Justyna Mazur

Justyna Mazur Justyna Mazur

 • 30
 • 14M

Wideo

2:33:19Czyją twarz ma zło? - część II - 5NZ #53
1:52:5152. Czyją twarz ma zło? - część I
52. Czyją twarz ma zło? - część Iwyświetleń 191K8 dni temu
1:11:53184. Najlepsza randka świata (3/3)
184. Najlepsza randka świata (3/3)wyświetleń 15K8 dni temu
1:07:11Dzień matki - 5NZ #51
Dzień matki - 5NZ #51wyświetleń 141K8 dni temu
32:18181. Niby nie palę, ale...
39:09180. Długa droga | Pogadajmy o życiu
180. Długa droga | Pogadajmy o życiuwyświetleń 15KMiesiąc temu
20:15179. Keto, spacery i książki
179. Keto, spacery i książkiwyświetleń 9KMiesiąc temu
2:25:12Nie wiem, co Kasia zamierza, mamo - 5NZ #49
Nie wiem, co Kasia zamierza, mamo - 5NZ #49wyświetleń 415KMiesiąc temu
54:08„Żartowałem” - 5NZ #48
„Żartowałem” - 5NZ #48wyświetleń 153KMiesiąc temu
18:31178. Pogadajmy o życiu | Wanna
178. Pogadajmy o życiu | Wannawyświetleń 10KMiesiąc temu
39:5747. Ani żadnej rzeczy, która jego jest
47. Ani żadnej rzeczy, która jego jestwyświetleń 105KMiesiąc temu
51:20Przez dźwięk dzwoneczków - 5NZ #46
Przez dźwięk dzwoneczków - 5NZ #46wyświetleń 120KMiesiąc temu
31:03Ten pamiętnik to dowód piekła - 5NZ #45
Ten pamiętnik to dowód piekła - 5NZ #45wyświetleń 127K2 miesięcy temu
1:12:39177. Rozmowa o Miłości. Małgorzata Halber i Olga Drenda
58:3144. Gdybyś tylko powiedziała, że coś jest nie tak...
32:25Dopełnienie jego sztuki - 5NZ #43
Dopełnienie jego sztuki - 5NZ #43wyświetleń 91K2 miesięcy temu
10:19176. Podcastowy Kalendarz Adwentowy [23 grudnia 2020]
38:18Tak wygląda życie w czyśćcu - 5NZ #42
Tak wygląda życie w czyśćcu - 5NZ #42wyświetleń 165K2 miesięcy temu
35:41171. Podcastowy Kalendarz Adwentowy [18 grudnia 2020]
20:35170. Podcastowy Kalendarz Adwentowy [17 grudnia 2020]
15:24169. Podcastowy Kalendarz Adwentowy [16 grudnia 2020]
33:39168. Podcastowy Kalendarz Adwentowy [15 grudnia 2020]

Komentarze

 • Szanowna Joanno, kto wybiera dla Ciebie zadania, tzn. tematy? Słucham Ciebie dość długo i zauważyłem, że dziwnym trafem początek Twojej współpracy z niektórymi... środowiskami, pokrywa się z intensyfikacją tematów, mających na celu ukazania kościoła katolickiego ze złej strony, czasem na siłę.

 • Raczej dziwna rada matki"że muszą sie dotrzec" po tym jak córka mówi ze jest bita na własnym weselu przez świeżo upieczonego męża.

 • Chciałabym żeby w szpitalu psychiatrycznym był psycholog, terapia grupowa, indywidualna. Byłam dwa miesiące w szpitalu, na oddziale psychologa brak, a lekarz podczas obchodu nie patrzył na pacjenta. Przykre ale prawdziwe.

 • Szkoda że z kurw robi się celebrytów!!!!

 • ofiara watykanu

 • Nie rozumiem co informacja o kochankach o. Pio ma wnieść do sprawy Analise? W jego przypadku mamy pod dostatkiem różnych świadków, a Ty wybierasz sobie tylko takiego, zeby pasował do Twojego światopoglądu... Słabe. Pani psycholog się ośmieszyła, a Ty to publikujesz... brawo. Pragnę zauważyć tez, ze KK potępia fanatyzm religijny. Lepiej nie wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojecia.

 • Zapraszanie obcego faceta do siebie do domu na noc,deklaracje uczuć po pierwszej nocy,planowanie małżeństwa po kilku tygodniach,wkład finansowy i nie pokazywanie się znajomym i rodzinie dziewczyny...to tak śmierdzi na odległość,że skóra cierpnie!

 • Z epilepsją to nie jest taka prosta sprawa. Większość współcześnie diagnozowanych przypadków nie ma określonej przyczyny czemu choroba się pojawiła. Zdarza się że osoby chore mające regularnie pełne napady drgawkowe mają poprawne wyniki eeg. Nawet współcześnie podawane leki na epilepsje mają szerokie spektrum skutków ubocznych. Są które u części pacjentów powodują zobojetnienie i poczucie oderwania od samego siebie, są takie gdzie w ulotce w potencjalnych skutkach ubocznych jest samobójstwo. Wybieranie leków jest trochę na zasadzie <ten lek statystycznie najmniej niszczy życie jak nie zadziała to spróbujemy innego> przypadki padaczki lekoopornej też nie są aż tak rzadkie. Ona zwyczajnie zatajała przed lekarzami informacje o swoim stanie zdrowia więc nawet nie mieli szansy skorygować leczenia. U niej leki w jakimś stopniu działały, możliwe że powinna przyjmować kilka rodzajów leków aby wyciszyć też te nie drgawkowe objawy które są mniej kojarzone z epilepsją mimo że np w przypadku padaczki skroniowej są dość standardowe.

 • Mój Śp. Ojciec Jacek Świercz był jednym z dwóch śledczych prokuratorów prowadzących tę sprawę.

 • Wybacz, ale matka może pocieszała córkę, ale nie mów, że ją wspierała. Powinna od razu ją wziąć do siebie.

 • Ma twarz cZŁOwieka

 • Podcast w którym Justyna nie napluje na księdza, wiarę lub wychowanie religie jest podcastem straconym. Nie tyle straconym co nie zapłaconym przez lewackich sponsorów .

 • Prawdziwa przyczyna śmierciAnneliese Michel: przedawkowanie tegretoluNota od Wydawcy Arnolda GuilletaW Aschaffenburskim procesie egzorcystów winą za śmierć Anneliese Michel obciążono egzorcystów i rodziców. Było to przyczyną ich skazania. Najpierw pytanie: Czy można egzorcystów uczynić odpowiedzialnymi za śmierć w przypadku opętania? W tradycji Kościoła brak jest wskazań, że egzorcyzm był przyczyną śmierci osoby opętanej.Jeśli chodzi o opiekę lekarską, należy skonstatować, że ksiądz proboszcz Ernst Alt zaraz podczas pierwszej rozmowy z Anneliese Michel usilnie ją prosił, aby skonsultowała się z lekarzem. Później ciągle się dowiadywał, co powiedział lekarz. Do kwietnia 1976 roku Anneliese była pod stałą opieką lekarską. W tym okresie stan jej zdrowia nie poprawił się. Ona sama błagała rodziców i przyjaciół, aby zadbali o to, by nigdy nie znalazła się w klinice dla nerwowo chorych. W ostatnich tygodniach przed swoją śmiercią, aż do ostatniego dnia nie przyjmowała lekarza. Jednak 30 maja 1976 roku, na życzenie księdza proboszcza Alta przyjechał lekarz Richard Roth z Frankfurtu. Jak wyznał, po raz pierwszy widział osobę opętaną. Poproszony przez księdza Alta, wzbraniał się przed leczeniem Anneliese Michel, ponieważ, jak twierdził, nie potrafi ocenić,jak będą na opętaną działać leki. Można zadać pytanie: czy niekompetentnie nie zachowali się właśnie przedstawiciele medycyny?Felicitas D.Goodman udowodniła nie tylko to, że zgodnie z rozpoznaniem antropologa kultury Anneliese Michel była opętana. Po ponad dwudziestu latach działalności naukowej, które także w Niemczech doprowadziły do rozmaitych publikacji jej książek, udało się jej w przypadku Anneliese Michel nie tylko udokumentować opętanie na podstawie dokładnych analiz głosów z autentycznych taśmmagnetofonowych, ale również udowodnić od pewnego określonego momentu zmianę, którą określa jako „powstanie dźwięku świadczącego o zatruciu” [„Tonwerdung einer Vergiftung”], tak jak to podobnie stwierdziła u osób będących w transie po zażyciu LSD. Dochodzi ona do wniosku, że od maja 1976 roku nie można już było zatrzymać zatrucia wraz ze wszystkimi jego skutkami. Leki te, a przede wszystkim tegretol były dla Anneliese podstępnie wkradającymi się truciznami, które doprowadziły do śmierci (por. Uwagi końcowe F. Goodman, s. 309-311). F. Goodman odegrała w przypadku Klingenberg decydująca rolę i nadszedł czas, aby przyznać jej od katolickiego Uniwersytetu Prawdy doktorat honoris causa.

 • Nie ma sprawiedliwości na tym swiecie

 • Z perspektywy dziesięciu latOpinia księdza proboszcza Ernsta AltaAnneliese Michel zmarła 1 lipca 1976 roku. Atmosfera wokół „przypadku Klingenberg „po dziesięciu latach nie uspokoiła się. Jest to historia, która jeszcze się nie zakończyła. Spójrzmy po tych dziesięciu latach wstecz -bez sensacji. Wielu świadków, którzy z powodu sprawowania swoich urzędów miało do czynienia z tym przypadkiem, nie żyje:W 1979 roku, rok po sensacyjnym procesie w Aschaffenburgu, zmarł przewielebny biskup Würzburga, doktor Josef Stangl. Cierpiał niewymownie na skutek kampanii prowadzonej przez opinię publiczną. W 1982 roku zmarł jego wikariusz generalny Justin Wittig. Nie żyje także kilku doradców. Egzorcysta, ojciec Arnold Renz zmarł w wigilię Zielonych Świąt, 17 maja 1986 roku, niezauważony przez opinię publiczną. Czyniono starania, aby jego osobę otoczyć cieniem milczenia. O Klingenbergu napisano wiele. Ale nic nie jest w stanie zastąpić naocznych świadków. Dlatego ważne jest, aby posłuchać, co po dziesięciu latach milczenia ma do powiedzenia świadek koronny. Ksiądz Ernst Alt mówi to w taki sposób, że jego słowa można odebrać jako pośmiertne wspomnienie oraz podziękowanie ojcu Arnoldowi Renzowi, który dźwigał główny ciężar egzorcyzmowania. Nie oskarża, lecz jego słowa są wezwaniem do nawrócenia dlawszystkich, którzy je czytają.Wydawca: Arnold Guillet Książka profesor F. D. Goodman jest precyzyjnym, autentycznym i podbudowanym naukowo opisem opętania Anneliese Michel, nazwanym „przypadkiem Klingenberg”. Do książki nie można nic dodać.W mojej wypowiedzi nie chcę komentować pracy antropologa kulturowego, F. D. Goodman. Moim zamierzeniem po upływie dziesięciu lat jest natomiast przedstawienie -na życzenie Wydawnictwa Christiana-Verlag -osobistych przemyśleń i przekonań. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie spotkam się z powszechną aprobatą. Pomimo to, po długim zastanawianiu się i zwlekaniu, zdecydowałem się nie odrzucać prośby wydawcy.

 • Zamiast tego 3 godzinnego bełkotu poczytajcie w sieci jest pdf do pobrania. Tam macie rzeczowo opiosanie anie lanie trzy po trzy, masakra jakas.Egzorcyzmy Anneliese MichelZło w świecie, pełne ogromnej nienawiści i ogromnej siły koncentruje się. Rozdziela się ono nad ziemią.Aleksander Sołżenicyn w swoim słynnym przemówieniu Waszyngton,30 czerwca 1975 r. W porannej audycji radiowej dziennikarz rozgłośni Rias-Berlin rozpoczął relację o przypadku Klingenberg słowami: „A teraz przenosimy się do średniowiecza”. Nie można było powstrzymać się od wrażenia, że wydarzyło się coś, co nie powinno było się wydarzyć.Rozmaite głosy wdyskusji o „Przypadku Klingenberg” na łamach wszystkich możliwych gazet odsłoniły jednak ludziom myślącym, gdzie panuje prawdziwa „ciemność”. Jak bardzo „ciemna” okazała się powszechna ignorancja w odniesieniu do urzędowego egzorcyzmu i jego rzekomegopochodzenia ze średniowiecza. Nawet w samych kręgach kościelnych nie było rzeczą znaną, że obowiązująca dzisiaj formuła egzorcyzmu pochodzi od papieża Piusa XII (1954), a więc papieża nowoczesnego, bardzo otwartego na współczesną naukę. Nieznany był również fakt, że urzędowe zalecenie do stosowania egzorcyzmu wyraźnie ostrzega przed tym, aby nie pomylić choroby umysłowej z opętaniem oraz ostro rozgranicza zadania egzorcysty od zadań lekarza, ujmując to w ten sposób: „Egzorcysta powinien również wystrzegać się podawania choremu jakiegokolwiek lekarstwa lub udzielania mu rad; te zadania powinien pozostawić lekarzom”.Jeśli zgodnie z zaleceniem Kościoła, kapłan-egzorcysta ma się ściśle trzymać swoich kompetencji, należałoby oczekiwać tego samego od lekarzy.Jako „ciemną” ignorancję współczesnego kształcenia należy także napiętnować brak wiedzy o działalności ostatniego wielkiego niemieckiego egzorcysty Johanna Josepha Gassnera, żyjącego w czasach Goethego, a więc w epoce rozkwitu Oświecenia. Jego działalność badana była przez wybranych przedstawicieli wszystkich czterech fakultetów ówczesnego Uniwersytetu w Ingolstadt i to tak gruntownie i szczegółowo, jak żadne inne badania akademickie do tej pory. Ocena przedstawicieli wszystkich czterech fakultetów wypadła pozytywnie.Za „ciemną” ignorancję współczesnego kształcenia należy także uznać nieznajomość „Doktora Faustusa”, ostatniego dzieła Thomasa Manna, który zatroszczył się o gruntowną wiedzę z zakresu chrześcijańskiej demonologii. Jego „Faust” jest książką-wyznaniem. Wiedział, że właściwym decydującym motywem każdego ludzkiego życia jest wybór pomiędzy Bogiem a diabłem100.W poruszającej historii jego życia wiary, na koniec -jak to wyraża -„koło znowu się zamknęło”.W tym samym czasie, kiedy nawet kręgikościelne biorą udział w demontażu rzekomo przestarzałej wiary w diabła, kiedy bagatelizuje i wyśmiewa się diabła jako pojęcie średniowieczne, przez świat kultury krajów Zachodu przetacza się „wściekła fala satanizmu”. Kult szatana zyskuje setki tysięcyzwolenników. „Biblię szatana zalecającą nurzanie się w klasycznych siedmiu grzechach głównych... sprzedano w nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy” (por. G. Siegmund, tamże, s. 43).W ostatnim czasie nestor francuskiej psychiatrii, Henri Baruk, dokonał ostrejkrytyki psychiatrii niemieckiej. Jest on wierzącym Żydem, który Słowo Boże uczynił wyznacznikiem swojego postępowania. Krytykując niemiecką psychiatrię, mówi o „bałwochwalstwie w medycynie”101. Czyż nie ma racji?Georg Siegmu

 • Do autorki, nie masz zielonego pojęcia o demonach oraz o egzorcyzmach. Robisz sobie tutaj żarty z takich spraw wmawiając ludziom, że to nie ten kierunek. Po tym odcinku uważam, że jesteś pustakiem a nie człowiekiem z duszą.

 • Okropna historia która moim zdaniem zaczęła sie w momencie gdy jej matka zaszła w ciąże z pierwszym dzieckiem. Wtedy kobieta doświadczyła wiele złego ze strony społeczeństwa. Została napiętnowana. Po smierci pierwszej córki okazało się ze pierwsza córka z małżenskiego łoża może miec problemy psychiczne a przeciez miała byc powodem do dumy,- przyszła Pani nauczycielka. Matka chciała ukryc problemy psychiczne za wszelka cene, nie chciała by znów z jakiegos powodu była napiętnowana. Załoze sie ze bała sie ze to ją będą obwiniac za chorobe corki- cos typu Bóg ją karze bo jest zbrukana. Mozna sobie tylko wyobrazic jakich udrek ta natka doswiadczyła od religijnych fascynatów. Gdy wykreowała historie o tym ze córka jest naznaczona, wybrana matka wiedziała ze w koncu karta sie odwróciła, w końcu ludzie zaczną ją postrzegac inaczej, będą jej współczuć. Dla mnie to ta matka rowniez potrzebowała psychologa, terapii, wtedy w domu zagosciłaby normalność. Tu nie ma jednej winnej osoby to ciąg wydarzeń i społeczne przekonania doprowadziły do tej tragedii. To takie niezrozumiałe ze do konca ukrywała przed lekarzami ze widzi twarze.To wiele mówi o tym jak wazne było to " co inni powiedzą" smutniejsze jest to ze nawet i w tych czasach zdarza sie ze szczescie bliskich jest nie istotne tylko wizerunek. Takie jest moje zdanie...

 • Bardzo dobrze, że nie mówiła lekarzom o tych omamach z uwagi, że mogliby ja zamknąć w zakładzie psychiatrycznym i ubezwłasnowolnić. Skoro zatajała to przed lekarzami to była tego swiadoma i wiedziałą co jej grozi ze strony lekarzy. W tamtych latach chetnie zamykali ludzi w psychiatrykach bo robili z tych ludzi kroliki doświadczalne i poddawali licznym eksperymentom. Bóg jeden wie czy w obecnych czasach nie jest podobnie. W sumie księża ja uratowali przed psychiatrykiem.

 • Serdecznie sie uśmiałam sluchajac tego materialu.Pani autorko, prosze nie przemeczac tak bardzo szarych komórek , bo ból jest slyszalny w kazdym wystekanym słowie. Czy na Pani rowniez wymuszano dobre oceny w szkole?

 • Jego tajemnicze zachowanie, brak poinformowania bliskich, z kim, gdzie, po co oraz skasowanie zawartości poczty przyczyniły się do tego, że nie znamy do dziś sprawcy/ów. Matki szkoda.

 • Nie zgadzam się z decyzja prezydenta!!! Ten cały Jan był TOTALNYM TCHURZEM!!! Powinien odejść od Martyniki zostawić Ją i dziecko .a NIE ZABIJAĆ!!!No niestety dwie sroki za ogon to zawiele.trzeba się określić ,a nie dokonywać to co należy do wymiaru sprawiedliwości.

 • wygląda na to ze ta historia byla przedstawiona w filmie egzorcyzmy emily Rose

 • Katolicy zamykają dzieci w piwnicy za miesiączki. Ale Wy lewaki macie odlot.

 • Byłam w przemocowym związku w mojej pierwszej relacji jako dorosła kobieta - miałam 19 lat, kiedy to się zaczęło. Za moim "oprawcą" wyjechałam do Szkocji, bo sobie tego życzył - nawet nie umiałam odmówić. Myślę, że całość nawet w ogromnym skrócie jest zbyt długa jak na komentarz pod filmem na YT. Napiszę tylko, że dziękuję za ten film. Ja cieszę się, że nie postradałam życia, bo zdarzyło się, że od śmierci z rąk partnera dzieliły mnie sekundy - uratowała mnie utrata przytomności (o ironio), przestraszył się wtedy, że ja już nie żyję. Z zewnątrz oczywiście wszystko wyglądało OK, bo niemal wszystkie koszmarne sytuacje zawsze działy się za zamkniętymi drzwiami. Życzę sobie i światu, żeby kobiety będące w podobnych sytuacjach znalazły w sobie tyle odwagi, żeby móc z takich relacji wyjść inaczej niż w trumnie.

 • Nie wszystko da się wytłumaczyć naukowo. Wiarygodność tej „specjalistki” jest dla mnie wątpliwa. Trzeba by było zebrać kilka lub kilkadziesiąt osób z różnych dziedzin by przeanalizowały ten przypadek wspólnie. Ta „specjalistka” jest dla mnie z góry uprzedzona jak księża, którzy będą usilnie wmawiać, ze to było opętanie. Jestem ciekawa czy gdyby w dzisiejszych czasach Anneliese była przepada pod kontem psychiatrycznym a „choroba” by nie ustępowała to czy nadam byś uważała, ze to choroba a nie opętanie. Trochę się zawiodłam wnioskami. Czekam na kolejny odcinek innej historii.

 • Egzorcyzm wg KKK: Egzorcyzm (gr. exorkizein - wyklinać) praktykowany w Kościele katolickim, jest bezpośrednim rozkazem wydanym w imię Boga szatanowi, aby ten wyszedł z miejsca, rzeczy lub osoby. Jest to szczególna forma błogosławieństwa (sakramentalium), które kapłan udziela człowiekowi w określonych sytuacjach i potrzebach (zobacz: Katechizm Kościoła Katolickiego, 1673). Co to są "brutalne egzorcyzmy"? Skąd hipoteza o brutalności egzorcyzmów? Jak w ogóle egzorcyzm (modlitwa/błogosławieństwo) może być brutalny?

 • A teraz chcą religię na maturze. Ręce opadają...

 • Czy chwila zatrzymania poruszana w podcascie jest potwierdzona?

 • Witam ten podcast jest bardzo stronniczy. Można odnieść wrażenie że wszystkich chcę Pani przekonać ,że opętanie czy egzorcyzmy to bujda kościoła. Zwala Pani wszystko na choroby psychiczne i neurologiczne. Mam pytanie co to oznacza "brutalne egzorcyzmy" bo takiego sformułowania Pani użyła. Czy jeśli ktoś uważa że modlitwa mu pomaga to jest z nim już coś nie tak? Wydaję mi się że jej nikt na tych egzorcyzmach nie bił i nie krzywdził tylko wypowiadał różne modlitwy. Pozdrawiam

 • Choroby psychiczne to opętania a opętania to choroby psychiczne . Nie da się tego wytłumaczyć

 • Bardzo współczuję. Piękny i inteligentny chłopak. Żal mi ojca, musi bardzo cierpieć. To kolejny odcinek, kiedy przedstawiciele Kościóła gwałcą, mordują. Oprawcy! I jak tu ufać księżom.

 • Obcy facet który codziennie spotyka się z twoją żoną podczas gdy ciebie nie ma w domu, wszędzie ją wozi, spędza z nią mnóstwo czasu... co może pójść nie tak? Oboje byli mega naiwni i doszło do tragedii.

 • Polecam opracowanie o tej sprawie na kanale LUPA SCEPTYKA. DZIĘKUJĘ za Twoją pracę Justyna, pozdrawiam🥀

 • Idąc tropem mylenia pani psycholożki to np. W islamie to same wariatki powinny po świecie chodzić. I zaznaczam, ze o ile w latach 60 i 70 religia katolicka mogła być dodatkiem do „życia konserwatywnego „ to jednak teraz wszechobecna „nowoczesność” wyparła ten konserwatyzm z życia katolików w 95% czego nie można powiedzieć o islamie. Zmierzam do tego, ze zwalanie winy w całości na religie to nadużycie. Przecież ta biedna dziewczyna i jej rodzice przez kilka lat szukali jednak pomocy u lekarzy. Nie była okrzyknięta od razu nawiedzona, te egzorcyzmy to była ostatnia deska ratunku. Myśle, ze należałoby powiedzieć, ze „takie to były czasy” plus oczywiście religia i wiara tez miała swój udział w tej tragedii, jednak wg mnie nie kluczowy. Uważam, ze w tamtych czasach każda rodzina była konserwatywna i religijna ale nie już nie każda była zabobonną i zła jak to się tutaj przedstawia.

 • BANDA IGNORANTÓW

 • Armię pasożytów uzbrojonych w wodę święconą, egzorcyzmy, nabożeństwa, sakramenty wysłał niebiański Bożek na rozumnego człowieka, by go zniewolić. Lecz, że był słaby i żałosny w swych poczynaniach poległ, ledwie się rozkręcił. Lecz pozostawił po sobie armię klechów, których Ja złożę w grobie.

 • Nie tylko kiedyś łączono choroby psychiczne z opętaniem. Przykładem na czasie jest nowy "dokument" Vegi, w którym jasno i dobitnie twierdzi on, że depresja spowodowana jest przez diabła. Jako osoba, cierpiąca na depresję, uważam, że jest to szalenie krzywdzące i stygmatyzuje nas w zaściankowym społeczeństwie. Sama jestem przykładem osoby, której sugerowano pójście do egzorcysty, a zaproponowała mi to osoba wykształcona, względnie młoda, ale głęboko wierząca. To, z jakim niezrozumieniem borykamy się na co dzień jest zatrważające.

 • Nawiązując do pytania do teologów po co wypędza się demony i po co egzorcyzmy skoro demony mogą wrócić można zadać pytanie po co leczyć raka skoro może być jego nawrót. Pytanie totalnie nie przemyślane.

 • ‘Egzorcyzmy Emily Rose’ film oparty na historii Anneliese bardzo dobrze zrobiony!

 • chyba ksiądz Piotr u pani Kazimiery

 • Cala masa ludzi ma Problemy a dziecka nie zabije ona nie byla sama miała kochającego męża mogła też szukać pomocy u lekarzy w niej po prostu nie było miłości

 • Z całym szacunkiem dla Pani pracy ale za małą posiada Pani wiedzę, żeby wypowiadać się w tej materii.

 • Ciężko się tego słucha, biedny chłopczyk. W nikim nie miał wsparcia i milosci. Strach pomyśleć ile jest takich dzieci w Polsce i na świecie co cierpią przez najblizszych

 • Moim zdaniem podałaś za mało sprawdzonych faktów nie wszystko wiąże się w jedną całość

 • Średniowiecze!!! Biedna dziewczyna 😑

 • Z tymi zapachami to dam anegdotke kiedys bylo google nose czyli na primaaprilis zrobili,ze niby z monitora czuc zapach i mialem z 5 lat i faktycznie wydawalo mi sie ze czuje te zapachy z kompa np drewna

 • Miałam to co Ty spałam gdy ten dokum był w Tv i też obudził mnie ten koszmarny glos/głosy...pamoetam je do dziś....niestety😔😬🤯

 • Droga Justyno. Jestem wielką fanką Twoich podkastow. Dwa ostatnie wysłuchałam z wielką ciekawością i uwaga i niestety trudno oprzeć się wrażeniu, że w całej tej historii próbujesz przekazać nam swój punkt widzenia jakoby główna bohaterką miała choroby psychiczne. Pani "ekspert" niestety również mnie nie przekonuje i obym nie miała nigdy żadnej choroby psychicznej i trafiła do takiego jak ta Pani. Pani ekspert ze swoim wąskim punktem widzenia (jest ateistką i nie wierzy w demony) proponuje wybrać jednak inny zawód. Czuję rozczarowanie bo czy nie przyszło Ci do głowy, że dziewczyna była naprawdę opętana a przez lata leczona na choroby , których nigdy mogła nie mieć. Podawano jej mnóstwo leków , które jak sama mówiłaś nigdy jej nie pomagały, nie wyleczyły a w zasadzie tłumiły stany w których byla. Jeśli już chciałam podeprzeć swoją tezę ekspertka w postaci osoby tej specjalności i to ateistka to dla równowagi mogłaś również zaprosić do rozmowy kogoś , kto na codzien dotyka "opętań". Niestety to naprawdę się dzieje. I na koniec dodam tylko, że w naszymkraju jest wiele osób opętanych umieszczonych w zakładach zamkniętych i traktowanych jako chore psychiczne. Pozdrawiam

 • Pierwszy odcinek na którym autentycznie się popłakałam, a słucham Cię Justyno już długo. Ciężko samej będąc matką wyobrażać sobie co czuje taka kobieta czekając na swoje dziecko i co czuje kiedy po tylu latach je odnajdują. Przykre, że historia ta tak musiała się zakończyć, chociaż zapewne jej mama nie raz wypominała sobie, że mogła inaczej zaaragować, w końcu to nie jest normalna sytuacja gdy panna młoda na własnym ślubie zostaje pobita....

 • Parę lat temu obejrzalam ten dokument siedząc w fotelu. Normalnie bardzo się wtedy balam. Wmurowalo mnie w ten fotel. Bylam sama w domu. Lezac już w lozku zamówiłam wszystkie modlitwy,jakie znam. Nie wiem,w którym momencie zasnelam!! Przez kolejne dni bałam się przebywac w domu,z powodu obejrzenia dokumentu.

 • Stawiam na poważne problemy psychiczne, mam nerwice lękowa i wiem jak umysl potrafi zniewolić ciało, miałam wiele razy derealizacji Anelise tez z tego co opisywała zapewne to miala, miałam uczucie nie swojej ręki nawet, wiele urojonych chorob, trzesace rece, suchość w ustach, zawroty głowy, senność a nawet chwilowa gluchota ? Nie wiem jak to nazwać ale dosłownie na sekundę wyciszal mi sie dzwiek otoczenia, czasami miewam mysli egyzstenconalne, czasami histeria (placz bezsilnosc ) myślę że w dawnych czasach mogłabym być wzięta za opętana. Teraz na szczęście sa leki i bardziej rozwinieta psychiatria. Bez tabletek sobie nie wyobrażam życia szczególnie tych na spanie bo bezsenność tez tragiczna. U Anelise mogly dojsc problemy neurologiczne przez branie silnych leków a to potęgowało leki i objawy somatyczne

 • Sory nie na moją psychikę.. dotrwałem do godziny ... Pozdrawiam

 • Czy ja mogłabym tutaj zasugerować temat? W 2018 roku w Biedrzychowej miał miejsce zbiorowy gwałt na 18 lat e. Okoliczności są wstrząsające i bulwersujące. Do tej pory nie ma wyroku na sprawcach. Może nagłośnienie i przypomnienie tej sprawy coś by pomogło?

 • Córka Holland tak trochę jak hiena.

 • Ula Olszewska, Katarzyna zawoda też niewiadomo z kim się spotkały i zginely

 • Uważam, że nie była opentana. Tylko miała nerwice z zaburzeniami depresyjnymi, niestety to często idze z sobą w parze. I być moze schizofremie. Na wiele jej przypadłości bardzo szybko potrafiłam znalezc odpowiedz... chociażby z tym ze nie mogła wejsc do kościoła... ludzie z nerwicą bardzo często mają też fobie społeczną... miała sztywnienie i drętwienie... nerwica również daje takie objawy psychosomatyczne...

 • schizofreNia

 • Historia zaczyna się 8:30 jeśli kogoś przyszedł dla samej opowieści jak ja :)

  • Dziękuję za szacunek do tego, co jako twórczyni mam do powiedzenia.

 • Pieprzone kolesiostwo...

 • 1:35:40 Odpowiedź na pytanie do teologów dlaczego wypędzone demony wracją: - bo osoba egzorcyzmowana nie zagospodarowała pustki po nich (Ew. Mateusza 12:43-45), co w Kościele Rzymskim zdarza się często. A tu histora z happy endem plthrow.info/my/wideo/tZemdZibyK2ijGw.html

 • Ten malzonek z ktorym chciala sie rozstac.. Podejrzanyyyyy

 • Zwykle nie reaguję tak emocjonalnie na różnego rodzaju sprawy kryminale, ale w tym przypadku aż płakać mi się chce, że matka nie zareagowała na tą powtarzającą się sytuację, po prostu popchnęła dziecko w ręce mordercy. Strasznie przykro się tego słucha.

 • "Ekspert" zepsuł wszystko. Należało pominąć te wywody, naprawdę nie da się słuchać, nie brzmi kompetentnie.

 • Lekarze nie składają przysięgi Hipokratesa. Składają przyrzeczenie lekarskie, które jest oparte na przysiędze Hipokratesa. Ale nie przysięgają na Zeusa, nie przysięgają, że nie zrobią operacji ;) To jest przyrzeczenie LEKARSKIE. Podcast świetny. Jak ja chciałam posłuchać o tej historii bez otoczki horroru, tego założenia, ze to jest opętanie. Osobiście uważam, że dziewczyna niestety zmagała się z jakąś chorobą psychiczną, a rodzinie prościej było powiedzieć, że to opętanie, zwłaszcza kiedy ma to odkupić winy innych. Zamiast córki "wariatki" mieli "świętą". Jednak lata 60-70 to czas gdy choroby psychiczne były traktowane paskudnie.

 • Myślę że nawet gdyby po otwarciu trumny po 1,5 roku jej ciało było zachowane w takiej formie jak w dniu pochówku to i tak by tego nie ujawniono bo racjonalna nauka nie lubi takich przypadków dlatego że nie potrafi ich wyjaśnić a to dlatego że oprócz sfery materialnej jest sfera duchowa niematerialna. Według pani nie ma pani duszy? No to współczuję bo ja nie chciałabym być pustym worem na kości i mięso. Prawdopodobnie moja wypowiedź zostanie usunięta ale takie jest moje zdanie. A psychiatrie wymyśliły wielkie korporacje zwane big farmą pomijając psychologów którzy jak z doświadczenia widzę to mają więcej problemów ze sobą niż ich pacjenci. Psychiatrzy i psycholodzy nie wierzący bo to zaszkodziło by ich interesom. Dobre. Osobiście rozmawiałam z księdzem egzorcystą który powiedział że przy egzorcyzmach niejednokrotnie osoba egzorcyzmowana mówiła o rzeczach dotyczących jego życia osobistego ( obca osoba) których nie mogła wiedzieć. Co pani na to? Jak to wytłumaczy pani psycholog? Przecież według nauki jest to niemożliwe. Może ksiądz egzorcysta też psychicznie chory?

 • Tylko w jednym zgadzam się z panią 'ekspert': Są takie historie, i są takie rzeczy, o których się - naprawdę - wielu ludziom nie śniło.

 • Pani psycholog nie jest psychologiem klinicznym, ukończenie studiów o takiej specjalności nie uprawnia do posługiwania się takim tytułem. Trzeba ukończyć czteroletnie szkolenie specjalizacyjne i bardzo dobrze słychać, ze tego pani nie ukończyła.

  • Tez takie wrażenie odczułam a pani Mazur chyba nie zna zadnych p;sychologów klinicznych którzy sa znani i cenieni tylko reklame robi nie wiadomo komu.

 • Kochamy, poswiecamy sie dla mezow, rodzimy dzieci, znosimy ich pogarde, upokorzenia, oskarzenia i ciosy. Do kogo sie poskarzysz. Policja uwaza, ze to sprawa rodzinna. Sad wmawia ci chorobe psychiczna i to, ze chcesz zyc na koszt meza. Chce odebrac ci dziecko. Uwierzcie mi. Gdybym miala gana zastrzelilabym tez swojego oprawce. Przykre jest to, ze broniac siebie i dzieci zabijamy zwyrodnialca, a musimy odbyc kare za zabicie czlowieka. Doznalam okrutnej przemocy domowej. Panstwo Polskie nie dalo mi bezpieczenstwa. Wraz z corka ucieklam do innego kraju. Dom wart 500 000zl przepadl. Sad przekazal sprawe sprzedazy domu komornikowi. Podstawiona osoba odkupila dom za zanizona cene. Nastepnego dnia maz odkupil dom.O konta bankowe nie mialam prawa sie upomniec. Zostalam okradziona z majatku rodzinnego. Moja corka nie dostala alimentow. Nie wiem ile kosztuje kupienie sobie wyroku. Wiem, ze dodatkowym dramatem jest miec bogatego oprawce. Moj maz zaraz po moim wyjezdzie sprowadzil do naszego domu cudza zone. Tez uslyszalam, ze z wyrokami sie nie dyskutuje. Dobrze, ze kobieta choc przez chwile dobrze pozyla. Mogla ucie dalej.

 • Siema

 • Syndrom sztokholmski. Szkoła się boi jaśnie pana. Błagam. Gdzie my żyjemy?

 • Moje rodzinne miasto, mieszkałam w nim podczas gdy to wszystko się działo. Nie słyszałam o tej sprawie, pewnie dlatego, że niestety w tym samym czasie byłam w żałobie po rodzinnej tragedii i mało mnie interesowało co się dzieje dookoła, dlatego byłam w szoku gdy usłyszałam nazwę miasta

 • Swietny material, dziękuję 😘

 • Tu jest pierwszy lepszy film na ten temat. To o tym pani psycholożka wypowiada się dezawuując wiarę w Boga, dobro i zło i podpiera się nowoświecką nauką? Sorry, ale mnie zabolało odżegnywanid się od wiary. Mieliśmy to juz w Oświeceniu. Dislike. plthrow.info/my/wideo/mKiTmqe-qqh5aYU.html

 • Maleńki, kochany dzieciak😢 Dlaczego coś tak złego Cię spotkało...

 • Jestem wujkiem z Ukrainy , pomoge Kazdej panience.

 • Mam nadzieję Justynko, że nie obrazi Cię moja opinia, bo nie to ma na celu. Wydaje mi się, że jeśli chcemy zupełnie obiektywnie podejść do tematu, to należałoby pominąć stwierdzenia czy świat duchowy istnieje. Pamietajmy, że nikt z nas nie posiada wiedzy absolutnej, aby ze 1000% pewnością potwierdzić, lub zaprzeczyć jego istnieniu. W związku z tym, wypowiedzi tego typu są punktem widzenia świata danej osoby. Pamietajmy, że wiara w świat duchowy dotyczy wszystkich religii, jak również osób o nieokreślonych poglądach religijnych. Według mnie gdybys starała się odczarować tą historię, skupiając się na faktach i niektóre bardziej rozwinęła, jak również znalazła bardziej kompetentnego eksperta to całość byłaby „WOW”. Jako osoba związana z psychologią muszę przyznać, że błędy w wypowiedzi Pani psycholog są dla mnie nie do przyjęcia. Leki nie mogą „wyleczyć” choroby psychicznej... Lekami się ją opanowuje, wycisza pacjenta, czy niweluje objawy. Nauka nie jest nieomylna. Psychologia to nie matematyka. To nie jest tak, ze każdego pacjenta można bez problemu zdiagnozować. A już w diagnozowaniu nieżyjącej dziewczyny w tak pewny sposób, na podstawie informacji z internetu jest niepoważne. Tak samo jak wypowiadając się, jako psycholog kliniczny, skupiać się bardziej na opowiadaniu o swoich przekonaniach, zamiast na temat, opierając się o wiedzę i doświadczenie. Zabrakło mi tez konkretniejszego naświetlenia realiów tamtych czasów i świadomości ludzi/lekarzy jeśli chodzi o dziedzinę psychologii. Może się wydawać, ze to nie tak odległe czasy, ale dzieli nas przepaść.

 • Werdykt komisji która w wąskim gronie trzech osób dokonało ekshumacji ciała Anneliese brzmiała: "ciało w stanie rozkładu". W 2009 roku krótko przed śmiercią jeden z grabarzy wyznał mamie Anneliese że został przymuszony do kłamstwa przez lekarza, który obok przedstawiciela burmistrza i policjanta brali udział w oględzinach (wszyscy trzej byli masonami). Nie dopuszczono obecności Kapłana podczas otwierania trumny. Podaję źródło: strona 89 pozycji: www.kath-zdw.ch/maria/Download/Anneliese-Michels-Damonische-Bessesenheit.pdf

 • Zrozumiałam, dlaczego w polskich i nie tylko, Kościołach, Księża nie dają WODY SWIECONEJ do kropielnicy❗❗❗Co by się dzialo teraz z ludźmi ❗Woda Swiecona daje odpust cząstkowy, gdy się nią żegnamy 🌹🌹🌹KOŚCIELE ŚWIĘTY, cóżeś uczynił ❗🙏✝️🛐💜

  • Dokładnie o to chodziło - widać jak wrogowie Chrystusa i Matki Najświętszej wykorzystują strach przed wirusem - Komunia Święta "na rękę" - likwidacja zeszłorocznego Wielkiego Postu, Niedzieli Bożego Miłosierdzia, Wszystkich Świętych, a teraz znowu "lockdown" ma być na Wielkanoc. Tylko ślepy tego nie widzi!!! A Episkopat jest tutaj chyba najbardziej zinfiltorwany przez wrogów Kościoła z "Prymasem" o szyderczo brzmiącym nazwisku Polak na czele.

 • DEMONY ktore opanowaly ta dziewczyne : matka ,ojciec ,sasiadka i na deser: MAN IN BLACK.