17. Potrącenie w parku

Opublikowany 19 lut 2021
Klient w krawacie miał być mniej awanturujący.

►Fanpage: StopChamWarszawa
►Twitter: Stop_Cham_W_wa
►Instagram: stopchamwarszawa
►Patronite: patronite.pl/StopChamWarszawa

P R Z E C Z Y T A J Z A N I M S K O M E N T U J E S Z
Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą...

Kilka słów wyjaśnienia.
* Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
* W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy.
* Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego.
* Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy.
* Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie.
* Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu ma sens. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na chodnikach (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji:
- sprawą zainteresowała się Policja,
- odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule,
- dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia.

artykuł Gazety Wyborczej:
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html

przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku:
www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html
tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154
poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769
---------------------------------------------------------

1. Art. 26 pkt. 3 ust. 3 "Kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych."
Na chodniku nie stawia się znaków drogowych bo to chodnik. Nie ma znaku drogowego zakazującego jazdę wzdłuż po chodniku ponieważ.... jest to chodnik.
Zakaz jazdy wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych zapisany jest w Prawie o Ruchu Drogowym (powyżej)
2. Zgodnie z art. 47 PORD zabroniony jest postój na chodniku z dala od krawędzi jezdni. Z dala od krawędzi, tj. np.: za słupkami, trawnikiem, drzewem lub innym pojazdem.
3. Większość zaprezentowanych nagrań przekazujemy na policję.
4. Nie planujemy obklejać szyb karnymi naklejkami, m.in. ze względu na kwestie prawne z tym związane.
5. Tablice rejestracyjne nie są danymi osobowymi. Dlatego ich nie cenzurujemy.
6. Nieważne, że jest szeroko i zmieszczą się „3 wózki dla dzieci i 3 TIRy”. Chodniki nie są przystosowane, by stały na nich samochody. Auta deformują ułożoną kostkę, a płyty chodnikowe pękają i ruszają się. Koszty naprawy ponoszą później podatnicy.
7. Tak, wzywamy Straż Miejską jeśli mamy do czynienia z nielegalnym parkowaniem.
8. Nie interesują nas żadne niuanse formalno-prawne, spory, niesnaski, brak miejsc parkingowych ani to, że ktoś się śpieszy, bo śpieszą się wszyscy i że „wszyscy tak robią," bo wszyscy tak nie robią.
9. Wiemy, że jazda rowerem po chodniku, czy przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych to też jest problem, ale obecnie tym się nie zajmujemy.
stopchamwarszawa@gmail.com

Komentarze

 • Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą... Kilka słów wyjaśnienia. ► Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. ► W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy. ► Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego. ► Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy. ► Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie. ► Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu MA SENS. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na CHODNIKACH (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji: - sprawą zainteresowała się Policja, - odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule, - dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia. ► artykuł Gazety Wyborczej: warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html ► przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku: www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154 poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769 Z wyrazami szacunku Stop Cham Warszawa

  • Super robota... dzięki wam remont czegoś później musi kosztować w cholere drożej bo uroniliście sobie jakieś barierki, lub dla ciebie z okazji remontu zbiornika zamkną caly park żeby pojazdy z budowy sie mogly poruszać. Kretynizm, próba zarabiania w debilny sposób na karierze youtubera.

  • @Piotr Kosewski nikt poza służbami państwowymi nie ma prawa sprawdzać moje dokumenty. Gość może co najwyżej sobie nakrecić zdarzenie i zglosić a nie blokować i ograniczać wolność tej osoby. Jeżeli gość np ma określony termin to za takie blokowanie może mieć założoną sprawe. Obywatelskie zatrzymanie może być w przypadku osoby a nie pojazdu który ma umieszczone widoczne tablice rejestracyjne.

  • @Kamil Mróz to beznadziejny przypadek ,zrobił sobie źródło dochodu..

  • @FurinKazan Nie prosiłem, żebyś się przedstawił ale witam Panie przygłupie.

  • @Kamil Mróz ale z ciebie przygłup :)) pisz więcej bo zabawne w ch...

 • Macie pisiorków w pełnej krasie. Z takim bym się napierdalał i dojechał go beznamiętnie.

 • Trzeba było przeturlać się po masce wycieraczkę urwać i niech dzwoni po pały.

 • Gosc zostal wezwanie na policje?

  • Samochód odjechał, w takich przypadkach zeznania i zawiadomienie składasz na komisariacie lub komendzie.

 • Gdzie jest ta J*NA straż miejska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Pilnuje fotoradarów

 • juz gosc bombe by dostał

 • i czym Ty chcesz chwalić się, jest zawiadomienie i sprawdzenie czy kierowca rzeczywiście uzyskał zgode na przejazd techniczny alejka ?? ..Brak konsekwencji dyskwalifikuje

  • Jest w komentarzu napisane, że policja została zawiadomiona.

 • Dzięki za to, co robicie! Bardzo doceniam, sam nie mam tyle odwagi.

 • Nagrywający to prowokator , to że te auta jeżdzą źle to jeden koniec kija , drugi jest taki że nagrywający chyba nie ma swojego życia i wychodzi z niego totalna cebula i przykre jest to że sam robi komuś na złość a potem zasłania się prawem i sam prezentuje zerowy poziom.

 • Za każe uderzenie pięściom w maske powinien dostać tak samo w ryj

 • Koleś który zatrzymał to auto jest idiotą. Powinien zrobić nagranie i wysłać na policję. NIE MA UPRAWNIEŃ do ZATRZYMYWANIA SAMOCHODU. Gdybyś mi walnął pięściami w maskę to byś miał " oko za oko". Ale teraz każdy dupek myśli że jak ma kamerkę to jest szeryfem. A jak jesteś taki gieroj i chcesz bandytę zatrzymać obywatelsko to idź na miesięcznicę i zatrzymaj Kaczyńskiego.

  • O jakim zatrzymywaniu samochodu tutaj piszesz? Facet idzie alejką w parku, z naprzeciwka jedzie samochód, który tamtędy nie ma prawa się poruszać. Pieszy miał prawo tamtędy iść, kierowca nie miał prawa tamtędy jechać. Według Ciebie pieszy w takiej sytuacji, ma obowiązek, ustępować kierowcom samochodów? Czytając komentarze takich ludzi jak Ty, nie dziwi mnie stan naszego państwa.

 • Trzeba było sobie usiąść na środku tej alejki ciekawe co by wtedy zrobił pier.... kierowca

 • ZGŁOŚ MATERIAŁ NA REJONOWY WYDZIAŁ PROKURATURY, nie skończy się na mandacie tylko najmniej zawiasy to nie sprawa dla policji, lecz dla sądu, gość kilku krotnie zagrażał twojemu zdrowiu i życiu

  • Prokuratura to nie youtube, na dzień dobry trzeba będzie się zmierzyć z pytaniami typu. Skoro bał się Pan o życie i zdrowie, to czemu Pan nie unikał zagrożenia tylko je eskalował? Czemu Pan nie odszedł? Czemu Pan walił po pojeździe rękoma?

 • kierowca poje**ny, jednak mniej niż autor filmiku. Kretyn, który to nagrywał chodzi po parku i szuka kogo się tu dopierd**ić... Do autora filmiku: Chłopcze, pomyliłeś odwagę z odważnikiem...

  • @Łukasz Jot dlaczego dojazd nie jest wyznaczony, oznakowany i zabezpieczony? Dlaczego samochód nie jest oznakowany? Dlaczego zakładasz, że ten kierowca mówił prawdę? Nawet jeżeli faktycznie jechał na budowę, to i tak nie miał prawa tego zrobić bo nie zostały spełnione odpowiednie warunki.

  • Nie wiem czemu tak mało osób zwraca uwagę na to, że tam jest budowa i auta tam jeźdzą na okrągło. Nagle znajduje się jakiś bohater i postanawia blokować możliwość przejazdu, bo jemu wolno xD.

 • Brak Ci jaj. Ja bym wezwał policje i stał.

 • Ale ciecie z was.

 • Na policję szybkoooo szybko gdzie policjaaaa.ajajaj potrącił mnie !!!!! Moja stopaaaa

 • Załatwcie sobie naklejki, takie na pół szyby, jak nasi koledzy w Rosji, zróbmy z tego projekt ogólno Polski

 • I cyk, filmik do płokułatuły, rudy nie zawodzi.

 • No to tak średnio. Z rozmachem trzeba to robić, a nie takie memłoki "łolaboga potrocili". Zorganizować się, zatrzymać i TAK! Wezwać Policję! I stać potem dwie godziny, żeby sprawa została rozwiązana w drastyczny, wymagający tego sposób. Dodatkowo nie dać żyć ludziom z Urzędu, którzy siedzą sobie wygodnie i problemu nie widzą i nie chcą widzieć. Albo się zabierać za to porządnie, albo wcale. Bo jak to tak? Dla własnego ego?

 • Kierowca samochodu dowoził przyczepę na teren budowy, który był w tym właśnie parku. Miał pozwolenie na poruszanie się w tym miejscu. Nagrywający.... brak słów na takie konfitury i szeryfów. Tak zmanipulowanym materiałem robi się właśnie bohaterów z oprawców a z ich ofiar agresorów.

  • Trasa dojazdu na nudowę nie była w tym miejscu wyznaczona, samochód nie był oznaczony. Zezwolenia nie pokazał, a o tak samo zezwolenie nie wystarczy, bo nie zostały in e warunki spełnione. Dlaczego uważasz, że ten wariat mówił prawdę?

 • Ale cham z tego nagrywającego....

 • 👍👍👍👍

 • A trzeba było mieć cegły w plecaku. A nie tak na pusto chodzić amatorzy.

 • Może cię kiedyś przejadą społeczniaku. Mam dla ciebie dobry pomysł - zatrzymuj ludzi bez masek i kapuj na policję.

 • nagrywający ma coś z głową chyba

 • Typowy polski cham. Pełno ich.

  • Czytając takie komentarze nie dziwi mnie stan państwa.

 • Trzeba mieć smutne życie i brak przyjaciół że by szukać atencji w ten sposób.

 • PAN KIEROWCA MISTRZ! BRAWO! PROPONUJĘ ZŁOŻYĆ SIĘ DLA NIEGO NA EWENTUALNY MANDAT. COŚ WSPANIAŁEGO, JAK KAMERZYSTA Z LĘKIEM W GŁOSIE UCIEKAŁ SPRZED MASKI! :D

  • Proponuję byś odsiedział za niego wyrok, bo to na mandacie się nie skończy.

 • trzeba bylo baranowi zrobic 4 kapcie i tyle by pojechal

 • widze ze same barany ochrona i pozostali kompletne barany nie znajace prawa

 • rozumiem ,że tak tego nie zostawiłeś ?

 • Grzecznie prosił wypierdalać.

 • O cwaniaczek...no spokojny jesteś na maxa.... ja wiem nie warto...no ale po pierwszym tekście wypier...i próbie przejazdu wale mu lepa na pysk, bo szkoda z takim pajacem gadać

 • Do tego typa z samochodu: jesteś nikim, takim chodzącym gównem .

 • patologia sie robi na polskich ulicach... szkoda

 • Proszę o zakończenie ! To, ewidentnie kwalifikuje się do prokuratora.

 • Aż ciężko uwierzyć, że ktoś świadom tego, że jest nagrwany popełnia gorsze wykroczenie niż do tej pory było udokumentowane.

 • Jaki final akcji? Sprawa zgloszona na policje i delikwent ukarany?

  • Jest w opisie, sprawa zgłoszona. Sprawa na mandacie sìę raczej nie skończy, a na ukaranie poczekamy kilka miesięcy/lat

 • Kilkukrotne potrącenie pieszego. Jazda pojazdem silnikowym w parku. Jazda pojazdem silnikowym po chodniku. Rękoczyny. Wulgaryzmy. Groźby. W dodatku ciągnie tym Yarisem "przyczepkę" a do tego ten Yaris chyba nie jest przystosowany. Podziwiam za wstrzemięźliwość i zimną krew, ja bym nie dał rady, na bank bym coś mu rozjebał. Jak to się zakończyło?

  • @Łukasz Jot idzie alejką w parku i nagrywa sobie otoczenie

  • Dla porządku - wypisz teraz "złe" rzeczy, które zrobił nagrywający.

 • Jestem z Zielonej Góry, widać, sporo bliżej nam do zachodu. To co tutaj widzę to jakaś abstrakcja.

 • Przecież ten kanał żyje z prowokowania kierowców. Obudźcie się. Stał i czekał, aż się doczekał, bo wiedział. Ponad 57k sub, bo Polacy naiwniacy myślą, że on to w dobrej wierze czyni🤣🤣🤣😭👍

 • ludzie jesteście jebnięci czy tak kurwa ciężko było przejść obok auta.. pewnie autor nie raz wjechał pod zakaz bądź zaparkował na trawniku ale oczywiście chiał gościa ujebać i licze ze w nie dalekiej przyszłości karma wróci :)

 • Sposób na kanał na YT? Patronite jest? A no jest. Rosyjski STOP CHAM już nie istnieje ale jest za to SADB World. Starsi panowie, odpowiedniej postury zrobili z tego niezły przemysł - taki reality show. Kanał można oczywiście dotować przez różnego rodzaje usługi typu Patronite. Wiadomo, racja jest zawsze po naszej stronie bo takie są przepisy ruchu drogowego i dbamy o bezpieczeństwo ale czy to nie jest przypadkiem sposób na zarabianie pieniędzy? Emocje, agresja dobrze się sprzedają.

 • Haha pięknie Pan z Toyoty zrobił. Jeszcze liścia powinien udzielić nagrywającemu.

 • Ja pierdziele ludzie... Nie zachowujcie się jak ameby... Skończy się to tak, że Pan dostanie mandat co najwyżej. A jakbyś mu wskoczył na maskę w parku i rozwalił szybę - to by sam wezwał policję, sprawa skończyłaby się w sądzie i musiałby się tłumaczyć czemu potrącił pieszego w parku. Facet jesteś dorosły, kiedy dyskusja z pospólstwem coś dała - Ci ludzie rozumieją tylko straty finansowe i przemoc. Rzucił się na Ciebie dajesz w mordę, potrącił skaczesz na maskę. W tej sytuacji jak pisałem prawem nic nie zdziałasz, a i prostak nic nie zrozumie... Następnym razem może być matka z dzieckiem i wtedy będzie "mondry" pszak po szkodzie.

 • No widzę że w Warszawie więcej samochodów jeździ po chodniku niż po jezdni skandal. Popieram tych którzy pilnują tych oszołomów. Pozdrawiam

 • 👏

 • Nagrajcie odcinek z warszawskimi koksami. Ciekawe jak wtedy będą reagować ,,warszafscy" kierowcy chodnikowi? Jak reagują rosyjscy wiemy. Potulnieją i z baranów robią się owieczki.

 • I ci walnieci warszawiacy w akcji ach

 • Ja bym ci od razu fange sprzedal. Juz mialem tak dwa razy. Zanim zaczeli nagrywac lezeli w krzakach.

 • nagrywający się obsrał i nic mu nie zrobił buhahaha

 • Warszawa to jednak pojebane miejsce. Mieszkają tam debile i idioci. Samo wybranie mr łajzy czaski świadczy o poziomie debilizmu mieszkańców. Sram na WAS🤣🤣🤣

 • W 101% popieram eliminowanie patologii drogowej. Podziwiam Cię za cierpliwość bo po pierwszym popchnięciu u mnie zadziałałby system "albo on mnie do**bie albo ja jego" innej drogi by nie było...

 • Zbierałem się jakiś czas żeby zostać waszym patronem i w końcu się zebrałem! Życzę wytrwałości :)

 • Ja bym kolankiem po lampie poszedł, takiej ładnej, amerykańskiej...

 • powiem szczerze mnie takie filmy juz nie wzruszaja , POLICJA ma to w dupie czy ktoś jeżdzi po parku, chodniku czy rozjeżdża ludzi, priorytetem POLICJI jest łapanie tych co biorą udział w demonstracjach, i lanie pałami tych co nie maja masek, reszta to HUJ

 • No ja bym nie zachował tak zimnej krwi na miejscu Pana nagrywającego. Mam nadzieję, że kierowca będzie czesany bez mydła.

 • Podziwiam Twoje opanowanie. Poważnie. Ja, już po pierwszym celowym uderzeniu samochodem w moje nogi, odśnieżyłbym pacjentem pół tego parku. To może i nie byłoby rozsądne, ale nie potrafiłbym się powstrzymać. Szacunek.

 • Się nadajesz typ Cię prawie pobił i przejechał a Ty żadnej reakcji, po pierwsze gaz odrazu na mordę jak tylko z łapami wystartował po drugie jak Cię potrącił to bierzesz klucz lub coś i robisz ładny wzorek na masce

 • Dwa kroki w prawo albo w lewo, ale nie - lepiej zrobić zadymę, niż nie robić problemów. Kierowca cham; pieszy matoł i pieniacz.

 • Usuńcie tego psychopatę z naszych dróg! Policja i prokuratura do dzieła. Co za psychol.

 • Zwykły prowokator, nie ma w życiu prawdziwych problemów tylko się kłaść komuś pod auto

 • Dożywotnio zabrać prawo jazdy !!!

 • ta "ścieżka" w parku wygląda jakby tam więcej aut jeździło.

 • Czy przestępca z samochodu został zatrzymany, czy jak to w Polsce, dalej "róbta, co chceta"?

 • Jak ja uwielbiam tych samozwanczych szeryfow... Jak nie bedzie pilnowal alejki to bedzie pilnowal lewego pasu na autostradzie.... Ale to wszystko do czasu, smialbym sie gdyby porysowal ta maske lub wgniutl i przyszloby mu zaplacic z 2000zl...

 • Nowy film Barei?

 • Lepiej jak w 3 się poruszcie, bezpieczniej .ale ogólnie szacun wielkie za to co robicie ,

 • O czym tu dyskutować. Przepisy ogólne mówią, że jeśli z jakichkolwiek powodów ruch pieszy i kołowy jest na tej samej drodze, to samochód bezwzględnie musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Dureń w samochodzie myślał, że jest ponad prawem bo kopie rowy w parku.

 • więcej filmów prosimy

 • A drugiego pojazdu dlaczego nie zatrzymał?

  • Bo drugi to pojazd służb miejskich z żółtym kogutem.

 • Niby krawat i drogi samochód, ale koleś to zwykły cham i prostak. Na dodatek ma ewidentny problemy z kontrolowaniem emocji.

 • Mógł Ci wpierdolilc telefon zabrać i po problemie

 • Studenciki szukali zadymy bo nie mają co robić. Szkoda ze go nie przejechał..

 • Co chlopowi przeszkadza że typ sobie przejedzie przez park musi się przyjebać od razu spoleczniak głupi

 • Co za patologia, jeden lepszy od drugiego 😭

 • Cały dzień czekałeś żeby to nakręcić???🤣 czytałem trochę i to faktycznie jest „droga” aby wszyscy którzy poprawiają ten park mogli tam dojechać, rozumiem zdenerwowanie pretensje problem z infrastrukturą ale ludzie dajcie sobie trochę na wstrzymanie - wszyscy... i Pan nagrywający i Pan jadący. Zazdroszczę... żebym ja miał tylko takie problemy w życiu.

 • To oprócz potrącenia, co jest wykroczeniem, jest naruszenie nietykalności cielesnej co jest przestępstwem art. 217 KK rok pierdla oraz narażenie zdrowia i życia co również jest przestępstwem art. 160 KK 3 lata pierdla.

 • A można by przeprosić .Przecież na co dzień nie jeżdżą tam samochody .

  • Zarządca terenu puścił tam samochody dostawcze i ciężarowe na budowę. Trochę nie w ten sposób powinna tam wyglądać organizacja ruchu wśród pieszych, a ta osobówka nie miała praw się tam znaleźć.

 • piwko dla kierowcy, też takich "społeczniaków" nie trawię

 • W krawaciku haha

 • To był człowiek niebezpieczny dla społeczeństwa

 • Szkoda Twoich rąk. Zaopatrz się w rękawiczki taktyczne np mechanixy czy inne

  • @gtoss chddy Nagrywający był chamem? A jakie szkody spowodował?

  • Tak się zapomniał w nagrywaniu chamów, że nagrał sam siebie :) Miejmy nadzieję, że filmowiec beknie za wywołanie awantury i szkody jakie spowodował.

 • Kamerzysta dal dupy !Zamiast po potraceniu upasc na ziemie i wzywac policje to sie brandzlowal z kierowca.Lipa !!!

  • Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.

 • Jelopem to ten pomaranczowy

 • Autor nagrania to totalny kretyn. Skąd wie po co gość tam jechał itd. Żenada

  • @Paweł Mistrzyk Wykonywanie pracy nie zwalnia z przestrzegania prawa. Bus z rębakiem to służby miejskie z żółtym kogutem.

  • @Adam Majewski a jeśli wykonywał tam pracę więc miał helikopterem lecieć? Ten bus z rębakiem też tam był, może na innej drodze

  • A co to jest za różnica skoro kierujący nie miał prawa tam być?

 • Gość co to nagrywa powinien zostać przejechany - wpierdala się pod maskę, pyskuje i dziwi się reakcji. Naprawdę, trochę rozsądku

 • Kary pieniężne nic nie dają, w tym przypafku trzeba złamać obie ręce To dużo lepiej go nauczy

 • Ale światła niewidzialności są :)

 • Wielu nierozgarniętych pisze tu o potrąceniu. Czy wy rozumu nie macie? Pięścią zatrzymałby samochód i obronił się przed potrąceniem? A przecież celowe wejście pod nadjeżdżający pojazd, to wtargnięcie. Czyn karalny! Autorowi należy się kara jak psu buda!

  • @beedsj roiue Na początku ich filmy były nawet spoko, grzecznie tłumaczyli, zeby tu i tam nie stawać, ale najwidoczniej to nie przynosiło "profitów". Bo albo chodzi o kasę, albo o łechtanie swojego "ego". Przecież w takim miejscu, jak widzisz, że jest remont i samochody tam dojeżdząją... nikt normalny nie staje tam i nie przeszkadza w taki sposób xD rzucając się pod auto, bo jemu wolno tam stać. Oczywiście kierowce Yarisa poniosły trochę nerwy, ale litości - starszy typ, nawet jak ma prawo tam przejechać, bo dostął pozwolenie a park na czas remontuj jest pod ich zarządem - to nie ma obowiązku się tłumaczyć jakiemuś napaleńcowi z kamerą.

  • Mam Wrażenie że tylko wkurwiacie ludzi. Byle jako szeryf pokazać że to ja mam rację i chooy.

 • Ja osobiście hejtuje. Przecież wiadomo że ten człowiek jechał do pracy pewnie podstawić tą przyczepę jako socjal czy coś, a nie rozbić obóz w parku, no trochę pomyślunku.

  • @szymon sobiecki Zarządca terenu chciał być dobry i pozwolił na dojazd do budowy samochodom dostawczym i ciężarowym na dojazd alejką wśród pieszych. To jest zagrożenie gdyż 150 m dalej samochody ciężarowe wykręcają i cofają i są zagrożeniem dla seniorów, ludzi niewidomych i niepełnosprawnych. Samochodów osobowych tam nie powinno być w ogóle. Zarządca terenu powinien wyznaczyć inny dojazd albo zamknąć tą aleję dla pieszych. Za chwilę dojdzie do tragedii.

  • @Adam Majewski wytłumacz mi proszę

  • Nie widzisz prawdziwego problemu tego remontu

 • Najdziwniejsze w tym filmie jest yaris ciągnący camping 😁

 • pierwszy raz widze na tym kanale że przegrał z kierowcą auta

  • @Jakto Jest A jakie przestępstwo popełnił?

  • Przesadził z szeryfowaniem. Miejmy nadzieję że przegra też w sądzie.

 • Ale światła niewidzialności są :)

 • ja proponuje miec jakies ostre narzedzie i jak taki FRAJER nastepnym razem bedzie tak kozaczyl to przejsc obok i mu to auto slicznie zmodyfikowac ale nie nagrywac juz tego ;)

  • @Jakto Jest i niby skad wiesz takie rzeczy? masz jakies dowody by poprzec swoje slowa?

  • Nie jesteś pierwszym który na to wpadł i realizował. Problem w tym, że takich jak ty też "modyfikowano".

 • łoooo gratuluję nerwów. Ja bym nie wytrzymał...

 • ,, Ja remontuje ten park''. Wielki pan prywaciarz cham zasrany.

 • Nigdy, nigdy, ale to k... przenigdy nie będę się zwracał "proszę Pana" do kogoś kto kazał mi spierdalać. Rozumiem, że nagrywający chciał chamstwu przeciwstawić kulturę, ale to jego "proszę Pana" było bardzo nie na miejscu, ja się poczułem zażenowany. Cham odczytuje to jako oznakę twojej słabości, a nie moralnej wyższości, którą on i tak ma w dupie. Człowiek który mówi do mnie prosto w oczy żebym spierdalał musi liczyć się z możliwością, że dostanie ode mnie w ryj. Człowiek który celowo by mnie potrącił na chodniku, a potem lekkomyślnie wysiadłby z samochodu i kazał mi spierdalać z całą pewnością nie usłyszałby ode mnie "proszę Pana" tylko bym mu wyjebał w ten głupi ryj ktokolwiek by to nie był. Nawet w sensie prawnym nagrywający miał do tego prawo, został staranowany samochodem i zwyzywany, miał prawo się bronić. A on, pizda taka, na proszę Pana do niego, z jakim szacunkiem do Pana złamasa z Toyoty, aż mi wstyd za niego. Kulturalnie to należy traktować ludzi kulturalnych, a chama jak chama. Nie zawsze warto przypierdolić takiemu bo jak rozumiem nie to było intencją nagrywającego żeby eskalować konflikt, ale zawsze warto przynajmniej odpuścić sobie okazywanie chamowi szacunku poprzez formę "proszę Pana".

 • Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.