontrolą światowych instytucji.

 • Ponad sto lat temu Rudolf Steiner napisał: ′′ W przyszłości wyeliminujemy duszę za pomocą leków. Pod pretekstem ′′ zdrowego punktu widzenia ′′ znajdzie się szczepionka, dzięki której organizm ludzki będzie jak najszybciej leczony bezpośrednio przy narodzinach, tak aby człowiek nie mógł rozwijać myśli o istnieniu duszy i Ducha. Materialistyczni lekarze powierzą zadanie wyeliminowania duszy ludzkości. Podobnie jak dzisiaj, zaszczepimy ludzi przeciwko tej chorobie lub chorobie, więc w przyszłości będziemy szczepić dzieci substancją, która może być wyprodukowana dokładnie tak, aby ludzie dzięki temu szczepieniu byli odporni na poddanie się ′′ szaleństwo ′′ życia duchowego. Byłby niezwykle inteligentny, ale nie rozwinąłby świadomości i jest to prawdziwy cel niektórych materialistycznych kręgów. Z taką szczepionką można łatwo sprawić, że ciało eteryczne odłączy się od ciała fizycznego. Po oderwaniu ciała eterycznego związek między wszechświatem a ciałem eterycznym stanie się niezwykle niestabilny, a człowiek stanie się automatem, ponieważ ciało człowieka musi być uprzejme na tej Ziemi przez duchową wolę. Więc szczepionka staje się jakąś siłą arymaniczną; człowiek nie może pozbyć się określonego materialistycznego uczucia. Staje się materialistą konstytucji i nie może już wznieść się na duchowe ". Rudolf Steiner (1861-1925) Co za wizjoner!!

 • Pod osłoną ustawy antyaborcyjnej - przeszła ustawa nr. 1845 o "Obowiązkowych szczepieniach i środkach przymusu bezpośredniego" (Art.36) !!! ,,Przesłanki zastosowania środka przymusu bezpośredniego" 1.Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji, obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków. 2.O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej. 3.Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera. 4.Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby. 5.Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie. 6.Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej. 7.Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa. 8.Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody.

 • Jak bardzo niewielu ludzi zauważa, że COŚ tu nie gra, a nawet bardzo COŚ nie gra ! Właściciel dużego przedsiębiorstwa zatrudniając dyrektora i kilka osób do zarządzania jest przekonany, że będą oni pilnowali dobra firmy, aby przynosiła zyski nie tylko jemu, ale i by pracownicy otrzymując słuszne wynagrodzenie za uczciwą pracę także byli zadowoleni i nie okradali pracodawcy jak to się zdarza, kiedy jakieś dobro nie posiada właściciela. Gdyby okazało się, że kierownictwo źle zarządza, bierze łapówki od konkurencji, by firmę pogrążyć, firma jest okradana i zaczyna przynosić straty na dodatek mając coraz większe długi, to co zrobiłby właściciel ? Wyrzuciłby na tzw. pysk całą tę grupę złodziei nie wypłacając im wynagrodzeń, ale dodatkowo pozywając ich do sądu o odszkodowanie za poniesione straty ! Tylko taki sposób postępowania jest uczciwy i prawy. Otóż tym ogromnym przedsiębiorstwem jest Polska. Właścicielem jest Naród - Suweren i to On i tylko On jest władny decydować o wszystkim nie jakieś dyrektywy i zarządzenia przychodzące z zewnątrz ! Do zarządzania zatrudniamy poprzez głosowania w wyborach posłów, senatorów, by oni z kolei wybrali rząd do pilnowania interesów “naszej firmy”. A jakie są fakty ? Wybrani przez nas zarządcy otrzymując wynagrodzenie wielokrotnie wyższe ponad przeciętne, wcale nie wywiązują się ze swych obowiązków /jakoś nie potrafimy dobrze wybierać - pech ?/. Nawet ustawowo załatwili sobie okres przed upływem którego nie można ich “zwolnić” ze służby. Za “błędy” nie ponoszą najmniejsze kary, a przy zwolnieniu otrzymują sowite odprawy. Państwo jest źle zarządzane, zadłużane, zagraniczne firmy, koncerny są traktowane bardzo przychylnie w opodatkowaniu w przeciwieństwie do rodzimych, którzy są wypychani poza Polskę. Wieloma dziedzinami życia kierują osoby nie mające odpowiednich kwalifikacji np. w Służbie zdrowia. Nie pytają Narodu w ustawowych referendach o zdanie w żadnych kwestiach, a podsuwają zarządzenia obcych organizacji przekształcając je w ustawy i nakazują ich przestrzegania. To wszystko jest całkowitym odwróceniem porządku , bo kto jest dla kogo - zarządca dla właściciela, czy właściciel ma być posłuszny zarządzającym ? To właśnie jest tym CZYMŚ całkiem nie w porządku i co powinno być natychmiast zmienione, a na zarządców powinni być wybrani nie CI, którzy chcą, by ich wybrano /co zdarzało się do tej pory/, lecz tacy których chce Naród. W przeciwnym wypadku nie wydostaniemy się z tej magmy już nigdy, a o to chyba KOMUŚ chodzi!

 • Zastanawiający jest fakt, że od lat 90-tych coraz więcej ludzi zapada na choroby związane z niewydolnością płuc i całego układy oddechowego. Niektórzy bardzo się starają zrzucić to na nałóg palenia papierosów, ale przecież coraz mniej jest palaczy, a i dawniej i tytoń był gorszy i papierosy bez filtra, a jednak chorych przybywa. Można to logicznie powiązać tylko z okresem, kiedy Polska zaczęła wchodzić w różne struktury międzynarodowe i na naszym niebie zaczęły się pojawiać nieoznakowane samoloty rozciągające ogromne smugi chemicznych pyłów. Nikt nie informuje nas jakie substancje chemiczne, biologiczne jak np. wirusy i bakterie, czy inne w nich się znajdują i w jakim celu jest to robione, choć niektórzy tłumaczą, iż ma to działanie przeciw ocieplaniu się klimatu co jest oczywistą bzdurą. Nie wiemy czym nas opryskują jak tą przysłowiową stonkę, lecz chorób przybywa głównie związanych z płucami tak jak obecnie Covid. Dlaczego żaden rząd od 30-tu lat nic nie robi, by to wyjaśnić i temu zapobiec ? Dobrze wiedzą, dlaczego to jest robione, ale po prostu milczą na ten temat, a pokazują jak bardzo starają się nas “leczyć” ! A samoloty latają tam i z powrotem zawracając tworzą na niebie różnego rodzaju figury - krzyże, gwiazdy, kratki, wprost bawiąc się naszym zdrowiem i kosztem, bo przecież to wszystko kosztuje, jesteśmy truci za własne pieniądze ! Pacjenci wyleczeni z Covida oddają darmo osocze, którym uzdrawiani są kolejni chorzy, więc dlaczego rząd zamierza kupować szczepionki za olbrzymie pieniądze skoro jest lek? Powszechnie wiadomo, że żadne szczepionki nigdy i nikogo nie wyleczyły, a wręcz przeciwnie od szczepień na grypę zmarły miliony jak np. podczas “hiszpanki“! W ten właśnie sposób okazywana jest “troska” o zdrowie Polaków, kiedy zwykły człowiek daruje COŚ tak bardzo cennego. Ale z tego nikt nie odnosi korzyści, bo ciągle dla TYCH samych liczy się tylko kasa, a zmarli chowani są we workach jak jakieś ścierwo! Covid-19 jest to wirus, który wzmocniony promieniowaniem elektromagnetycznym 5G powoduje stany zapalne i niedotlenienie komórek - śmierć !

 • Tak wyglądają dzisiejsze wiadomości w Interii na temat szczepionki: "...duża grupa pacjentów... ...jest skuteczna i szybko działająca...", a zaraz potem - "...firma jest dopiero po trzeciej fazie badań klinicznych... ...wciąż wiele badań przed firmą... ...szczepionka chroni przez miesiąc… ...koncern w najbliższych dniach chce wnioskować o "awaryjną zgoda na użycie" Szczepionki powstają po okresie ponad roku, a testowanie trwa zwykle dłużej - cudotwórcy ?! Pokazali jak to liczy się firma i jej zyski, a nie człowiek, bo darmo oddawane jest osocze leczące chorych, ale z tego nie ma zysku więc należy szczepić, choć jeszcze nigdy i nikogo żadna szczepionka nie wyleczyła !

 • Apel do Posłów Konfederacji Wolność i Niepodległość ! My - obywatele, którzy głosowaliśmy na Konfederację uprzejmie prosimy Was o zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego, by wydał jednoznaczną opinię co do zgodności z Konstytucją RP ustawy dotyczącej obowiązku szczepień. Na podstawie art. 39. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej obywatel RP „nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody”. Zatem ustawa o obowiązku szczepień jest niezgodna z Konstytucją RP. Ponadto Art. 192. polskiego Kodeksu Karnego brzmi: § 1. Kto wykonuje zabieg leczniczy bez zgody pacjenta, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. Tak więc zgodnie z zapisami Konstytucji RP i KK, nie można przeprowadzać szczepień bez świadomej zgody obywatela ! “Dura lex, sed lex” ! Sprawa jest prosta, choć niektórzy mędrcy jak zwykle zaczną od ALE… W takim przypadku należałoby zmienić zapisy i dodać na końcu Konstytucji i KK słowo - ALE. Ale jeszcze takiego wpisu nie ma ! /Dziwne, że do tej pory nikt jeszcze nie został pozbawiony wolności z tych, którzy szczepią noworodki bez wymaganej zgody/. Należy również zwrócić uwagę na podpisywanie ustaw przez Prezydenta, który stojąc na straży Konstytucji ma obowiązek sprawdzania zgodności ustaw z prawem najwyższym, lecz jak sprawdzają ?

 • Codziennie media podają, że wszyscy protestujący stanowią zagrożenie, ale ci bawiący się wirusami na co dzień i którym wirus się “wymknął” z laboratorium żadnym zagrożeniem nie są /obwiniają się nawzajem Chiny i USA/. Protestujący mają posłusznie nałożone maski, ale jeśli zagrażają to wyraźny dowód, że te maski jednak nie chronią. Podobno wyprodukowano szczepionkę na Covid-19, ale podają do wiadomości, że już panuje Covid-20 i od stycznia zapanuje zmutowany Covid-21, bo to taki mądry wirus. Dlaczego więc proponują szczepić ludzi na Covid-19, którego już nie ma ? Czy szczepionki kiedykolwiek i kogokolwiek wyleczyły ? Choroby są od dawna leczone lekami, o czym mają prawo nie wiedzieć rządzący - premierzy, ministrowie, nie będący nawet weterynarzami ! Ludzi normalnie myślących powinien zastanowić taki zwykły fakt, jak nagle jakiś wirus atakuje cały świat w tym samym czasie, bo czegoś takiego jeszcze nie było, a jeszcze dochodzi związek z systemem 5G, którego anteny są stawiane bez zgody obywateli. Wniosek może być tylko jeden, że wszystko to jest realizacją już dawno opracowanego programu zrównoważonego rozwoju “Agenda 2030”, pod którym podpisały się rządy wszystkich państw ONZ, rząd w Polsce także, chociaż władze jakoś dziwnie nie mają śmiałości, by to oficjalnie przyznać, a podpisywali chętnie bez konsultacji ze społeczeństwem, bez pytania o zgodę, bez referendum jakby nagle zapominając kto jest suwerenem, zachowując się jak pan i władca . Ze szczegółami programu można się zapoznać obecnie, kiedy z całą stanowczością wprowadzany jest już w życie, bez względu na konsekwencje. A jego główne zasady: Klub Rzymski - „Ziemia ma raka, tym rakiem jest człowiek”. Jacques-Yves Cousteau, idol ekologistów wskazuje, że aby na Ziemi zapanowała równowaga należy eliminować 300 tysięcy ludzi dziennie - depopulacja, wprost ludobójstwo na skalę światową. Pytanie: dlaczego nie zaczęli od siebie, tylko od nas ? Na przykładzie niedawnej historii wiadomo, że już A. Hitler mówił o “białej rasie panów” do której bardzo pragnął należeć, a nawet przywłaszczył sobie swastykę - symbol szczęścia Słowian, co na nic się zdało, bo o pochodzeniu świadczy grupa krwi i geny tej najstarszej rasy na ziemi i dlatego najbardziej niszczeni są potomkowie Ariów wcześniej mieszkańców Darii.

 • Trader jesteś mistrzem czarno na białym

 • Czy im wyjdzie ich plan ? Czy my ich powstrzymamy na czas ? O TO CO, DLA NAS PRZYGOTOWALI Oto główne założenia, wytyczne i cele zostały określone przez liderów komisji i biura (PMO): 1. Faza dodatkowych ograniczeń „lockdown” będzie odbywć się w sposób ciągły, zaczynając od głównych miast, obszarów metropolitalnych i na zewnątrz. Przewidywany termin: listopad 2020 r. 2. Rozpoczęcie przejęcia i budowy obiektów/obozów izolacyjnych - w każdej prowincji Kanady, szczególnie w stanach i na terenach mniej zaludnionych. Termin - do grudnia 2020 r. 3. Codzienna ilość nowych przypadków COVID-19, musi przekroczyć możliwości testowania - wskazany jest też, ciągły wzrost liczby zgonów związanych z COVID. Termin koniec 2020 r. 4. Całkowita i kolejna blokada kraju (bardziej surowa niż ograniczenia pierwszej i drugiej fali). Przewidywany termin realizacji: koniec grudnia 2020 - początek stycznia 2021. 5. Reforma i rozszerzenie programu dla bezrobotnych (docelowo wszystkich obywateli) - w celu przejścia do Programu Powszechnego Dochodu Podstawowego (PPDP). Przewidywany termin - I kwartał 2021 r. 5a. Plan przejścia większości ludzi do Powszechnego Programu Dochodu Podstawowego. (PPDP) Większość ludzi - bezrobotni na PPDP. Planowany termin połowa drugiego kwartału 2021 r 6. Przewidywana mutacja COVID-19 (określanym jako COVID-21); koinfekcja wtórnym wirusem prowadząca do trzeciej fali, o znacznie wyższej śmiertelności i dużo wyższym wskaźniku zakażeń. Przewidywany termin - do lutego 2021 r. 7. Codzienny wzrost nowych przypadków hospitalizacji z powodu C-19/C-21 i zgonów związanych z tymi wirusami przekroczą możliwości placówek medycznych. Przewidywany I/II kwartał 2021 r. 8. Zastosowanie nowych, rozszerzonych ograniczeń/blokowania (określane jako trzecia blokada). Nałożone zostaną pełne ograniczenia w podróżowaniu (w tym między prowincjami i miastami). Przewidywany termin - II kwartał 2021 r. 9. Zaplanowanie różnych awarii łańcucha dostaw towarów na rynek spożywczy, np. niedobory zapasów, duża niestabilność gospodarcza. Przewidywany koniec drugiego kwartału 2021 r. 10. Rozmieszczenie służb wojskowych, w głównych obszarach metropolitalnych oraz na wszystkich głównych drogach - w celu ustanowienia punktów kontroli podróży. Ograniczy to podróż i ruch. Organizacja koniecznego wsparcia logistycznego w całym państwie. Termin - III kwartał 2021 r. Oto główne 10 założeń i cele planu. Członkowie Komitetu Planowania Strategicznego zostali też poproszeni o zaprojektowanie skutecznego sposobu przemiany mentalności Kanadyjczyków, tak - aby sprostać tym wyzwaniom oraz bezprecedensowym przedsięwzięciom gospodarczym. Propozycja/Projekt - taki, który zmieni oblicze Kanady i na zawsze zmieni życie Kanadyjczyków. Inne Podstawowe - Ogólnie Główne założenia to: Eliminacja obecnego upadku Gospodarczego Kraju - poprzez Eliminację Zadłużenia Obywateli - jak i Państwa (rozmaitymi sposobami) oraz jednocześnie - Eliminacja Właśności Prywatnej. Poinformowano nas więc, że aby zrównoważyć ekonomię kraju i to, co było w istocie rezultatem załamania gospodarczego w skali międzynarodowej, Rząd Federalny Kanady zamierza zaoferować wszystkim obywatelom - Kanadyjczykom całkowite umorzenie - wszystkich długów. (Ma to działać w następujący sposób: Rząd Federalny zaproponuje wyeliminowanie wszystkich osobistych długów (kredytów hipotecznych, pożyczek, kart kredytowych itp.) - które zostaną przekazane Kanadzie - przez MFW - w ramach programu znanego jako World Debt Reset - czyli „resetowanie” - umorzenie długów światowych. (wszystkich!!!) - podpisem Prezesa i Zarządu MFW. (...) Np. dla wszystkich Kanadyjczyków, planuje się w najbliższym czasie, program umorzenia długów. Głównym podstawowym warunkiem jest wyrażenie zgody na szczepionkę przeciwko wirusowi Covid-19. Każdy będzie musiał wziąć taką szczepionkę - co rok. Będzie ona darmowa. (Jak wiadomo szczepionka przeciwko Covid-19, będzie zawierała również chipy genetyczne DNA, które pozwolą na zdalną, całkowitą i ciągłą kontrolę procesów życiowych tej zaszczepionej osoby.) Osoby, które odmówią współpracy (w zakresie umorzenia długów oraz szczepionek), zostaną uznane za „zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego” i natychmiast przeniesieni do izolatek. (W Kanadzie rozpoczęto budowę takich tzw. Obozów Izolacyjnych -czyli „Koncentracyjnych”.) Osoby, które znajdą się w tych placówkach, otrzymają w dniu przyjęcia - dwie alternatywne „propozycje nie do odrzucenia” - do wyboru...a więc: - zgadzają się na szczepionkę, uczestniczą w programie umorzenia długów i zostają zwolnieni lub - będą przebywać na czas nieokreślony w obozie izolacyjnym; sklasyfikowani jako poważne zagrożenie - dla zdrowia publicznego. W międzyczasie Rząd skonfiskuje - cały ich majątek!!! Wszystko zgodnie z prawem - dla dobra publicznego. Plany te nie dotyczą tylko Kanady, w rzeczywistości większość narodów będzie miała podobne \"mapy drogowe i programy na przyszłość". Wszystko pod kontrolą światowych instytucji. Is this leaked info really Trudeau's craz

 • Takie debaty powinny się odbywać nie w "internetach" tylko w głównych telewizjach, w czasie największej oglądalności, tak się tworzy świadome rzeczywistości społeczeństwo obywatelskie. . . no ale jaka władza chce mieć takie społeczeństwo . . . . . . jednej rzeczy w tej całej debacie nie rozumiem - co to znaczy Europa i Europejczycy, na Zachodzie już nie ma jednolitego i świadomego społeczeństwa, jest raczej pewna zideologizowana i "bezpostaciowa" masa upadłościowa społeczeństwa, zniszczona przez edukację i "socjalne zapomogi", którą podgryzają"(dobijają) islamskie "środowiska". Europejskie "elity" patrzą na świat dalej w wąskim horyzoncie - europocentryzmu, tylko patrząc, nie widzą już samej Europy i chyba wolą udawać, że jej nie widzą. Dlatego mówienie o Europie jest smutnym uogólnieniem.

 • Piech nie może bez krytyki rządu. Dobrze by było uzmysłowić sobie, że oslabienie złotego jest spowodowane fatalnym pijarem mediów zachodnich wobec Polski a nie rzekomym psuciem sądów. Jak mozna popsuć coś popsutego? Zmiana w sadach nie dotyczy wplywu na sprawy finansoee i ewentualną promocję rożnych mafii w tym vat. Wręcz odwrotnie. Poprzedni system dawał przywileje finansowym bandytom, co na pewno nie sklanialo inwestorow globalnych do udzialu w rynku. Co by nie mówić, ale od czasu PiS skonczyly sie debiuty dziwnych spolek Ryszarda K, jak również bezkarność złodziei gwarantowana przez Romana G.

 • Prowadzący b. słaby, widać braki w stosunku do rozmówców

 • apeluje żeby mówić po polsku,zamiast łinerzy pandemii można powiedzieć zwycięzcy pandemii,dbajmy o nasz język

 • Trader, czyli wesz rynkowa

 • Słysząc wypowiedzi dr. hab. Piecha o tym jak to by było wspaniale dołączyć do eurokołchozu, jak silną i fajną walutę byśmy mieli, która tak naprawdę wspiera tylko Niemiecką gospodarkę to się przykro robi. Kompletny ignorant i propagandysta. Jeżeli euro jest takie wspaniałe, to dlaczego Wlk. Brytania nie dołączyła do tego projektu na samym początku? Dlaczego Szwecja i Dania będąc w UE wciąż zostały przy swojej walucie? Posiadanie własnej waluty daje pewne możliwości kształtowania polityki fiskalnej. Zapytajcie Włochów czy są zadowoleni z posiadania euro?. Dobrze ktoś napisał w poprzednich komentach - że ten szpec pan Piech najlepiej by się nadawał do tvn-u jako kolejny wielce oświecony mędrzec.

 • wy tu gadu-gadu a od 3 godzin nad Wieluniem krąży latająca cysterna USA z CAMBRIDGE - Boeing KC-135 Stratotanker zatankowana z 1OO tonami prawdopodobnie paliwa

 • Piech jest ekonomistą czy politykiem?

 • Niestety. Zastraszanie, stresowanie i izolacja nie da nam zdrowia. Każdy wie, że trzeba uważać i jak chorować. Lekarze to panikarze, im to na rękę

 • Dr hab czy z rehabilitowany

 • Dr czy lekarz habilitowany po maturze

 • Co to jest Trader 21 🤔

 • Posluchajcie madrale ten swiat jaki znacie sie konczy bez mozliwosci powrotu do tego co bylo. Przestancie sie szarogesic i Ratuj sie kto moze!!!

 • Z tymi podatkami Trumpa, to niecalkiem tak bylo. On je obnizyl, ale nie obnizyl wydatkow rzadowych, wiec byly wieksze deficyty. Wieksze deficyty = wiecej dlugu i drukowania waluty

 • Tv pis jest dobrze a będzie jeszcze lepiej, Tvn jest źle a będzie jeszcze gorzej ;) generalnie to musi jeb...ć bo zbudowaliśmy sobie piekło na ziemi gdzie jeden wyzyskuje i pragnie wycyckać drugiego, wyżąć jak szmatę. Po wojnach i strasznych cierpieniach resztki ludzkości zbudują nowy system gdzie to okradanie i wyzysk będzie ponurym wspomnieniem.

 • "Dolar" to śmieciowa waluta: po 1. Gospodarka ChRL jest na dzisiaj największa gospodarką świata (niektórzy twierdzą , ze to stało się w 2015 r). 2. W sferze gospodarczej działa tak jak działa drapieżny kapitalizm w minionych wiekach państw zachodniej Europy (ekspansja kolonialna) ale to nie jest wymysł Chińczyków? 3.Przewodzi w rozwoju nowych technologiach i dyktuje kierunek nowe, 4.USA jako hegemon na dziś prawdopodobnie dominuje militarnie nad każdym państwem na globie. Ale wazie czego czy możne liczyć w 100% na swoich "WASALI"? Historia uczy że to bywa raczej wątpliwe? Ci Panowie mówią co mówią, zawsze należy sobie zadać pytanie "kto im płaci i za czyje pieniądze żyją" Przeczytałem wiele komentarzy wszystkie były :oh, ach super itp itd Aja pytam gdzie analiza i myślenie czy to było objawienie Guru?. Polacy obudźcie się jeżeli nie to jesteście PACYNKI? Kiedy Hegemon traci pozycję to jego poplecznicy tracą "głowy" czyli zostaje tolne totalne bezhołowie! A tak na marginesie jedni żyją ze stawiania "kart" przyszłości lub innych wróżb - a fachowcy z tytułami próbują nam kreślić przyszłość?Rozpisałem się ponad miarę, ale powiem niech każdy posługuje się własnym R O Z U M E M.

  • Gospodarka Chin nie jest największa na świecie (PKB według parytetu siły nabywczej -tak). W dolarze jest rozliczane około 65% transakcji handlowych na świecie. W renminbi - około 1%. Jeszcze długo dolar będzie walutą rezerwową świata.

 • ciekawa dyskusja, rozne punkty widzenia od strony teoretyczniej i praktycznej. super. wiecej takich "debat"

 • Boicie sie mowic o wplywach Syjonistycznych na swiecie, kontrola Stanow Zjednoczonych przez silne elementy bankowo wojskowo przemyslowe i mass media ktore sa w rekach Synonistycznych na swiecie...

 • to nie broker xtb oszukaliwal polskich graczy?

 • Pan DrHab uważa, że przyjęcie euro dla Polski jest byłoby dobre w czasach kryzysu. Mam duuże wątpliwości. Co myślicie ?

  • Absurdslne twierdzenie dr hab nie uwzględniające kierunku zmiany euro, parytetu siły nabywczej w przyszłości, poziomu inflacji w sferze euro i rzutowania tego na gospodarke Polski. Po prostu takie nastawienie to polityka a nie ekonomia.